The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 85. Plebiscites 1920-1922

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
29681

1920 Kwidzyn, wieloblok znaczków za 1 Mk.

Fi.11y
Mi.40
150 PLN
29682

1920 Kwidzyn, wieloblok znaczków za 1 Mk.

Fi.11y
Mi.40
220 PLN
29683

1920 Górny Śląsk, wydanie definitywne Komisji Rządzącej, pionowa parka znaczków za 3 Pf. w kolorze szaroczarnym rozdzielona międzypolem (Mi.14 euro), górny znaczek z uszkodzoną gumą.

Fi.13b
Mi.13c ZS 
20 PLN
29684

1920 Kwidzyn, wieloblok znaczków za 3 Mk.

Fi.13y
Mi.13
160 PLN
29685

1920 Kwidzyn, pasek znaczka za 5 Mk.

Fi.14y
Mi.14
450 PLN
29686

1920 Kwidzyn, pasek znaczka za 5 Mk.

Fi.14y
Mi.14
320 PLN
29687

1920 Olsztyn, luzaki z serii (brak znaczka za 2,50 mk), gwarancja Weźranowski.

Fi.15-26, 28
100 PLN
29688

1920 Olsztyn, II wydanie plebiscytowe, seria kasowana, znaczek nr.18 na wycinku gwarancja Schmutz.

Fi.15-28
250 PLN
29689

1920 Olsztyn, II wydanie plebiscytowe, seria ze znaczkiem za 15 Pf. w rzadszym kolorze karminowobrązowym (Fi.18b) - gwarancja i oznaczenie Gryżewski, oferowane w cenie znaczka 18b (Fi.240.-), reszta serii gratis.

Fi.15-28 (18b)
220 PLN
29690

1920 Górny Śląsk, sekretnik z pełną treścią wysłany 2.6.21 z Opola (w wyniku plebiscytu przyznanego stronie niemieckiej) do Soltau; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.16, 22
150 PLN
29691

1920 Olsztyn, znaczek w kolorze czarnofioletowym, gwarancja i oznaczenie Weźranowski.

Fi.17b
150 PLN
29692

1920 Olsztyn, II wydanie plebiscytowe, znaczek za 15 Pf. w kolorze karminowobrązowym, cena katalogowa wykazuje silną tendencję wzrostową (Mi.850 euro, Fi.1400.-),gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.18b
1 000 PLN
29693

1920 Olsztyn, II wydanie plebiscytowe, znaczek za 15 Pf. w kolorze karminowobrązowym, cena katalogowa wykazuje silną tendencję wzrostową (Fi.1200.-),gwarancja i opis Mikulski.

Fi.18b
800 PLN
29694

1920 Olsztyn, II wydanie plebiscytowe, znaczek za 20 Pf. w bardzo rzadkim kolorze ultramarynowym (Fi.800.-), gwarancja i opis Hey BPP.

Fi.19a
600 PLN
29695

1920 Górny Śląsk - BOTZANOWITZ (Kr.ROSENBERG OBERSCHL.) - Bodzanowice, datownik typu II, ładnie odciśnięty 16.7 na znaczku na wycinku, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; dobry stan zachowania.

Fi.23
120 PLN
29696

1920 Olsztyn, II wydanie plebiscytowe, 75 Pf + 1,25 Mk - ekspresowy list polecony wysłany 23.6 z Nidzicy (Neidenburg) do Hanoweru, kasownik odbiorczy 27.6 na odwrocie; opłata niezgodna z taryfą, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.23a, 25a
160 PLN
29697

1920 Olsztyn, znaczek w kolorach niebieskozielonym i czarnym, gwarancja i oznaczenie Weźranowski.

Fi.23b
100 PLN
29698

1920 Olszty, arkusz II wydania przedrukowego za 1 mk, arkusz złożony w połowie, silne ślady po podlepkach w narożnikach arkusza na marginesach.

Fi.24
160 PLN
29699

1920 Kwidzyn, wydanie przedrukowe, seria kasowana na wycinkach.

Fi.26-29
160 PLN
29700

1920 Kwidzyn, seria znaczków wydania przedrukowego.

Fi.26-29a
220 PLN
29701

1920 Olsztyn, znaczek w kolorze brązowym, gwarancja i oznaczenie Weźranowski.

Fi.26c
250 PLN
29702

1920 Górny Śląsk, wydanie definitywne Komisji Rządzącej + wydanie przedrukowe, 2x5Mk + 4Mk/60Pf, list polecony wysłany 14.2.22 z Katowic do Krakowa, dekoracyjna koperta firmowa "Wotan", na odwrocie datownik odbiorczy; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.29, 41
800 PLN
29703

1920 Kwidzyn, II wydanie mediolańskie, seria kasowana na wycinkach; na karcie wystawowej.

Fi.30-43
400 PLN
29704

1920 Górny Śląsk, czysta całostka I wydania (Fi.35.-).

Fi.Cp2
30 PLN
29705

1920 Górny Śląsk, czysta całostka II wydania (Fi.30.-).

Fi.Cp3
30 PLN
29706

1920 Górny Śląsk, czysta całostka II wydania (Fi.20.-).

Fi.Cp4
20 PLN
29707

1920 Górny Śląsk, dofrankowana całostka II wydania za 15 Pf wysłana 18.5 z Königshütte - Królewskiej Huty (w wyniku plebiscytu przyznanej Polsce) do Tułowic (Tillowitz); niewielkie miejscowe przebarwienia.

Fi.Cp4, 3, 16
50 PLN
29708

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek dopłaty za 4 hal. w kolorze ciemnoniebieskim na rzadszym białym kredowanym grubym papierze - wzór "Cyfry" projektu Prof.W.Zarzyckiego, zachowany w pięknym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.Dx2
240 PLN
29709

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek dopłaty za 2 hal. w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym kredowanym grubym - wzór "Cyfry" projektu Prof.W.Zarzyckiego, ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.Dx2
160 PLN
29710

1920 Olsztyn, seria czysta nie dopuszczonych do obiegu znaczków typu Germania, wszystkie trzy wartości 20,30,40 drukowane z płyty - w parkach z fragmentem numeru HAN (nakładu) znaczka podstawowego; wartości 5,10 drukowane z walca nie posiadały takiego numeru; przedrukowano jedynie po pięć arkuszy tych znaczków i może istnieć tylko po pięć parek z pełnym oznaczeniem HAN, piękny stan z pełną oryginalną gumą bez podlepki, cena zwykłej serii (Fi.2000.-), kolorowy fotoatest Mikulski.

Fi.I-V
Mi.II-VI
2 000 PLN
29711

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek gazetowy za 10 hal. w kolorze czarnym - wzór "Głowa Merkurego" projektu Prof.J.Bukowskiego, na papierze białym kredowanym grubym, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIGx2
160 PLN
29712

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 10 hal. w rzadkich kolorach czarnobrunatnym i brunatnopomarańczowym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Hutnik" projektu Prof.J.Raszki - odmiana II - druk dwubarwny, poza prześwitką po podlepce w ładnym stanie zachowania, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIIx1
240 PLN
29713

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 10 hal. w kolorze czerwonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Hutnik" projektu prof.J.Raszki - odmiana I - druk jednobarwny, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIIx1
80 PLN
29714

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 10 hal. w rzadszych kolorach ciemnobrunatnym i brunatnopomarańczowym na białym gładkim średnim papierze - wzór "Hutnik" projektu Prof.J.Raszki - odmiana II - druk dwubarwny, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIIx1
360 PLN
29715

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w kolorze ciemnozielonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościołek w Komorowicach" projektu Prof.W.Zarzyckiego - unikalna wczesna "nieostra" faza druku - odmiana II - białe litery cieńsze, zielone grubsze, inne cechy w tej fazie słabiej widoczne, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIx1
480 PLN
29716

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w kolorze zielonym na rzadkim żółtawym kredowanym papierze - wzór "Kościołek w Komorowicach" projektu Prof.W.Zarzyckiego - odmiana I - białe litery grubsze, zielone cieńsze, szeryfy mocniej zaznaczone, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIy
400 PLN
29717

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, próba nie wprowadzonego do obiegu znaczka opłaty za 15 hal. w kolorze czarnobrunatnym - wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu Prof.J.Bukowskiego na żółtawym kredowanym grubym papierze, pochodzi z sześcioznaczkowego arkusika zawierającego próby znaczków o różnych nominałach 2, 3, 5, 15, 25 i 50, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IVy
360 PLN
29718

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 100 hal. w kolorze czarnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Górnicy" z kilofami i lampami w dłoniach projektu Prof.J.Raszki, zachowany w bardzo dobrym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IXx1
240 PLN
29719

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 2 hal. w kolorze czarnobrunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Góral na progu chaty" projektu Prof.J.Czajkowskiego - odmiana I - apostrof litery Ś połączony z L, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.Ix1
160 PLN
29720

1920 miejscowy list urzędowy z Urzędu Górniczego w Bytomiu 9.7.20.

Fi.U5
100 PLN