The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 84. Foreign Postage on Polish territory

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
17749

1888 list do Wilna, na froncie odbiorczy godzinnik z Wilna.


80 PLN
17750

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 3+3 kop; bardzo dobry stan zachowania (niewielki ślad podlepki na odwrocie).


Mi.P10I 
40 PLN
17751

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).


Mi.U32A 
50 PLN
17752

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81mm; bardzo dobry stan zachowania; sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.


Mi.U33A 
60 PLN
17753

1889 PORTUGALIA - niezwykle rzadki (choć w Europie) kierunek wysyłki, rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop, rozmiar: 145x81mm, wysłana 1.VI.1890 z miejscowości Preny do Lizbony!!! znak opłaty unieważniony 1.ИЮН datownikiem ПРЕНЫ ПОЧТ.ОТД.СУВАЛСК.Г. odciśniętym dodatkowo poniżej, na odwrocie ten sam datownik odciśnięty następnego dnia i kasownik odbiorczy LISBOA; całość w dobrym stanie zachowania, sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.


Mi.U34A 
500 PLN
17754

1889 kartka z Konstantynopola do Krakowa.


45 PLN
17755

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 5 kop; krawędzie z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania (minimalny ślad podlepki na odwrocie).


Mi.K1 
60 PLN
17756

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 10 kop, krawędzie z pełną oryginalną gumą, dobry stan zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia); sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.


Mi.K3 
60 PLN
17757

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop; słabszy stan zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia, prawy górny róg nadgięty); sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.


Mi.P13 
20 PLN
17758

1890 ? firmowy list towarzyszący paczce "przytem paczka" z Poznania do Lwowa, piękny stan zachowania.


180 PLN
17759

1890 obwoluta listu z Cosel (Koźle) do Kostenthal (Gościęcin).


40 PLN
17760

1890 adres przesyłkowy do paczki ze Lwowa Filia III do Tarnopola, na odwrocie stempel odbiorczy.


80 PLN
17761

1891 znaczek na wycinku unieważniony stemplem numerowym Grabow (Grabów koło Poznania).


Mi.47
10 PLN
17762

1891 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, opaska gazetowa za 2 kop, rozmiar: 177x444mm; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce).


Mi.S4B 
100 PLN
17763

1891 kompletny składany list na papierze Konsystorza Jeneralnego w Warszawie do Grodziska.


30 PLN
17764

1893 list składany z Krotoschin (Krotoszyn) do Hamburga, niedoręczony zwrócony do nadawcy.


80 PLN
17765

1894 list polecony z Cieszyna do Wiednia.


Mi.54, 65
180 PLN
17766

1894 ZEZWOLENIE NA CZASOWY POBYT W WARSZAWIE (БИЛЕТЪ НА СВОБОДНОЕ ПРОЖИВАНIЕ ВЪ Г.ВАРШАВѢ), 3-miesięczne zezwolenie na pobyt w Warszawie, dokument w języku rosyjskim (informacje po polsku, francusku i niemiecku) sporządzony na papierze ze znakiem wodnym przedstawiającym warszawską syrenkę, opłacony znaczkiem skarbowym za 50 kop (revenue) unieważnionym poprzez perforację dwóch krzyżujących się linii z literami "ПРАГ. УЧ"; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


500 PLN
17767

1894 obwoluta listu z Krotoschin (Krotoszyn) do Berlina, niedoręczony zwrócony do nadawcy.


80 PLN
17768

1894 list składany z Ostrowa do Wrocławia, niedoręczony zwrócony do nadawcy.


70 PLN
17769

1895 składany list urzędowy ze Lwowa do Krościenka, na odwrocie stempel odbiorczy.


20 PLN
17770

1896 austriacki sekretnik z napisami w języku niemieckim, polskim i ukraińskim, wysłany 17.11 z Sanoka do miejscowości Jasienica, znak opłaty unieważniony bardzo ładnie odciśniętym kasownikiem rusztowym, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w słabszym stanie zachowania; sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.

Fi.Cs4
Mi.K26
100 PLN
17771

1896 obwoluta składanego listu ze Lwowa do Nowego Sącza.


30 PLN
17772

1897 list składany z Krotoschin (Krotoszyn) do Bremy, niedoręczony zwrócony do nadawcy.


70 PLN
17773

1897 list wartościowy ze Lwowa do Niemiec, opłata gotówkowa, stempel Lwów Śródmieście.


100 PLN
17774

1898 austriacki sądowy znaczek doręczeniowy za 17½ Kr. w kolorach niebiesko fioletowym/czarnym o rzadko spotykanym ząbkowaniu ZL 12½ na dowodzie doręczenia (Fi.300.-) wysłanym 13.IV z Jarosławia do miejscowości Szówsko.

Fi.Ibx
Mi.1bB 
180 PLN
17775

1898 list urzędowy z Militsch (Milicza) do Freyhan (Cieszkowa).


15 PLN
17776

1898 pokwitowanie telegramu z Wiednia do Tarnowa.


50 PLN
17777

1899 kartka z Łańcuta do Grodziska.

Fi.Cp15
15 PLN
SOLD
17778

1899 CIESZYN, pasek pięciu austriackich znaczków gazetowych za (1)kr. wydania z 1867 roku, unieważniony dwujęzycznym miejscownikiem w Cieszynie.


Mi.42II/III 
40 PLN
17779

1899 kartka nadana w ambulansie pocztowym w Warszawie 18.X.99 do Grodźca.


15 PLN
17780

1900 patriotyczna widokówka z fragmentem tekstu Mazurka Dąbrowskiego, wysłana 1.X z Krakowa do Ołomuńca, kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania; temat - NAPOLEON, PONIATOWSKI.


Mi.72 
80 PLN
17781

1900 kartka z Zakopanego do Słowenii. Kartka z serii " Jubileusz Sienkiewicza" z albumu "Ogniem i Mieczem". Oryginalnie wykończona


70 PLN
17782

1901 list wysłany 15.III z miejscowości Bosanska Gradiška w Bośni do Lwowa, znaczek opłaty unieważniony kasownikiem "K und K.MILIT.POST LII BOS.GRADIŠKA", przesyłkę przez Sofię (datownik 4.III wg. kalendarza juliańskiego) skierowano do Lwowa, tam jednak nie odnaleziono adresata i po opatrzeniu adnotacją "Retour Sarajevo a Bosnia" dosłano do Sarajewa (datownik z 8.4), skąd zwrócono ją ponownie do Lwowa - dopisek "Lwow=Lemberg warum retour", gdzie list dotarł 10.4 i tym razem został doręczony skutecznie; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania o ładnie udokumentowanym obiegu.


Mi.15Bx 
300 PLN
17783

1901 kartka Warszawy do Brna.


50 PLN
17784

1901 list składany z Kempen (Kępno) do Staßfurt, niedoręczony zwrócony do nadawcy.


60 PLN
17785

1902 austriacka całostka trójjęzyczna (niemiecki, polski i ukraiński) z Brodów do Niemiec.


30 PLN
17786

1902 kartka z Warszawy do Wilna, nieopłacona przez nadawcę ze stemplem dopłaty.


50 PLN
17787

1902 specjalna kartka z życzeniami noworocznymi z Krakowa do Wiednia.


80 PLN
17788

1902 list ze Lwowa do Bukaczowic, stempel odbiorczy na froncie, koperta lekko uszkodzona jak na skanie.


50 PLN