The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 84. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
18322

1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta z pełną oryginalną gumą z minimalnymi zmatowieniami, znaczek za 2 gr. typu 6, za 4 gr. typu 2, ładny stan, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
300 PLN
18323

1917 Przedbórz, I wydanie, marginesowa seria znaczków - niekatalogowana w parkach poziomych rozdzielonych międzypolem - w arkuszu występują oprócz tzw.krzyża, dwie parki poziome i sześć parek pionowych - tylko te są katalogowane (Fi.5000.-); lewy znaczek typ czwarty, prawy pierwszy; co unikalne barwa znaczka za 2 gr. z pierwszego sektora różni się znacznie od barwy znaczka z drugiego sektora, w Polskich Znakach Pocztowych (str.1084) opisuje się obie barwy jako karminową i ceglastoczerwoną, to prosty i efektowny ekspozycyjnie dowód, że każdy 8-znaczkowy sektor 32-znaczkowego arkusza sprzedażnego był drukowany oddzielnie (Danowski 1982); gwarancje i opis typów Jungjohann BPP,.

Fi.1-2B
Mi.1-2A 
6 000 PLN
18324

1917 Warszawa, "2 GROSZE" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na drukach wysłanych 14.3 do miejscowości Przysucha, ponieważ adresata nie odnaleziono - adnotacje "nie ma adresata" i "retur Warschawa", przesyłkę zwrócono do nadawcy pobierając jednocześnie stosowną opłatę - 2 grosze, stempelek niemieckiej cenzury w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1a
320 PLN
18325

1917 Przedbórz, I wydanie, list wysłany 17.12 z Warszawy ofrankowany znaczkami dwóch wydań:"Russich Polen" i "Gen.-Gouv. Warschau", pobranie opłaty za doręczenie udokumentowano 28.XII znaczkiem poczty miejskiej za 4 gr typu 3, stempelek cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.2B
Mi.2A 
500 PLN
18326

1917 Sosnowiec, widokówka wysłana 4.1 z Warszawy doręczona przez pocztę miejską w Sosnowcu, jasnofioletowy datownik opłatny "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 3 kop." z datą -5. JAN 1917, fioletowy stempelek niemieckiej cenzury w Warszawie, walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.2Ib
300 PLN
18327

1917 Warszawa, "6 GROSZY":

fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na odwrocie listu wysłanego 23.1 z Barmen, czerwony jednowierszowy stempelek cenzury poznańskiej; bardzo dobry stan zachowania;

czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na liście z miejscowości Czerniewice wysłanym 17.2 z Włocławka; bardzo dobry stan zachowania;

na karcie albumowej.

Fi.2a, 2b
250 PLN
18328

1917 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na karcie pocztowej wysłanej 3.4 z miejscowości Szubin (Schubin), stempelek cenzury poznańskiej; dobry stan zachowania; sygnowano na odwrocie B.W.Trzeciecki i litery "B.T." w kółku.

Fi.2a
80 PLN
18329

1917 Warszawa, list firmowy z Częstochowy do Warszawy, stempelek doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie w kolorze czerwonym.

Fi.2b
80 PLN
18330

1917 OTWOCK, karta pocztowa wysłana 18.8 z Częstochowy napisana przez syna do matki, po lewej fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Otwocku "Poststelle Otwock Zustellungsgebühr 10 Pfg."; przesyłki doręczone przez otwocką pocztę miejską należą do najrzadszych walorów tego działu; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja schmutz.

Fi.3
6 000 PLN
18331

1917 Łódź, widokówka z Warszawy wysłana 10.VII z poczty polowej 378, obsługującej jednostki Legionów Polskich, doręczona przez Pocztę Miejską 11.VII co potwierdzono odciskając stempelek L.F.F. w kolorze czerwonym; pieczęć formacyjna: "Komenda 3.p.p. Legionów pol."; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

Fi.3a
320 PLN
18332

1917 Warszawa, "7 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania na widokówce (kolej na przełęczy św.Gotarda) wysłanej 15.5 z Mińska Mazowieckiego; dobry stan zachowania.

Fi.9b
80 PLN
18334

1917 Warszawa, "7 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania na widokówce wysłanej 13.11 z Włocławka; dobry stan zachowania.

Fi.9b
60 PLN
18335

1917 Warszawa, karta pocztowa wysłana 30.VIII z Budapesztu do Warszawy, fioletowy stempelek "7 FENYGÓW", przesyłka niedoręczona i 2.X opatrzona adnotacją "Adresat siedzi w czytadeli", dodatkowy stempelek informacyjny Poczty Miejskiej z dopiskiem "verzogen nach Cytadela", po pewnym czasie kartę ponownie przekazano Poczcie Miejskiej, która 16.X zwróciła ją (stempelek ZURÜCK) do nadawcy, gdzie dotarła 23.X, stempelek cenzury; minimalnie słabszy stan zachowania: poziome i pionowe zgięcia; dekoracyjna całość o bardzo ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym; z kolekcji S.Rosińskiego.

W cytadeli warszawskiej mieściło się jedno z najcięższych rosyjskich więzień dla Polaków, niesławny X Pawilon, po ucieczce Rosjan, Niemcy również wykorzystywali cytadelę, jako więzienie, a pod jej murami dokonywano egzekucji Polaków.

Fi.9b, 33a, 35a
500 PLN
18336

1917 Warszawa, kartka na chleb i cukier ważna w okresie 5-18.III, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (wzory geometryczne), sporządzono w drukarni Bolesława Wirtza; bardzo dobry stan zachowania.


50 PLN
SOLD
18337

1917 Warszawa, kartka na chleb, mąkę, ziemniaki i cukier ważna w okresie 8-21.I, wydawnictwo ukazujące królów polskich i godło Rzeczpospolitej, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (wzory geometryczne), sporządzono w drukarni Bolesława Wirtza; bardzo dobry stan zachowania.


60 PLN
SOLD
18338

1917 Warszawa, kartka na chleb, mąkę i cukier ważna w okresie 5-18.II, wydawnictwo ukazujące herby miast polskich i godło Rzeczpospolitej, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (linie faliste), sporządzono w drukarni Bolesława Wirtza; bardzo dobry stan zachowania.


60 PLN
SOLD
18339

1917 Warszawa, kartka na chleb, mąkę i cukier ważna w okresie 19.II-4.III, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (linie faliste), sporządzono w drukarni Bolesława Wirtza; bardzo dobry stan zachowania.


50 PLN
SOLD
18340

1917 Łódź, kartka z Częstochowy 3.10.17 do Łodzi, stempel doręczeniowy Łódzkiej Straży Ogniowej.


120 PLN
18341

1917 Warszawa, karnet z szaroczerwoną okładką "Na biedne dzieci" zawierających serie znaczków dobroczynnych z portretami polskich królów wydanymi przez Obywatelską Komisję Ofiarności Publicznej, znaczki bez podlepek (co rzadkie!) umieszczono w sporządzonych w małym nakładzie specjalnych karnetach, przeznaczonych dla najwybitniejszych przedstawicieli życia publicznego i najhojniejszych darczyńców; doskonały stan zachowania.


250 PLN
18342

1918 Żarki, I wydanie, znaczek za 3 hal. na kompletnej opasce gazetowej jako potwierdzenie opłaty doręczeniowej, skasowany pieczątką z orłem i napisem "ŻARKI KRÓL.POLSKIE" w otoku; niefilatelistyczne całości ofrankowane znaczkami poczty miejskiej Żarek, należą do prawdziwych rarytasów; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.1
3 200 PLN
18343

1918 Żarki, I wydanie, seria kasowana sygnowana i gumowana (Mi.300 euro), gwarancja Mischal.

Fi.1-3
240 PLN
18344

1918 Żarki, I wydanie, seria czysta (Mi.360 euro) na jednej podlepce, gwarancja Mikstein.

Fi.1-3
240 PLN
18345

1918 Luboml, seria cięta z szerokim marginesem opisanym w katalogu Fischer jako "z kuponem wielkości znaczka".

Fi.1-5
100 PLN
18346

1918 Luboml, seria cięta w wielobloku z pustopolem opisanym w katalogu Fischer jako "z kuponem wielkości znaczka", fotoatest.

Fi.1-5
400 PLN
18347

1918 Luboml, nieząbkowana marginesowa seria czysta w czworoblokach, piękny stan.

Fi.1-5A
Mi.I-V
400 PLN
18348

1918 Luboml, seria cięta bez gumy.

Fi.1-5A
Mi.I-V
40 PLN
18349

1918 Luboml, seria ciętych znaczków w kompletnych arkuszach po 11 znaczków i jednym pustopolem i parką w układzie tete - beche, stan bardzo dobry, fotoatest.

Fi.1-5A ark.
750 PLN
18350

1918 Przedbórz, list z Piotrkowa 27.II.18 do Przedborza, stempel cenzury w Piotrkowie i znaczek poczty miejskiej z Przedborza, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.3
200 PLN
18351

1918 Przedbórz, II wydanie, niegumowane (tak jak je wydano) cięte próby bez tła znaczków poczty miejskiej za 2, 6 i 10 gr. (wszystkie typu 2), sygnatura Rachmanow, Czer.Broda, gwarancja Schmutz.

Fi.3, 5, 6A P1
1 200 PLN
18352

1918 Przedbórz, II wydanie, cięta seria czysta, 2 gr. typ 2, 4 gr. typ 1, 6 gr. typ 3 i 10 gr. typ 1, tak jak wydano część nakładu bez gumy (Mi. 355 euro), każdy znaczek gwarancja Rachmanow i z opisem typu Schmutz.

Fi.3-6A
Mi.3-6C
800 PLN
18353

1918 Przedbórz, II wydanie, ząbkowana liniowo ZL 11,5 seria stemplowana, gwarancja Schmutz,.

Fi.3-6B
Mi.3-6B 
160 PLN
18354

1918 Przedbórz, II wydanie, zestaw prób (makulatury) dwustronnych; 2 gr./10 gr. i 4 gr./6 gr., pierwsza 2 gr. - typ 2 bez tła na 10 gr. typ 1 obie strony niegumowane, druga 4 gr. - typ 1 z tłem zielonym na 6 gr. typ 2 obie strony niegumowane - obie w tych układach niekatalogowane, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.3A/6A P2, 4A P2/5A
Mi.3/6 P, 4 P/5
2 400 PLN
18355

1918 Częstochowa, widokówka wysłana 7.IV z Hrubieszowa, jako przesyłka wojskowa doręczona bezpłatnie przez pocztę miejską w Częstochowie, czytelnie odciśnięty datownik poczty miejskiej (Fi.700.-), kasownik nadawczy urzędu etapowego w Hrubieszowie z wyróżnikiem "c", stempelek formacyjny "K.u.k. Heimkehr-Station HRUBIESZÓW"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.3a
600 PLN
18356

1918 Żarki, II wydanie, kasowana seria przedrukowa (Mi.390 euro), gwarancja Łaszkiewicz, Kapkowski.

Fi.4-6
360 PLN
18357

1918 Żarki, seria wydania przedrukowego, niewielkie skazy na gumie na dwóch znaczkach, gwarancja Schmutz, Mikstein.

Fi.4-6
320 PLN
18358

1918 Żarki, II wydanie, czysta seria przedrukowa (Mi.450 euro), zmatowienia na gumie, liczona jak podlepkowa, sygnowana, gwarancja Bruba.

Fi.4-6
320 PLN
18359

1918 Przedbórz, II wydanie, list wysłany 4.III z Gorzkowic, pobranie opłaty za doręczenie udokumentowano 15.III znaczkiem poczty miejskiej za 4 gr typu 2 z ząbkowaniem liniowym 11½; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.4B
Mi.4B
800 PLN
18360

1918 Żarki, znaczki wydania przedrukowego na wycinkach z bardzo rzadkimi nadrukami odwróconymi, gwarancja.

Fi.4aNo, 5aNo
1 400 PLN
18361

1918 Sosnowiec, widokówka wysłana 28.3 z Warszawy doręczona przez pocztę miejską w Sosnowcu, fioletowy datownik opłatny "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 5 fen." z datą 30 MRZ. 1918; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.4c
600 PLN
18362

1918 Żarki, III wydanie, seria kasowana (Mi.135 euro), gwarancja Krawczyk.

Fi.7-9
120 PLN