The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 84. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
21935

1944 Wodzowie, czworoblok znaczków w kolorze niebieskim z poz. 23-24/28-29, znaczek z poz. 24 z błędem "duża głowa", gwarancja i oznaczenie Weźranowski.

Fi.341bB1
Mi.382
900 PLN
21936

1944 Wodzowie, znaczek z obiegu pocztowego z Białegostoku, gwarancja i opis koloru i stempla.

Fi.341c
Mi.382
180 PLN
21937

1944 Wodzowie, znaczek w kolorze ciemnoniebieskim na wycinku stemplowany kasownikiem prowizorycznym z Łańcuta, gwarancja Walocha.

Fi.341c
Mi.382
600 PLN
21938

1944 Goznak, znaczek z Schitzdrukiem, gwarancja i opis Więcław.

Fi.342
Mi.383
80 PLN
21939

1944 Goznak, znaczek z druku z III walca z poz. 87 z "lekko zdwojonym drukiem", gwarancja i opis Walocha.

Fi.342
Mi.383
80 PLN
21940

1944 Goznak, arkusz znaczka za 25 gr drukowany z III walca, arkusz rozdarty na ćwiartki, doskonały materiał badawczy i porównawczy do ustalania pozycji w arkuszu i błędów i usterek.

Fi.342
Mi.383
350 PLN
21941

1944 Goznak, parka znaczków nie wprowadzonych do obiegu w kolorze jasnobrązowoczerwonym bez perforacji poziomej miedzy znaczkami, dolny znaczek z usterką w postaci plamy z grudki nierozpuszczonej farby drukarskiej, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.342 Vbs
Mi.383bUMs 
1 600 PLN
21942

1944 AGENCJA POCZT.-TEL. SULEJÓWEK - Goznak, karta pocztowa ofrankowana obydwoma znaczkami tego wydania unieważnionymi rzadkim kasownikiem prowizorycznym z orłem, przesyłka datowana 26/II.45, wysłana z Sulejówka do Rymanowa, dosłana do Starej Miłosnej; stempelek cenzury wojskowej 277 z dopisaną literą "b"; karta opłacona prawidłowo (50 gr), ponieważ znaczek za 25 gr wycofano z obiegu 1.I.1945; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.342, 343
Mi.383a, 384 
350 PLN
21943

1944 miejscowa kartka polecona z Łańcuta, prowizoryczny kasownik i erka, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 174.

Fi.342, 343
120 PLN
21944

1944 kartka polecona z Łańcuta 10.10.44 do Rzeszowa, stempel opłaty gotówkowej w wysokości 1,25 zł co odpowiadało wymaganej opłacie za taką przesyłkę, prowizoryczny stempel Łańcuta z ręcznie wpisaną datą, stempel odbiorczy Rzeszowa na froncie, przesyłka o charakterze filatelistycznym.

Fi.342, Cp89
400 PLN
21945

1944 kartka z Rzeszowa 17.10.44 do Dubiecka, opłata jak za zwykły list, pełna treść wskazująca na oryginalny obieg pocztowy.

Fi.342, Cp89
800 PLN
21946

1944 Goznak, znaczki rzadkim z drukiem zdwojonym.

Fi.342-3MK
Mi.383-4
500 PLN
21947

1944 Goznak, wydanie obiegowe, seria znaczków ciętych w parkach (Fi.14000.-); za 25 gr. w poziomej - gwarancja Gryżewski, Mikulski, a za 50 gr. w pionowej - gwarancja Melnik, UWAGA za pół ceny sprzedam serię pojedynczą.

Fi.342-43 nz
Mi.383a-84 U 
8 000 PLN
21948

1944-1950 TOM I JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 2857 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.342-541
Mi.383-679
1 880 PLN
21949

1944 Goznak, znaczek z silnie rozmytym drukiem sprawiającym wrażenie druku podwójnego.

Fi.342MK
Mi.383
120 PLN
21950

1944 list polecony z Rzeszowa 14.11.44 do Strzyżowa, poniemiecka erka, stempel cenzury wojskowej nr 179.

Fi.343
Mi.384
120 PLN
21951

1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, prowizoryczny formularz wysłany 17.5.1945 z urzędu Kraków 2 do Poznania; stempelek cenzury wojskowej 1996; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.343
Mi.384
50 PLN
21952

1944 list z Rzeszowa do Hyżnego na poniemieckiej kopercie służbowej.

Fi.343
Mi.384 
40 PLN
21953

1944 Goznak, narożna i marginesowa pionowe parki znaczków; za 25 gr. w kolorze jasnobrązowoczerwonym - druk typograficzny i za 50 gr. w kolorze szarozielonym - druk rotograwiurowy; obie bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami (Fi.4000.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.343 MK1, Vb MK2
Mi.383b-84 UMw
3 200 PLN
21954

1944 K.R.N., duży fragment ciężkiego listu poleconego z Mielca 12.1.45 do Rzeszowa, prowizoryczny stempel i erkka z Mielca, rzadka frankatura wielokrotna znaczka wydania przedrukowego, na odwrocie cenzura wojskowa nr 175, doskonała prezencja.

Fi.344
Mi.386
1 800 PLN
21955

1944 K.R.N., pionowa parka z nadrukiem przesunięty w górę z nominałem przechodzącym na sąsiedni znaczek, gwarancja.

Fi.344
Mi.386
80 PLN
21956

1944 K.R.N., znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.344
Mi.386
30 PLN
21957

1944 K.R.N., miejscowy list polecony z Siedlec 19.1.45, prawidłowa opłata wynosiła 3 zł, a naklejono czworoblok znaczków za łącznie 4 zł, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 204 świadczący o obiegu pocztowym, dekoracyjna całość.

Fi.344
Mi.386
600 PLN
21958

1944 KRN, znaczek z poz. 70 z nadrukiem przesuniętym w górę, gwarancja Krawczyk.

Fi.344
Mi.386 
50 PLN
21959

1944 K.R.N., znaczek za 1 zł./25 gr., z błędami: na znaczku podstawowym na poz.70 "kropka w prawej cyfrze 5" i niekatalogowanym błędem nadruku na poz.20/70 "przerwana I w XII", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.344 B
Mi.386 
60 PLN
21960

1944 K.R.N., parka znaczków za 1 zł./25 gr., lewy z niekatalogowanym błędem z poz.36 "kropka po N jak odwrócony przecinek", prawy z katalogowanym błędem z poz.37 "lewa kreska przerwana", gwarancja Krawczyk.

Fi.344 B+B17
Mi.386 
80 PLN
21961

1944 K.R.N., pasek ośmiu znaczków za 1 zł. pięć z błędami na poz.1 "uszkodzone 3 i X" i na podstawowym poz.51 "kreska na prawym skrzydle", na poz.2 "uszkodzona kropka i N", na podstawowym z poz.55 "prawe G z haczykiem" na poz.6 "lewa kreska przerwana" i na poz.7 "wcięcie w cyfrze 9, lewa kreska przerwana i uszkodzona litera z", gwarancja Krawczyk.

Fi.344 B1, B2, B, B5, B6
Mi.386 
200 PLN
21962

1944 K.R.N., polecona miejscowa kartka z Lublina wysłana w pierwszym dniu obiegu 31.12.44 znaczka z nadrukiem "KRN", ręcznie pisana erka, na odwrocie doklejony dowód nadania, stempel cenzury wojskowej nr 8, opłata 25 gr powyżej wymaganej taryfy pocztowej, przesyłka o charakterze filatelistycznym.

Fi.344, 342, Cp89
400 PLN
21963

1944 miejscowo użyta kartka polecona z Lublina o charakterze filatelistycznym (brak treści na odwrocie), rzadki stempel cenzury wojskowej nr 8. Pierwszy Dzień Obiegu!

Fi.344, Cp89
350 PLN
21964

1944-45 K.R.N., P.K.W.N. i R.T.R.P. - NADRUKI ODWRÓCONE, seria znaczków czystych, za 1/25 gr. z poz.49/2 gwarancja z opisem pozycji Schmutz, za 2/25 gr. z błędem nadruku na poz.45/56 "uszkodzona cyfra 4 w 1944" i dodatkowo "przerwana prawa kreska" gwarancja z opisem pozycji i błędu Schmutz, błędy na odwróconych i podwójnych nadrukach są unikalne (Fi.+50%), a za 3 /25 gr. z poz.49/2 gwarancja z opisem pozycji Kapkowski.

Fi.344-46 No (345 B7)
Mi.386-88
12 000 PLN
21965

1944 P.K.W.N., kartka z Krosna 16.6.45 do Sopotu, stempel cenzury wojskowej nr 1634, opłata niezgodna z taryfą pocztową (2 zł zamiast 0,50 zł).

Fi.345
Mi.387
700 PLN
21966

1944 P.K.W.N., kasowany znaczek za 2 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym z II walca na poz.96 "kropka pod P w POCZTA", gwarancja Krawczyk.

Fi.345 B
Mi.387 
30 PLN
21967

1944 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. na prawidłowo opłaconej poleconej karcie pocztowej wysłanej 26.III z Lublina do Warszawy, dodatkowo znaczek za 50 gr Goznak; jako formularza użyto całostki Generalnego Gubernatorstwa za 12 gr. widoki zabytkowych budowli (sygn.I.44); okupacyjna nalepka polecenia "Lublin 1"; stempelek cenzury wojskowej 161; nie inspirowane filatelistycznie przesyłki prawidłowo opłacone znaczkami tego wydania należą do bardzo rzadkich; walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta); gwarancja.

Fi.345, 343
Mi.387, 384 
1 500 PLN
21968

1944 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. - frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony przesłany 21.I.45 w Kielcach, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym KIELCE z wyróżnikiem "j", prowizoryczna okupacyjna erka z wykreślonym napisem (Distr.Radom) i dopisanym numerem urzędu "1"; na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 261 typ z orłem w koronie; oryginalne nie inspirowane filatelistycznie przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do rzadkich; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.346
Mi.388
1 200 PLN
21969

1944 R.T.R.P., list polecony z Sanoka 24.2.45 do Warszawy, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 12 i stempel odbiorczy.

Fi.346
Mi.388
700 PLN
21970

1944 R.T.R.P., znaczek z II walca z przesuniętym nadrukiem z poz. 33, gwarancja i oznaczenie Walisch.

Fi.346
Mi.388
50 PLN
21971

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem w poziomie, gwarancja i opis Więcław.

Fi.346
Mi.388
65 PLN
21972

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja i opis Więcław.

Fi.346
Mi.388
55 PLN
21973

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.346
Mi.388
70 PLN
21974

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem wchodzącym na górny margines. Pionowe przesunięcia w tym wydaniu są znacznie rzadsze niż poziome.

Fi.346
Mi.388
100 PLN