The auction will start on 19.04.2024

Auction 83. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
10959

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek ze znakiem wodnym IID.

Fi.260D
Mi.281
130 PLN
10960

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D (trąbki w dół Fi.150.-) na wycinku ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika.

Fi.260D
Mi.281Y
120 PLN
10961

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.150.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.260D
Mi.281Y 
130 PLN
10962

1933 karnet - "II WSZECHPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W TORUNIU", znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w położeniu - W.II.G (trąbki w górę).

Fi.260G
Mi.281X
100 PLN
10963

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek w ładnym stanie.

Fi.261
Mi.282
80 PLN
10964

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282
60 PLN
10965

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282
400 PLN
10966

1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty (Fi.140.-).

Fi.261
Mi.282 
100 PLN
10967

1933 250. rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283
150 PLN
10968

1933 250 rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283 
160 PLN
10969

1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, marginesowy znaczek czysty (Fi.240,-).

Fi.262
Mi.283
200 PLN
10970

1933 Krzyż Niepodległości, frankatura mieszana, ekspresowy list polecony, wysłany 28.II.1934 z Sosnowca do miejscowości Skała pod Ojcowem; kasownik odbiorczy.

Fi.263, 243
Mi.284, 262 
50 PLN
10971

1933 Krzyż Niepodległości, kasowany znaczek za 30 gr. z rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, gwarancja Krawczyk.

Fi.263D
Mi.284 
30 PLN
10972

1933 Krzyż Niepodległości, znaczek za 30 gr. z rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, piękny kasownik LWÓW 2 - ZNIESIENIE, gwarancja Krawczyk.

Fi.263D
Mi.284 
40 PLN
10973

1933 "1933-ŚWIĘTO MORZA-1933/ MORZE i KOLONJE/ TO POTĘGA POLSKI" Warszawa 2 wyróżnik "c", kasownik propagandowy na karcie pocztowej wysłanej 4.VII do Krakowa, dosłanej do Jaworzna do kopalni "Piłsudski"; walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 33 109).

Fi.Cp51
120 PLN
10974

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Stryj - Przemyśl nr 373 z wyróżnikiem a.

Fi.Cp51
105 PLN
SOLD
10975

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Wilno - Zemgale (Łotwa) nr 293.

Fi.Cp64
60 PLN
10976

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 39, podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp74
100 PLN
10977

1933 koperta firmowa z Warszawy z wirnikiem "WYSTAWA ELEKTROTECHNICZNA S.E.P. 11-19.VI.1933. WARSZAWA - POLITECHNIKA"


40 PLN
10978

1933 list urzędowy z Warszawy do Bochni, zwrócony do Warszawy i tu ostemplowany rzadkim wirnikiem "Pomóż Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi ratować Ciebie (wyróżnik c)", Myślicki 31106.


20 PLN
10979

1933 list polecony z Londynu do fabryki mebli w Radomsku, list przewieziono na terenie Polski ambulansem pocztowym nr 5 na Trasie Gdynia - Warszawa.


100 PLN
10980

1933 list polecony z Londynu do fabryki mebli w Radomsku, list przewieziono na terenie Polski ambulansem pocztowym nr 3 na Trasie Zbąszyń - Warszawa.


100 PLN
10981

1933 "ROBUR Związek Kopalń Górnośląskich" - 20 gr frankatura mechaniczna H7 Katowice, karta firmowa wysłana 15.VII do Kielc; bardzo dobry stan zachowania.


50 PLN
10982

1934 kartka ekspresowa z gimnazjum w Gdyni do Poznania, charakterystyczny kasownik Gdyni.

Fi.245, 251, Cp51
50 PLN
10983

1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Ostki - Kowel nr 458.

Fi.251
100 PLN
10984

1934 koperta firmowa LOT z Warszawy z wirnikiem propagandowym "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P." i naklejką z okazji zawodów o puchar Gordonn Benetta, wycięta folia z okienka koperty.

Fi.251, 252
70 PLN
10985

1934 list z Jasła do Warszawy.

Fi.251, 254
Mi.272, 275
30 PLN
10986

1934 list z Warszawy z wirnikiem zawodów Challenge.

Fi.252, 254
10 PLN
10987

1934 list z Warszawy do Mołojatycz.

Fi.253
Mi.274 
15 PLN
10988

1934 list handlowy z Łodzi z wirnikiem propagandowym poczty.

Fi.253
15 PLN
10989

1934 list z Bielska do Wiednia.

Fi.253, 269
Mi.274, 290
20 PLN
10990

1934 WILEŃSZCZYZNA - PLISSA - list wysłany 10.VI z miejscowości Plissa (powiat dziśnieński) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "*a*"; koperta przycięta z jednej strony, dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.256
Mi.277
60 PLN
10991

1934 list firmowy z Warszawy z wirnikiem " STOLICA ZAPRASZA NA ŚWIĘTO WARSZAWY 4-17 SIERPNIA 1934".

Fi.256
30 PLN
10992

1934 list firmowy z Warszawy do Chorzowa, kasownik i stempel okolicznościowy Międzynarodowych Zawodów Balonowych Gordon - Bennetta.

Fi.263
Mi.284
32 PLN
SOLD
10993

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria na podlepkach, gwarancja.

Fi.264-5
Mi.285-6
100 PLN
10994

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta (Fi.650.-), gwarancja Mikstein.

Fi.264-65
Mi.285-86
500 PLN
10995

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, kasowana okolicznościowo seria w czworoblokach z pełną oryginalną gumą, piękny stan gwarancja Ryblewski.

Fi.264-65
Mi.285-86
800 PLN
10996

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, zestaw 6 ilustrowanych, dekoracyjnych kopert wystawowych w różnych kolorach, ofrankowanych obydwoma znaczkami wydania przedrukowego, skasowanych okolicznościowo datownikiem wystawowym.

Fi.264-265
Mi.285-286 
800 PLN
10997

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, opłacona zgodnie z taryfą, polecona karta pocztowa wysłana 12.V pocztą lotniczą z terenu wystawy adresowana do Warszawy, kasownik odbiorczy; okolicznościowa karta wykazuje na odwrocie szczątkowy druk podwójny; efektowna całość.

Fi.264-265, 220
Mi.285-286, 228 
200 PLN
10998

1934 20-lecie wymarszu Legionów - J.Piłsudski, seria czysta.

Fi.266-67
Mi.287-88
80 PLN