The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 83. Polonica on foreign stamps

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
17058

1932 ilustrowana karta pocztowa ze znaczkiem przedstawiającym odsłonięty w 1927 roku monumentalny pomnik w Tannenbergu (Olsztynek), obecnie po tej wielkiej budowli nie pozostał żaden ślad.


Mi.P215 
20 PLN
SOLD
17059

1933 pomnik Tadeusza Kościuszki w Waszyngtonie, czworoblok, dwa górne znaczki na podlepce.


Mi.360
30 PLN
17060

1938 karta pocztowa z ilustracją Lądek-Zdrój (Bad Landeck) z sygnaturą 38-111-1-B6, wysłana 10.6 z Görlitz do Saalberg.


Mi.P236 
25 PLN
17061

1941 karta pocztowa z ilustracją Wejherowo (Neustadt Reichsgsau Danzig-Westpreußen) z sygnaturą 42-5-1-B22, czysta.


Mi.P305
40 PLN
17062

1941 Maria Skłodowska i Piotr Curie na panamskim znaczku obowiązkowej dopłaty na walkę z rakiem na liście wysłanym 13.V z Panamy do Detroit; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.Z8, 120
200 PLN
17063

1943 flagi krajów okupowanych przez państwa osi (Niemcy, Włochy, Japonię) - wśród nich flaga Polski, seria znaczków amerykańskich, czysta.


Mi.512-24
50 PLN
17064

1943 USA, okupowane kraje - Polska, FDC-czworoblok znaczków przedstawiających polską flagę na dekoracyjnej kopercie ostemplowanych 22.VI w Chicago w pierwszym dniu obiegu, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.523
40 PLN
17065

1950 Węgry, bloczek i seria znaczków wydane z okazji 100 rocznicy śmierci Józef Bema - bohatera Polski i Węgier, na znaczku za 60 f błąd "balon nad polem bitwy", czyste, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.Bl.19, 1142-44
150 PLN
SOLD
17066

1950 "POLPEX 1950" pamiątkowa winieta w formie bloczka wydana staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago, z okazji 90-rocznicy ukazania się pierwszego polskiego znaczka - Polska nr.1.


50 PLN
17067

1951 "POLPEX 1951" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago, przedstawiające najstarszą na terenie USA osadę polską - Panna Maria - założoną w 1854 przez emigrantów ze Śląska.


80 PLN
SOLD
17068

1954 Watykan, Wilno - Matka Boska Ostrobramska, seria czysta.


Mi.227-29
100 PLN
17069

1957 ZSRR, Konstanty Ciołkowski - wydanie przedrukowe z okazji startu pierwszego sztucznego satelity Ziemi - Sputnika 1, znaczek czysty.


Mi.2026
100 PLN
17070

1959 wydawnictwa z okazji wystawy filatelistycznej Polphilex w Chicago.


20 PLN
SOLD
17071

1960 Ignacy Jan Paderewski, Wystawa Filatelistyczna upamietniająca setną rocznicę jego urodzin i jednocześnie sto lat od wydania pierwszego polskiego znaczka, arkusik numerowany.


80 PLN
17072

1960 "POLPEX 1960" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago, z okazji 100-rocznicy ukazania się pierwszego polskiego znaczka - Polska nr.1.


100 PLN
17073

1960 "POLPHILEX 1960 POLSKA WYSTAWA ZNACZKÓW" - zorganizowana z okazji 100-lecie pierwszego polskiego znaczka, pamiątkowa koperta ze stempelkiem organizatora - Związku Filatelistów Polskich w Wielkiej Brytanii; bardzo dobry stan zachowania.


30 PLN
17074

1963 1000-lecie państwa polskiego, wydawnictwa okolicznościowe Polonii w Australii.


15 PLN
SOLD
17075

1964 Pokaz Filatelistyczny Związku Filatelistów Polskich w W.Brytanii z okazji 25-lecia Polski Podziemnej i 20-lecia Powstania Warszawskiego, dekoracyjna całość.


40 PLN
17076

1964 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego, komplet 7 okolicznościowych etykiet zapałczanych; temat - KOPERNIK.


50 PLN
17077

1964 wystawa filatelistyczna Kultura Polska w Filatelistyce w Londynie, koperty okolicznościowe poczty brytyjskiej.


25 PLN
SOLD
17078

1964 wystawa filatelistyczna Polphilex w Londynie, koperta okolicznościowa.


10 PLN
SOLD
17079

1964 koperta okolicznościowa z okazji 20. rocznicy zdobycia Monte Cassino przez żołnierzy 2. Polskiego Korpusu, stempel okolicznościowy poczty brytyjskiej.


10 PLN
SOLD
17080

1964 wystawa filatelistyczna Polphilex w Londynie, kartka okolicznościowa poczty brytyjskiej.


15 PLN
SOLD
17081

1965 25 rocznica Bitwy o Anglię, koperta z dodatkową nalepką Polskich Sił Powietrznych.


40 PLN
17082

1965 koperta z dodatkową nalepką, ostemplowana okolicznościowo 10.IV w Leicester z okazji wystawy POLPHILEX 65.


40 PLN
17083

1965 kanadyjska koperta z okolicznościowym nadrukiem POLISH ENGINEERING REVIEW - TECHNIK POLSKI - czasopismo Stowarzyszenia Inżynierów Polskich w Kanadzie, przedstawiającym okładkę numeru z 1944 roku z Kazimierzem Gzowskim, wysłana 16.III z Hull do Warszawy.


30 PLN
17084

1966 1000-lecie Chrztu Polski, czworoblok znaczków amerykańskich z prawego górnego narożnika z hasłem USE ZIP CODE i wizerunkiem listonosza, czyste.


Mi.904
30 PLN
SOLD
17085

1966 25-lecie 5 Kresowej Dywizji Piechoty, dekoracyjna całość ostemplowana okolicznościowo 17.IX w Londynie.


40 PLN
17086

1966 7 Pułk Strzelców Konnych Wielkopolskich, ilustrowana karta pocztowa z serii Kawaleria RP wydana w nakładzie ok.40 sztuk z okazji 1000-lecia Polski.


100 PLN
17087

1966 1000-lecie państwa polskiego.


20 PLN
17088

1966 Komitet Obchodu Tysiąclecia Chrztu Polski, komplet 6 bloczków oficjalnych - okolicznościowych winiet wg. projektów znaczków Poczty Watykańskiej autorstwa Kazimiery Dąbrowskiej wydanych staraniem Komitetu, na każdym z bloczków wizerunek kardynała Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia; rzadkie, patriotyczne wydawnictwo.


200 PLN
17089

1966 okolicznościowa winietka wydana nakładem Związku Inwalidów Wojennych P.S.Z. w NRF z okazji 1000-lecia chrztu Polski.


50 PLN
17090

1966 amerykańskie znaczki z okazji 1000-lecia chrztu Polski.


45 PLN
17091

1966 1000-lecie państwa polskiego, wydawnictwa okolicznościowe poczty brazylijskiej.


10 PLN
SOLD
17092

1966 1000-lecie państwa polskiego, wydawnictwa okolicznościowe poczty argentyńskiej.


15 PLN
SOLD
17093

1966 1000-lecie Państwa Polskiego, stempel okolicznościowy poczty brytyjskiej.


10 PLN
SOLD
17094

1966 1000-lecie Państwa Polskiego, koperta okolicznościowa poczty brytyjskiej.


15 PLN
SOLD
17095

1966 wystawa filatelistyczna z okazji 1000-lecia Państwa Polskiego w Manchesterze, koperta okolicznościowa poczty brytyjskiej.


10 PLN
SOLD
17096

1966 wystawa z okazji 1000-lecia Państwa Polskiego w Birningham, koperta okolicznościowa poczty brytyjskiej.


10 PLN
SOLD
17097

1966 wystawa z okazji 1000-lecia Państwa Polskiego w Birningham, koperta okolicznościowa poczty brytyjskiej.


10 PLN
SOLD