Auction 83. PoW Gross Born camp

12665

1944 kartka z obiegu pocztowego złamana w połowie, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp7z
120 PLN
12666

1944 Rocznica Powstania Styczniowego - Marian Langiewicz, całostka o szarooliwkowym znaku opłaty wysłana 9.IV, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp13
160 PLN
12667

1944 Caritas, całostka za 5 fen na papierze żółtawobrązowym o ciemnym znaku opłaty, format 55x90mm - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - N.II.(lub III).zu; datowana 1.VII karta-druk biblioteczny przesłana 20.IX, znak opłaty unieważniony datownikiem Gross-Born; według artykułu P.Pelczara w "Przeglądzie Filatelistycznym" 3/2013 na papierze: "żółtawobrązowym drukowano [-] nieliczne kartki dla bibliotek"; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (całostka pionowo zgięta); gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp18y
250 PLN
12668

1944 Dni Morza, dwie czyste karty pocztowe na dwóch rożnych gatunkach papieru i odmiennych kolorach znaku opłaty; gwarancja.

Fi.Cp19
320 PLN
12669

1944 Dni Morza, unikalna karta pocztowa z odwróconym znakiem opłaty za 10 f. w kolorze szaroniebieskim; w całej poczcie obozowej odnotowano jedynie kilka przypadków podobnych błędów, a taka karta nie była dotąd oferowana, piękny stan, gwarancja z opisem "odwrócony znak wartości" Schmutz.

Fi.Cp19 B
12 000 PLN
12670

1944 Rok Olimpijski, gwarancja.

Fi.Cp20y
400 PLN
12671

1944 Rok Olimpijski, karta z brunatnoczerwonym znakiem opłaty o wymiarach 92x75 mm ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 1" stawianym w pierwszym dniu wystawy na marginesie bloku Neubranbenburg; na znaku opłaty całostki bardzo rzadkie; dobry stan zachowania; temat - OLIMPIADA; gwarancja i opis.

Fi.Cp20y
300 PLN
12672

1944 Warszawa walczy, karta pocztowa wysłana 24.XII, dodatkowo odciśnięty trzywierszowy stempelek okolicznościowy "Gross Born/ Wigilia 1944 roku/ Of.Obóz II/D", który według Józefa Machowskiego, stosowano w przeciągu zaledwie kilku godzin!!! słabszy stan zachowania (przebarwienia); gwarancja.

Fi.Cp21
80 PLN
12673

1944 Warszawa walczy, całostka czysta; gwarancja.

Fi.Cp21
60 PLN
12674

Fi.Cp21
45 PLN
12675

1944 Warszawa walczy, całostka.

Fi.Cp21
25 PLN
12676

Fi.Cp22b
100 PLN
12677

1944 CZĘŚCIOWO NIEODBITY NAPIS "OBOZU II D", całostka o oliwkowym znaku opłaty z serii herby miast - Kraków; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp25
250 PLN
12678

1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, wysłana 24.XII; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp25
100 PLN
12679

1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, czysta; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp25
100 PLN
12680

1944 herby miast, całostka w kolorze oliwkowym.

Fi.Cp25
50 PLN
12681

1944 herby miast, całostka grzecznościowo stemplowana.

Fi.Cp26
30 PLN
12682

Fi.Cp27
300 PLN
12683

1944 kartka z zawiadomieniem o obchodach święta Barbórki, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp27
320 PLN
12684

1944 karty świąteczne, komplet 3 ilustracji w kolorach: niebieskim, czerwonym, zielonym; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania (na odwrocie karty "zielonej" nieznaczne przebarwienia); gwarancja.

Fi.Cp28, 29a, 29b
600 PLN
12685

Fi.bl.2
300 PLN
12686

1944 Wystawa Filatelistyczna - Neubrandenburg, blok sprzedawany ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 1" na marginesie; przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano, zgodnie z przepisami, obiegowym datownikiem, dodatkowy stempel olimpijski na marginesie trafia się na kasowanych blokach bardzo rzadko, gwarancja.

Fi.bl.3
1 000 PLN
12687

Fi.bl.3
500 PLN
12688

1944 Wystawa Filatelistyczna - Neubrandenburg, blok czysty sprzedawany ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 1" na marginesie; przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano, zgodnie z przepisami, obiegowym datownikiem, gwarancja Perzyński.

Fi.bl.3
1 200 PLN
12689

1944 Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, czysty blok ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 2" na marginesie (Fi.1200.-); przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano, zgodnie z przepisami, obiegowym datownikiem; rzadki na fragmencie papieru ze znakiem wodnym, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.4
1 000 PLN
12690

1944 Wystawa Filatelistyczna - Olimpiada, blok sprzedawany ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 3" na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, bloki bez stempla z wystawy są niezmiernie rzadkie (Fi.25000.-), ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.5
5 000 PLN
12691

1944 rocznica obrony Warszawy, blok czysty z kasownikiem na marginesie (Fi.400.-), przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.7
200 PLN
12692

Fi.bl.7
360 PLN
12693

Fi.bl.7
250 PLN
12694

Fi.bl.8
300 PLN
12695

Fi.bl.8I
250 PLN
12696

Fi.bl.8I
400 PLN
12697

1944 kartka z oflagu IID w Gross Born do Warszawy.

20 PLN
12698

1944 rocznica obrony Warszawy, znaczek z bloku bez gumy, gwarancja z G.

100 PLN
12699

1945 Tydzień Ziemi Czerwieńskiej, znaczek na wycinku, skasowany 11.1 w dniu wejścia do obiegu, dodatkowo stempel okolicznościowy z okazji rocznicy uruchomienia Poczty Obozowej; gwarancja.

Fi.29
100 PLN
12700

1945 Tydzień Ziemi Czerwieńskiej, narożnikowy znaczek za 20 gr., gwarancja.

Fi.29
60 PLN
12701

1945 tydzień ziemi Czerwińskiej, gwarancja Schmutz.

Fi.29
50 PLN
12702

1945 kartka bez znaczka ze stemplem opłaty ryczałtowej.

180 PLN
12703

1945 kartka z biblioteki informująca o dostępności książki, stempel "Opłacono ryczałtem", gwarancja Schmutz.

250 PLN