Page:
PoW Murnau camp
Poz# Features Catalog Description Actual price
12540
Fi.1ayC

1942 Budynek obozowy, znaczek za 10 f. w kolorze szarym na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja Schmutz.

240 PLN
12541
Fi.1az2A

1942 budynek obozowy, znaczek w kolorze szarym na papierze z2, drobne pęknięcia papieru na marginesach, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

80 PLN
12542
Fi.1bx1A FFi

1942 Budynek obozowy, niebezpieczne fałszerstwo znaczka za 10 f. w kolorze czarnym na papierze białym gładkim średnim, poza szczegółami rysunku bardzo zbliżone do oryginału, ciekawy walor do specjalizacji.

100 PLN
12543
Fi.1byC

1942 Budynek obozowy, kasowany znaczek za 10 f. niekatalogowany w odcieniu szaroczarnym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis Krawczyk.

300 PLN
12544
Fi.2-3ay1C

1942 Druty, seria w jasnych odcieniach, na papierze szarym gładkim gumowanym średnim (Fi.1100.-), gwarancja Krawczyk.

800 PLN
12545
Fi.2ay1A

1942 druty, kartka obiegowa wysłana 25.2.43, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

1 100 PLN
12546
Fi.2ay3A

1942 DRUTY - NIEKATALOGOWANA ODMIANA ZNACZKA "WZORCOWEGO"; cięty znaczek za 10 fen. w kolorze granatowym niekatalogowany na papierze szarym gąbczastym grubym gazetowym; według podręcznika Machowskiego: "Znaczki wykazane pod poz.Ia i b oraz IIa i b [tj.wydrukowane dnia 12.11.42] są tzw. znaczkami "wzorcowymi". Zostały one specjalnie starannie odbite, z szerokimi obrzeżami (4-6 mm), na grubym, obustronnie satynowanym papierze (prawdopodobnie z zeszytu), względnie szarym (prawdopodobnie z atlasu)." - odmiana na papierze gazetowym nie została początkowo zauważona; to najwyżej kilka sztuk ze wszystkich 50 znaczków "wzorcowych" wydanych na sztywnych papierach (x3 - biały gładki sztywny, y2 - szary gładki gruby); jest najpewniej egzemplarzem jednostkowym, a użyta pocztowo unikalnym; karta pocztowa ozdobiona grafiką wielkanocną w kolorze niebieskim "1943 OSTATNICH ŚWIĄT", napis POCZTÓWKA typu N2 (w/g klasyfikacji P.Pelczara); znaczek unieważniony datownikiem dwuobrączkowym z datą "25.4.43"; unikalny walor z oryginalnego obiegu w dobrym stanie zachowania (miejscowe przebarwienia); pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera (własnoręczny opis ołówkiem "2.1.2"), autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych; sygnowane Zierer, gwarancja i opis "2ay3A pap.gazetowy (nakł. 12.11.42)" Schmutz.

12 000 PLN
12547
Fi.2b-3ay1C

1942 Druty, seria czysta w kolorach szaroniebieskim i zielonym, na papierze szarym gładkim gumowanym średnim (Fi.1150.-), bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

900 PLN
12548
Fi.3ay1C

1942 druty, znaczek na papierze gumowanym y1, gwarancja Schmutz.

800 PLN
12549
Fi.4 P

1942 Trąbka pocztowa, unikalna niekatalogowana próba znaczka za 15 f. autorstwa Tadeusza Kluźniaka, odbita z pojedynczej kliszy na papierze białym gładkim grubym w kolorze czerwonobrunatnym; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych Manfreda G.Hebera, może być skatalogowana jako odmiana znaczka 3.1.4.1. o nakładzie 22 szt.; rotbraun, verlaufene Farbe (rozlana farba) - to wszystko cechy odpowiadające cechom tej próby, nowa gwarancja Schmutz.

4 000 PLN
12550
Fi.4ax1A FFi

1942 Trąbka pocztowa, niebezpieczne fałszerstwo znaczka za 15 f. w kolorze brązowym na papierze białym gładkim średnim, potrójnie nacinane na dole, poza szczegółami rysunku bardzo zbliżone do oryginału, ciekawy walor do specjalizacji.

80 PLN
12551
Fi.4ay2A

1942 trąbka pocztowa, rzadki na korespondencji cięty znaczek w kolorze brunatnym na szarym gąbczastym średnim papierze gazetowym (nakład 140 szt.), karta pocztowa ozdobiona grafiką wielkanocną "1943 OSTATNICH ŚWIĄT", gwarancja i opis odmiany Korszeń.

900 PLN
12552
Fi.4ay2A

1942 Trąbka pocztowa, bardzo rzadki na korespondencji cięty znaczek za 15 f. w kolorze brunatnym na szarym gąbczastym średnim papierze gazetowym (nakład 140 szt.) - widoczna (u góry) krawędź gazety i czarny poziomy pasek (u dołu) - fragment druku, karta pocztowa ozdobiona grafiką wielkanocną w kolorze niebieskim "1943 OSTATNICH ŚWIĄT", napis POCZTÓWKA typu N2 (w/g klasyfikacji P.Pelczara); dobry stan zachowania (kartka z kilkoma drobnymi zagięciami); pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych; gwarancja i opis odmiany Korszeń.

1 500 PLN
12553
Fi.6x1A FFi

1942 Wystawa rybacka, niebezpieczne fałszerstwo znaczka za 15 f. w kolorze brązowym na papierze białym gładkim średnim, poza szczegółami rysunku bardzo zbliżone do oryginału, ciekawy walor do specjalizacji.

80 PLN
12554
Fi.7by1C

1942 Tryptyk z kaplicy obozowej, znaczek za 20 f., w kolorze brunatnym na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis Schmutz.

200 PLN
12555

1942 (?) oryginalne zdjęcie o wymiarach 100x147 mm przedstawiające orkiestrę obozową, na bębnie widoczny napis "Wojtek jazz"; na odwrocie stempelek cenzury z numerem 12; minimalnie słabszy stan zachowania.

120 PLN
12556

1942 Tadeusz Kluźniak, oliwkowa odbitka próbna ilustracji wykorzystanej sporadycznie na odwrocie całostek poczty obozowej, o wiele rzadsza od późniejszej wersji różniącej się detalami rysunku i układem napisu, przede wszystkim rozjaśniono tło pod literami, które w tej wersji są słabo czytelne, ołówkowy podpis autora "Tadeusz"; na odwrocie stempelek cenzora obozowego nr.6; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji).

2 000 PLN
12557

1942 doskonała grafika obozowa, podpis "WSTEINAUER 1942", na odwrocie stempel obozowy.

1 000 PLN
12558

1942 doskonała grafika obozowa, podpis "WSTEINAUER 1942 / MURNAU MARZEC 1942".

1 000 PLN
12559
Fi.3ay1C

1943 druty, kartka z życzeniami świątecznymi, dodatkowy stempel "Czerwony Krzyż" przedstawiający pośrodku Czerwony Krzyż i napis "Inter Arma Caritas", gwarancja i oznaczenie Korszeń.

1 600 PLN
12560
Fi.8IIbyC

1943 góry, marginesowy pasek znaczków w kolorze zielononiebieskim, górny znaczek zmatowienia na gumie, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja z opisem odmiany koloru i oznaczenia Schmutz.

800 PLN
12561
Fi.9x4C

1943 Wdowa, kasowany znaczek za 25f. na papierze białym szorstkim sztywnym, cięty z trzech stron, gwarancja i opis odmiany Krawczyk.

200 PLN
12562
Fi.9yC

1943 Wdowa, znaczek za 25 f. w kolorze szaroniebieskim na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis odmiany Korszeń.

200 PLN
12563
Fi.10

1943 menażka, odbitka znaczka z oryginalnej matrycy wykonana na kartce z szerokimi marginesami (o wymiarach 105 x 145 mm) i stemplowana pieczęcią reklamową kiermaszu obozowego, który odbył się w dniach 12-14 grudnia 1943 roku, na ten kiermasz przygotowano podobne odbitki do umieszczenia w okolicznościowym karnecie, w tej formie niespotykane i unikalne, fotoatest Kronenberg.

2 000 PLN
SOLD
12564
Fi.10x1C

1943 menażka, znaczek w mieniącym kolorze niebieskozielonym z niespotykanym przyciemnieniem po prawej, na papierze białym gładkim grubym, lekko zagnieciony, przebarwienia powierzchniowe w naturze prawie niewidoczne, gwarancja i opis 8c Schmutz.

250 PLN
12565
Fi.10x1C

1943 menażka, znaczek w kolorze jasno niebieskozielonym na papierze x1, gwarancja Schmutz.

60 PLN
12566
Fi.10y1C

1943 Menażka, znaczek w rzadszym odcieniu jasnoszarozielonym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, od góry cięty, gwarancja i opis Schmutz.

180 PLN
12567
Fi.10y1C

1943 Menażka, kasowany znaczek za 10 f. w skrajnym odcieniu szarozielonym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja Schmutz.

150 PLN
12568
Fi.10y1C

1943 Menażka, kasowany znaczek za 10 f. w odcieniu niebieskoszarozielonym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, na górze brak nacięć - jednostronnie cięty, gwarancja Schmutz.

160 PLN
12569
Fi.10y1C

1943 Menażka, piękny marginesowy znaczek za 10 f. w odcieniu niebieskoszarozielonym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis Korszeń.

120 PLN
12570
Fi.10y1C

1943 menażka, pasek znaczków w kolorze szarozielonym na papierze y1, gwarancja Kronenberg.

300 PLN
12571
Fi.10y1C

1943 menażka, pasek znaczków w kolorze szarozielonym na papierze y1, gwarancja Schmutz.

120 PLN
12572
Fi.10y1C

1943 menażka, kartka obiegowa z życzeniami noworocznymi wysłana 31.12.43, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

1 200 PLN
12573
Fi.11by

1943 50 gonitwa Towarzystwa Wyścigów Konnych, znaczek za 20 f. w kolorze szaroniebieskim na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, najrzadsza odmiana i w dodatku z dwóch stron cięta (nakład kilka z 264 szt.), gwarancja i opis Korszeń.

400 PLN
12574
Fi.11cx

1943 50 gonitwa Towarzystwa Wyścigów Konnych, znaczek za 20 f. w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym gładkim grubym, gwarancja Schmutz.

200 PLN
12575

1943 (?) oryginalne zdjęcie o wymiarach 132x83 mm przedstawiające symfoniczną orkiestrę obozową; na odwrocie stempelek "Kommandantur Murnau/ Kantinenverwaltung"; minimalnie słabszy stan zachowania (fotografia przycięta, otwory po pinezkach).

120 PLN
12576
Fi.3A

1944 druty, rzadki na korespondencji cięty znaczek na papierze gazetowym z fragmentem tekstu na marginesie, karta pocztowa ozdobiona grafiką wielkanocną "1943 OSTATNICH ŚWIĄT", gwarancja i opis odmiany Schmutz.

1 600 PLN
12577
Fi.10x1C

1944 menażka, kartka z życzeniami, dodatkowy stempel "Czerwony Krzyż" przedstawiający pośrodku Czerwony Krzyż i napis "Inter Arma Caritas", gwarancja i oznaczenie Korszeń.

600 PLN
12578
Fi.12P

1944 kraty, niekatalogowana próba w kolorze czarnym na papierze białym gładkim niegumowanym, gwarancja Schmutz.

3 200 PLN
12579
Fi.12P

1944 kraty, próba znaczka w kolorze szarym na papierze białym gładkim grubym nie występującym na znaczkach definitywnych, gwarancja i opis Schmutz.

2 400 PLN