Auction 83. PoW Woldenberg camp

12371

1943 kartka z grafika obozową i stemplem okolicznościowym Dni Książki.

Fi.24, 31
80 PLN
12372

1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na pocztówce ozdobionej drzeworytem świątecznym autorstwa Eugeniusza Pichella; na froncie napis POCZTÓWKA; dodatkowy stempelek propagandowy "UCZYMY SIĘ LATAĆ"; karta z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 24.XII; gwarancja Schmutz.

200 PLN
12373

1943 Hetmani, luzak z serii.

15 PLN
12374

1943 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego, gwarancja Jendroszek.

160 PLN
12375

Fi.26 P1
2 000 PLN
12376

Fi.28 P1
1 600 PLN
12377

Fi.28ax1 Pw
400 PLN
12378

Fi.28ax1 Pw
360 PLN
12379

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.29
15 PLN
12380

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.29
15 PLN
12381

1943 hetmani, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.30
30 PLN
12382

Fi.31
400 PLN
12383

1943 gen. W.Sikorski - wydanie żałobne, gwarancja Ryblewski.

Fi.31
20 PLN
12384

1943 gen. W.Sikorski - wydanie żałobne, gwarancja.

Fi.31
20 PLN
12385

1943 gen. Władysław Sikorski, gwarancja.

Fi.31
20 PLN
12386

Fi.31
80 PLN
12387

1943 kartka z grafiką obozową, kasownik okolicznościowy "Dni książki".

Fi.31
80 PLN
12388

Fi.32
30 PLN
12389

1943 grafika obozowa "Warszawa".

Fi.32
80 PLN
12390

Fi.32
40 PLN
12391

Fi.33
50 PLN
12392

Fi.33
120 PLN
12393

1943 kartka z grafika obozową.

Fi.33
90 PLN
12394

Fi.33
90 PLN
12395

Fi.33 E
300 PLN
12396

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - Marszałek Józef Piłsudski, unikalna próba znaczka za 20+80 f. autorstwa Edmunda Czarneckiego, odbita z dwóch klisz w kolorach szaroniebieskim i żółtobrązowym; co niezmiernie ciekawe oprócz 20 prób jednobarwnych w kolorach czarnym i brązowym (po 10) odbito 25 różnych prób dwubarwnych, każdą w innym zestawie barw i tylko w jednym egzemplarzu; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 32.0.8. 23D6/5DE4, jego adnotacja i opis na odwrocie, sygnowana Gryżewski.

Fi.33 P8
8 000 PLN
12397

Fi.34
800 PLN
12398

1943 kartka z grafiką obozową, na odwrocie napis POCZTÓWKA.

Fi.34
100 PLN
12399

1943 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego, stempel okolicznościowy "UCZYMY SIĘ LATAĆ".

Fi.34
160 PLN
12400

Fi.34
160 PLN
12401

1943 Polska YMCA, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.34
40 PLN
12402

1943 25 rocznica Powstania Wielkopolskiego, znaczek skasowany 27.XII (dzień wybuchu powstania) datownikiem w kolorze czerwonym w karnecie ozdobionym rzadziej spotykanym drzeworytem sygnowanym S.; karnet niezagięty; gwarancja.

Fi.35
180 PLN
12403

1943 kartka z rzadką grafiką obozową, gwarancja Jendroszek.

Fi.35
180 PLN
12404

Fi.35, 40
120 PLN
12405

1943 kartka z grafiką obozową ze stemplem okolicznościowym w rocznicę wkroczenia wojsk polskich do Wilna.

Fi.35, D4
80 PLN
12406

1943 Orzeł - znak opłaty z karty pocztowej, czarne odbitki z unieważnionej oryginalnej matrycy - jedna z dużymi marginesami na nietypowym żółtawym papierze z lekką przeswitką, gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp6
80 PLN
12407

Fi.Cp6
80 PLN
12408

1943 Orzeł, całostka z uszkodzoną literą A w POCZTÓWKA; dobry stan zachowania (minimalne przebarwienia); gwarancja.

Fi.Cp6
120 PLN
12409

1943 Orzeł, całostka z uszkodzoną literą A w POCZTÓWKA, ostemplowana okolicznościowo 10.II; gwarancja.

Fi.Cp6
100 PLN
12410

1943 znaczek na karcie ostemplowany 29.VIII kasownikiem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS" na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym cerkiew Wołoską i kościół Dominikanów we Lwowie; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja Krawczyk.

Fi.D2
80 PLN