Auction 82. PoW Woldenberg camp

3722

1943 Hetmani, luzak z serii.

10 PLN
3723

1943 Hetmani, znaczek z Janem Zamoyskim na karcie ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

40 PLN
3724

100 PLN
3725

1943 grafika obozowa ze stemplem okolicznościowy Dni Książki.

Fi.24
80 PLN
3726

1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na karcie ostemplowany 29.VI.1944 kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO MORZA"; gwarancja.

Fi.24
60 PLN
3727

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.24
15 PLN
3728

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.24
15 PLN
3729

1943 Hetmani - Stanisław Żółkiewski, unikalna próba znaczka za 10 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze ciemnozielonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 26.0.11 30F4, jego adnotacja i opis na odwrocie, sygnowana Gryżewski.

Fi.24 P2
2 400 PLN
3730

150 PLN
3731

1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na pocztówce ozdobionej wielkanocną grafiką sygnowanyą Z.S. (Zygmunt Szatkowski), na odwrocie napis POCZTÓWKA; karta z obiegu pocztowego wysłana 8.IV.44; gwarancja.

150 PLN
3732

1943 Hetmani, luzak z serii.

15 PLN
3733

1943 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego, gwarancja Jendroszek.

160 PLN
3734

Fi.26 P3
2 400 PLN
3735

Fi.27
200 PLN
3736

1943 Hetmani - Stefan Czarniecki, unikalna próba znaczka za 20 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze matowoniebieskim w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 28.0.3. w kolorze mattblau 22E5, jego adnotacja na odwrocie.

Fi.28 P1
2 400 PLN
3737

Fi.28ax1 Pw
400 PLN
3738

Fi.28ax1 Pw
360 PLN
3739

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.29
15 PLN
3740

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.29
15 PLN
3741

1943 hetmani, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.30
30 PLN
3742

1943 gen. W.Sikorski - wydanie żałobne, gwarancja Ryblewski.

Fi.31
20 PLN
3743

1943 gen. W.Sikorski - wydanie żałobne, gwarancja.

Fi.31
20 PLN
3744

1943 gen. Władysław Sikorski, gwarancja.

Fi.31
20 PLN
3745

1943 Generał Władysław Sikorski - wydanie żałobne, znaczek kasowany; Obrona Warszawy, znaczek kasowany 25.IX w dniu wejścia do obiegu; 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski, znaczek kasowany okolicznościowo 11.XI, dwukolorowa odbitka z oryginalnej unieważnionej matrycy, projekt znaczka z Józefem Piłsudskim, na odwrocie drukowany napis "Projekt" typowy dla projektów i prób w Woldenbergu; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Øivinda Bøhna z Norwegii; gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.31, 32, 33, 33 E
450 PLN
3746

1943 grafika obozowa "Warszawa".

Fi.32
80 PLN
3747

1943 kartka z grafika obozową.

Fi.33
90 PLN
3748

1943 25-leci odzyskania niepodległości, grafika okolicznościowa i znaczek ze stemplem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu.

Fi.33
250 PLN
3749

Fi.33
60 PLN
3750

Fi.33 E
300 PLN
3751

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - Marszałek Józef Piłsudski, unikalna próba znaczka za 20+80 f. autorstwa Edmunda Czarneckiego, odbita z dwóch klisz w kolorach ciemnozielonym i lawendowozielonym; co niezmiernie ciekawe oprócz 20 prób jednobarwnych w kolorach czarnym i brązowym (po 10) odbito 25 różnych prób dwubarwnych, każdą w innym zestawie barw i tylko w jednym egzemplarzu; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 32.0.9. 25F3/30D3, jego adnotacja i opis na odwrocie, sygnowana Gryzewski.

Fi.33 P9
8 000 PLN
3752

Fi.34
200 PLN
3753

Fi.34
200 PLN
3754

1943 kartka z grafiką obozową, na odwrocie napis POCZTÓWKA.

Fi.34
100 PLN
3755

1943 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego, stempel okolicznościowy "UCZYMY SIĘ LATAĆ".

Fi.34
160 PLN
3756

Fi.34
160 PLN
3757

1943 kartka z rzadką grafiką obozową, gwarancja Jendroszek.

Fi.35
180 PLN
3758

Fi.Cp6
800 PLN
3759

1943 Orzeł, całostka czysta z wydrukowanym na odwrocie emblematem YMCA, dobry stan zachowania (minimalne przebarwienia); gwarancja.

Fi.Cp6
200 PLN
3760

Fi.Cp6 P FFi
200 PLN
3761

1943 wezwanie do Stacji Dentystycznej wysłane na koszt odbiorcy, dopisek "Pobrać" czerwoną kredką, doklejony znaczek dopłaty skasowany 20.X; walor w dobrym stanie zachowania (niewielkie przebarwienia); gwarancja.

Fi.D2bx2
100 PLN