Auction 81. Polonica on foreign stamps

42144

1913 100 rocznica śmierci księcia Józefa Poniatowskiego w "Bitwie Narodów" pod Lipskiem, widokówka patriotyczna wysłana 18.10 z Lipska do Warszawy, znaczek ostemplowany jednym z wcześniejszych kasowników okolicznościowych przedstawiającym mauzoleum upamiętniające bitwę.

120 PLN
42145

Mi.P215
20 PLN
42146

1939 karta pocztowa z ilustracją przedstawiającą Głuchołazy, sygnatura (39-137-1-B9), wysłana 1.8 z Gliwic (Gleiwitz) do Lądka (Bad Landeck).

Mi.P236
30 PLN
42147

1939 (?) koperta firmowa Związku Rzemieślników i Robotników Polskich im. Marszałka Piłsudskiego w Paryżu.

50 PLN
42148

1940 III Rzesza, budowle - wydanie z dopłatą na pomoc zimową na znaczku za 3+2Pf pokazano Dwór Artusa w Gdańsku, znaczki z zeszycików - 3Pf+12Pf z hasłem reklamowym, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.751, 753
60 PLN
42149

1940 III Rzesza, budowle - wydanie z dopłatą na pomoc zimową na 3 znaczkach występują polskie motywy: 3+2Pf Dwór Artusa w Gdańsku, 4+3Pf Ratusz w Toruniu, 6+4Pf Teatr w Poznaniu, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.751-59
100 PLN
42150

1940 III Rzesza, budowle - wydanie z dopłatą na pomoc zimową, na znaczku za 6+4Pf pokazano Teatr w Poznaniu, znaczki z zeszycików - współdruk pionowy 5Pf+6Pf, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.S258
10 PLN
42151

1941 niemiecka okupacja Luksemburga, wydanie przedrukowe na znaczkach niemieckich, budowle - wydanie z dopłatą na pomoc zimową na 3 znaczkach występują polskie motywy: 3+2Pf Dwór Artusa w Gdańsku, 4+3Pf Ratusz w Toruniu z pomnikiem Kopernika, 6+4Pf Teatr w Poznaniu, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.33-41
100 PLN
42152

1942 "POLPEX 1942" pamiątkowa winieta w formie bloczka z polskim przedwojennym znaczkiem Fi.210 przedstawiającym Wawel i fragmentem tekstu i zapisu nutowego pieśni "Boże coś Polskę".

50 PLN
42153

1946 Jugosławia, Kongres Wszechsłowiański w Belgradzie, na znaczku za 1½D pokazano Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta w Warszawie, czyste.

Mi.507-11
60 PLN
42154

1949 Czechosłowacja, 100 rocznica śmierci Fryderyka Chopina, czyste.

Mi.581-82
10 PLN
42155

1951 NRD, przyjaźń niemiecko-polska, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.294-95
80 PLN
42156

1954 Watykan, Wilno - Matka Boska Ostrobramska, seria czysta.

Mi.227-29
100 PLN
42157

1955 Rumunia, wydanie rocznicowe - pisarze, na znaczku za 55 B przedstawiono Adama Mickiewicza, czyste.

Mi.1555-60
60 PLN
42158

1956 Węgry, Dzień znaczka w parce poziomej, na znaczku za 1 Ft przedstawiono Fryderyka Chopina, czyste.

Mi.1480-81
10 PLN
42159

1957 ilustrowana koperta wysłana 23.XII z góry Kościuszki - najwyższego szczytu Australii do Pruszcza Gdańskiego

Mi.255
40 PLN
42160

1960 "Polphilex 60" wystawa z okazji stulecia pierwszego znaczka polskiego zorganizowana przez Związek Filatelistów Polskich w Wielkiej Brytanii, specjalna okolicznościowa koperta z odciśniętą pieczęcią Związkową.

40 PLN
42161

1960 Jubileuszowy zlot ZHP w USA, Yankee Springs, Michigan 3-17.VII.1960, parka pionowa pamiątkowych znaczków ze złotym nadrukiem okolicznościowym, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN
42162

1963 Szwecja, laureaci Nagród Nobla za 1903 rok, wśród nagrodzonych Maria Skłodowska-Curie, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.513-14
15 PLN
42163

1963 Monako, XXXII Rajd Monte Carlo, czysty.

Mi.732
10 PLN
42164

1963 wydanie okolicznościowe Polphilex.

20 PLN
42165

1964 20 rocznica bitwy o Monte Cassino, pamiątkowa koperta ostemplowana okolicznościowo 18.V w Londynie.

30 PLN
42166

50 PLN
42167

1965 Wielka Brytania, 25 rocznica Bitwy o Anglię, seria z nadrukowanymi paskami fosforu, czyste.

Mi.394-401y
40 PLN
42168

1965 Szwecja, laureaci Nagród Nobla za 1903 rok, wśród nagrodzonych Henryk Sienkiewicz, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.542-43
20 PLN
42169

20 PLN
42170

1966 1000-lecie Chrześcijaństwa w Polsce, koperta ostemplowana okolicznościowo 29.V w Fawley Court.

20 PLN
42171

1966 Tysiąclecie Polski Chrześcijańskiej, okolicznościowa koperta ostemplowana 12.VI w Oxfordzie.

20 PLN
42172

1966 1000-lecie Chrześcijaństwa w Polsce, koperta ostemplowana okolicznościowo 22.V w Londynie.

20 PLN
42173

1966 1000-lecie państwa polskiego.

20 PLN
42174

1966 amerykańskie znaczki z okazji 1000-lecia chrztu Polski.

45 PLN
42175

1966 koperta FDC amerykańskiego wydania z okazji 1000-lecia chrztu Polski.

20 PLN
42176

1967 25 rocznica utworzenia 3 Dywizji Strzelców Karpackich, stempel okolicznościowy odciśnięty 21.V w Londynie na karcie wysłanej do Starachowic.

40 PLN
42177

1971 "POLPEX 1971" okolicznościowa koperta wydana staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago, skasowana podczas dorocznej wystawy towarzystwa.

15 PLN
42178

1972 "POLPEX 1972" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków razem z okładkami-broszurką zawierającą informacje o okolicznościowej emisji.

50 PLN
42179

1973 500-lecie urodzin Mikołaja Kopernika, znaczek amerykański na kopercie FDC z doklejoną metalową plakietką z portretem naszego wielkiego astronoma; niecodzienny walor w doskonałym stanie zachowania.

Mi.1095
40 PLN
42180

1973 500-lecie urodzin Mikołaja Kopernika, znaczek amerykański na karcie maksimum.

Mi.1095
20 PLN
42181

1973 500-lecie urodzin Mikołaja Kopernika, znaczek amerykański na kopercie skasowany w miejscowości Poland w stanie Maine.

Mi.1095
20 PLN
42182

1973 500-lecie urodzin Mikołaja Kopernika, znaczek amerykański na kopercie skasowany w miejscowości Chopin w stanie Luizjana.

Mi.1095
20 PLN
42183

1973 500-lecie urodzin Mikołaja Kopernika, znaczek amerykański na kopercie skasowany w miejscowości Poland Spring w stanie Maine.

Mi.1095
20 PLN