The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 81. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
33711

1916 Białystok, znaczek lokalnej poczty doręczeniowej z ręcznym podpisem, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.1I
850 PLN
33740

1916 Białystok, bardzo rzadka próba niezrealizowanego znaczka poczty doręczeniowej, minimalny ślad po podlepce, bardzo ładny stan zachowania, fotoatest Mikulski.

Fi.1P4
8 500 PLN
34058

1915 Warszawa, Syrena - herb miasta, nadużycie formy - cięty znaczek za 5 gr. w fantazyjnych barwach.

Fi.1 FFi
40 PLN
34059

1915 Warszawa, Syrena - herb miasta, nadużycie formy - cięty znaczek za 5 gr. w fantazyjnych barwach.

Fi.1 FFi
40 PLN
34060

1915 Warszawa, Syrena - herb miasta, nadużycie formy - cięty znaczek za 5 gr. w fantazyjnych barwach.

Fi.1 FFi
40 PLN
34061

1915 Warszawa, Orzeł, znaczek za 10 gr. z ciekawym zielonkawym kolorem tła.

Fi.2
60 PLN
34062

1915 Warszawa, Orzeł, nietypowa parka różnych znaczków za 10 gr., górny bez perforacji u dołu - niekatalogowany, dolny całkowicie bez perforacji poziomej (Fi.500.-), w Michlu odwrotnie: górny katalogowany, dolny niekatalogowany.

Fi.2 MK1
Mi.2 Uo, 2 Uw 
1 250 PLN
34063

1915 Warszawa, znaczki poczty miejskiej na kopercie.

Fi.2, 7
10 PLN
34064

1915 Łódź, kartka z Niemiec do Łodzi, stempel poczty miejskiej typ 1 w kolorze liliowym, stempel cenzury wojskowej w Poznaniu.

Fi.2b
1 000 PLN
34065

1915 Warszawa, połówka znaczka na wycinku z błędem "uszkodzone y" w czarnym nadruku groszy typu II (zwykły znaczek - Mi.350 euro), w I typie nadruku ten błąd nie występuje, podwójna gwarancja Rembieliński.

Fi.3IIt
Mi.3ca 
500 PLN
34066

1915 Warszawa, znaczek z czytelnie odbitym obróconym o 90° ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. w kolorze lilaczerwonym, gwarancja Krawczyk.

Fi.4Iba
Mi.4aa
120 PLN
34067

1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. w kolorze lilaczerwonym, gwarancja Krawczyk.

Fi.4Iba
Mi.4aa
60 PLN
34068

1915 Warszawa, znaczek ze słabo odbitym ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. w kolorze lilaczerwonym, gwarancja Krawczyk.

Fi.4Iba
Mi.4aa
30 PLN
34069

1915 Warszawa, znaczek z odwróconym nadrukiem nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. w kolorze lilaczerwonym, gwarancja zgodna z prawidłowym położeniem nadruku Schmutz.

Fi.4Iba No
Mi.4aa
400 PLN
34070

1915 Warszawa, wydanie z typograficznym nadrukiem nowej wartości, połówka znaczka za 6/5 gr. na podstawowym z żółtawozielonym tłem, pięknie kasowana na wycinku, gwarancja Falkowski.

Fi.5aId
Mi.6Iaa 
40 PLN
34071

1915 Warszawa, makulatura, parki ciętych znaczków bez nadruku - nakład wykorzystywany pod przedruki trzech ostatnich wydań poczty miejskiej.

Fi.6-7 Mk
40 PLN
34072

1915 Warszawa, kartka z Łodzi do Warszawy, stempel cenzury wojskowej i znaczek poczty miejskiej, ciekawa widokówka promująca dobroczynność "Dla głodnych".

Fi.7
50 PLN
34073

1915 Warszawa, próby w kolorach za 5 gr. w ciemnoszarozielonym i za 10 gr. w czarnym bez tła, piękny stan (Fi.6000.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.I-II P1
2 400 PLN
34074

1915 Warszawa, seria nie wprowadzona do obiegu, oba znaczki z tłem jasnobrązowawożółtym i pełną oryginalną gumą bez podlepki (Fi.1000.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.I-IIb
800 PLN
34075

1916 Sosnowiec, seria czysta ze śladami po podlepce (Mi.50 euro), gwarancja Mikstein.

Fi.1-2
90 PLN
34076

1916 Sosnowiec, seria kasowana w czworoblokach z pełną oryginalną gumą (Mi.480 euro), piękny stan, gwarancja.

Fi.1-2
320 PLN
34077

1916 Sosnowiec, seria pierwszego wydania, gwarancja Falkowski.

Fi.1-2
250 PLN
34078

1916 Sosnowiec, seria kasowana (Mi.120 euro), znaczek za 10 kop. z błędem na poz.48 "dwie kropki przed prawą liczbą 10", piękny stan, gwarancja Krawczyk.

Fi.1-2
80 PLN
34079

1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.150 euro, Fi.280.-), piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2
240 PLN
34080

1916 Sosnowiec, seria, gwarancja Jungjohann.

Fi.1-2
220 PLN
34081

1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym w kolorze szarofioletowym z przerwami w literach J i R (Mi.300 euro), rzadko obecnie gwarantowany, sygnowany aT, S.H.K. i h, gwarancja Mikstein.

Fi.1-2IIb
Mi.1-2II
400 PLN
34082

1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym w kolorze jasnofioletowym z czerwonym odcieniem, na wycinkach - znaczek za 10 f. z karty pocztowej, a za 20 f. z koperty oznaczony jako kasowany grzecznościowo; do niedawna jako prawidłowo użyte uznawano tylko znaczki za 10 f., a te za 20 f. znane były tylko na listach z Zawiercia traktowanych przez część ekspertów jako opłacone niezgodnie z przepisami, niedawno znaleziono wycinek (list ze Stuttgartu) opłacony znaczkiem za 20 f. całkowicie prawidłowo, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.1-2Ia
4 000 PLN
34083

1916 Zawiercie, znaczek za 10 f. bez nadruku kontrolnego, bez gumy, ale w bardzo ładnym stanie zachowania, gwarancja Mikstein.

Fi.1III
80 PLN
34084

1916 Częstochowa, list wysłany miejscowo 26.8., datownik doręczeniowy poczty miejskiej i stempelek opłaty 10 (fenigów).

Fi.1c
60 PLN
34085

1916 Sosnowiec, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.2
50 PLN
SOLD
34086

1916 Warszawa, znaczki poczty miejskiej na kopercie listu miejscowego, ostemplowane grzecznościowo 22.5 datownikiem z wyróżnikiem "b".

Fi.2, 9, 10
30 PLN
34087

1916 Sosnowiec - DWUKROTNIE NADAWANA NIEDOSTATECZNIE OPŁACONA PRZESYŁKA, karta pocztowa za 5 fen datowana i wysłana 2.8 z Sosnowca do Berlina, dzień po wprowadzeniu nowej wyższej taryfy opłat pocztowych - 7,5 fen. za kartę pocztową; po wychwyceniu niedostatecznie opłaconej przesyłki poczta niemiecka zwróciła ją poczcie miejskiej w Sosnowcu; opatrzono ją stosownym dwuwierszowym stempelkiem "* Zurück weil(?) unzureichend frankiert" (zwrot opłata niedostateczna) i dodatkowo opatrzono adnotacją o konieczności pobrania opłaty od nadawcy; poczta miejska w Sosnowcu udokumentowała doręczenie zwrotu czarnym datownikiem opłatnym "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 3 kop." z datą -5.AUG.1916; co bardzo ciekawe pozwolono nadawcy dofrankować przesyłkę nie pobierając od niego pełnej opłaty; adnotacje o niedopłacie wykreślono, a po doklejeniu znaczka za 2½ powtórnie wyekspediowano przesyłkę w dniu 7.8 po ocenzurowaniu w Poznaniu - fioletowy stempelek "Gepr.Übw.Stelle Posen" przesyłka szczęśliwie dotarła do adresata; niespotykany walor w bardzo dobrym stanie zachowania; dodatkowo (gratis) ładnie kasowany na wycinku znaczek; na karcie albumowej; gwarancja.

Fi.2Ia; 5
6 000 PLN
34088

1916 Łódź, kartka z Frankfurtu do Łodzi, stempel poczty miejskiej typ 1 w kolorze czerwonym, stempel cenzury wojskowej w Poznaniu, ciekawa widokówka z żołnierzami w okopach.

Fi.2a
1 000 PLN
34089

1916 Łódź, karta pocztowa "Postgebiet Ob. Ost" (część na odpowiedź) wysłana 6.3 z Lipawy (Libau) do Łodzi, 9.III doręczona przez Łódzką Ochotniczą Straż Ogniową, rzadki stempelek poczty doręczeniowej w kolorze lila (Fi.1000.-), stempelek cenzury niemieckiej; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.2b
700 PLN
34090

1916 Częstochowa, druk wysłany miejscowo 23.6., datownik doręczeniowy poczty miejskiej i stempelek opłaty 5 (fenigów).

Fi.2b
60 PLN
34091

1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, karta pocztowa wysłana 16.11 z Częstochowy, fioletowy stempelek niemieckiej cenzury w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2a
60 PLN
34092

1916 Częstochowa, karta pocztowa wysłana 20.5 z Warszawy do Częstochowy, dwa stemple częstochowskiej poczty miejskiej: czerwonoliliowy datownik "STÄDTISCHES BESTELLAMT CZENSTOCHAU CZĘSTOCHOWA MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY" z datą 21 V na mostku i prostokątny ramkowy stempelek taryfowy "Porto 10 Pf."; fioletowy prostokątny stempel cenzury warszawskiej; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja; dodatkowo grzecznościowa koperta ofrankowana znaczkiem niemieckim za 3 fen, skasowanym 8.4.16 w Częstochowie, stempelek poczty miejskiej "STADT-POST POCZTA MIEJSKA CZENSTOCHAU CZĘSTOCHOWA" i stempelek taryfowy "5" (fenigów); na karcie albumowej.

Fi.2f, 1b
300 PLN
34093

1916 Częstochowa, kartka z Częstochowy 20.10.16 do Łodzi, kartka dotarła do Łodzi gdzie przystawiono stempel o niewłaściwej opłacie "Unreichend frankiert / Zurück" i zawrócono do nadawcy w Częstochowie, w Częstochowie przystawiono stempel poczty miejskiej 23.10.16 i stempel opłaty doręczeniowej za 3 kop. typu III, rzadki dekoracyjny walor w bardzo ładnym stanie zachowania.

Fi.2h+IIIa
1 200 PLN
34094

1916 Sosnowiec, przedrukowa seria czysta w czworoblokach (Fi.1760.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
1 500 PLN
34095

1916 Sosnowiec, seria czysta z paskiem (Fi.440.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
360 PLN