The auction will start on 21.06.2024

Auction 81. PoW Woldenberg camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
37136

1943 Hetmani, znaczek z Janem Zamoyskim na przesyłce z oryginalnego obiegu, wysłanej 24.XII, karta ozdobiona drzeworytem z motywami świątecznymi i harcerską lilijką, dodatkowy stempel propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.23
350 PLN
37137

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.23
10 PLN
37138

1943 kartka z grafiką obozową ze stemplem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS", na odwrocie napis POCZTÓWKA.

Fi.23
100 PLN
37139

1943 karnet - "WYSTAWA LEŚNA" ozdobiony okolicznościową grafiką, sygnowaną, autorstwa Zygmunta Pazdy, wysłany 18.IX do członka Komisji Pocztowej por.Mieczysława Węgrzeckiego, dodatkowo na okładce odciśnięty stempel propagandowy "WYSTAWA LEŚNA"; rzadko spotykany walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.24
1 800 PLN
37140

1943 grafika obozowa ze stemplem okolicznościowy Dni Książki.

Fi.24
80 PLN
37141

1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na pocztówce z oryginalnego obiegu pocztowego wysłanej 23.VIII; karta pionowo zgięta; gwarancja.

Fi.24
80 PLN
37142

1943 kasownik okolicznościowy z okazji 25 rocznicy odzyskania niepodległości.

Fi.24
70 PLN
37143

1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim ostemplowany 2.V.44 kasownikiem okolicznościowy z okazji rocznicy bitwy pod górą Świętej Anny w czasie III powstania śląskiego na pocztówce ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św.Jadwigi w Pszczynie; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

Fi.25
80 PLN
37144

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.24
15 PLN
37145

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.24
15 PLN
37146

1943 Hetmani - Stanisław Żółkiewski, unikalna próba znaczka za 10 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze ciemnozielonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 26.0.9 27F4, jego adnotacja i opis na odwrocie, sygnowana Gryżewski.

Fi.24 P2
2 400 PLN
37147

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.25
15 PLN
37148

1943 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego, gwarancja Jendroszek.

Fi.25
160 PLN
37149

1943 Hetmani - Karol Chodkiewicz, unikalna próba znaczka za 15 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze szarobrązowym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 27.0.16. 7/8F3, jego adnotacja i opis na odwrocie.

Fi.26 P4
2 400 PLN
37150

1943 Hetmani, znaczki za 15 i 20 fen. na karcie ostemplowane 15.VIII kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA"; gwarancja Krawczyk.

Fi.26, 28
40 PLN
37151

1943-44 Hetmani - Stefan Czarniecki, rzadki z przywieszką znaczek czysty, gwarancja Krawczyk.

Fi.28ax1 Pw
400 PLN
37152

1943-44 Hetmani - Stefan Czarniecki, bardzo rzadki z przywieszką i skasowany czerwonym kasownikiem obiegowym, gwarancja Schmutz.

Fi.28ax1 Pw
360 PLN
37153

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.29
15 PLN
37154

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.29
15 PLN
37155

1943 hetmani, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.30
30 PLN
37156

1943 Generał Władysław Sikorski - wydanie żałobne, list polecony opłacony dwoma znaczkami wysłany 25.IX, nieznacznie przefrankowany (40 zamiast 35 fen), stempelek polecenia, na odwrocie dwuwierszowy stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC"; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.31
500 PLN
37157

1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, znaczek na karcie ostemplowany 15.VIII kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA"; gwarancja.

Fi.31
50 PLN
37158

1943 gen. W.Sikorski - wydanie żałobne, gwarancja Ryblewski.

Fi.31
20 PLN
37159

1943 gen. W.Sikorski - wydanie żałobne, gwarancja.

Fi.31
20 PLN
37160

1943 gen. Władysław Sikorski, gwarancja.

Fi.31
20 PLN
37161

1943 grafika obozowa "Warszawa".

Fi.32
80 PLN
37162

1943 kartka z grafika obozową.

Fi.33
90 PLN
37163

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski, znaczek ostemplowany 11.XI kasownikiem okolicznościowy w dniu Święta Niepodległości, na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Edmunda Pichella; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

Fi.33
120 PLN
37164

1943 25-lecie odzyskania niepodległości, projekt znaczka z Józefem Piłsudskim, na odwrocie drukowany napis "Projekt" typowy dla projektów i prób w Woldenbergu, gwarancja.

Fi.33 E
300 PLN
37165

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - Marszałek Józef Piłsudski, unikalna próba znaczka za 20+80 f. autorstwa Edmunda Czarneckiego, odbita z dwóch klisz w kolorach czeronobrązowym i zielonoszarym; co niezmiernie ciekawe oprócz 20 prób jednobarwnych w kolorach czarnym i brązowym (po 10) odbito 25 różnych prób dwubarwnych, każdą w innym zestawie barw i tylko w jednym egzemplarzu; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 32.0.6. 8F8/1C2, jego adnotacja i opis na odwrocie, gwarancja Bojanowicz.

Fi.33 P6
7 000 PLN
37166

1943 XX rocznica powstania polskiej YMCA, znaczek na pocztówce skasowany 8.XII w pierwszym dniu obiegu; gwarancja.

Fi.34
50 PLN
37167

1943 kartka z grafiką obozową, na odwrocie napis POCZTÓWKA.

Fi.34
100 PLN
37168

1943 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego, stempel okolicznościowy "UCZYMY SIĘ LATAĆ".

Fi.34
160 PLN
37169

1943 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego ze stemplem okolicznościowy "Uczymy się latać".

Fi.34
160 PLN
37170

1943 kartka z rzadką grafiką obozową, gwarancja Jendroszek.

Fi.35
180 PLN
37171

1943 25. rocznica Powstania Wielkopolskiego, gwarancja Ryblewski.

Fi.35
15 PLN
SOLD
37172

1943 "BIERZ UDZIAŁ W PIERWSZYM KONKURSIE POWSZECHNYM" bardzo rzadki stempel dodatkowy propagujący konkurs rozpisany na projekty znaczków, karta pocztowa - druk zawiadomienia bibliotecznego wysłana 16.I; gwarancja.

Fi.Cp3
500 PLN
37173

1943 Orzeł, całostka - formularz zawiadomienia z biblioteki, wysłany, ale znak opłaty nie skasowany; karta w minimalnie słabszym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp6
80 PLN
37174

1943 TELEGRAM jeden z dwóch znanych formularzy telegramów przesłanych w obozie, wykonano go ręcznie na wzór blankietu przedwojennego - łącznie z orzełkiem i sygnaturą nakładu (M.P.i T. Drukarnia Państwowa, wrzesień 1939 100.000 B2N); nadany o godz 7:05 w dniu 1.IV przez Kierownictwo Imprez Artystycznych Oflagu IIC, opłacony został dwoma znaczkami dopłaty za 10 f. w rzadkim kolorze ciemnobrązowym na białym gładkim cienkim papierze; unikalny okaz w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.D2ax2
3 000 PLN
SOLD
37175

1943 znaczek urzędowy ostemplowany 15.VIII kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA" na bilecie wizytowym kapitana Jana Mirosławskiego; nietypowy pamiątkowy walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.U1
200 PLN