Auction 81. Air mail

41464

1933 wydanie prowizoryczne, karta nr.45 z czarnym nadrukiem nowej wartości wykonanym w Drukarni Rolniczej w Warszawie (cyfra 0 o większym świetle otworu, kreski grubsze), usterka karty podstawowej: brak kropki po 26 w sygnaturze nakładu; karta dofrankowana i przesłana pocztą balonową, bez tekstu na odwrocie; dekoracyjna całość.

Fi.11a, Cp58I B1
150 PLN
41860

2007 karty pocztowe czyste, rocznik - 26 sztuk (Fi.80.-).

120 PLN
41863

Mi.PF15-02/b
600 PLN
41864

1923 Syria, list lotniczy, ofrankowany serią wydania przedrukowego, z dopiskiem "par Avion militarie", wysłany 15.11 z Damas do Souieda, kasownik odbiorczy; koperta pionowo złamana.

Mi.202-05I
500 PLN
41865

Fi.1A, 3A
25 PLN
41866

Fi.1B, 3B
60 PLN
41867

Fi.3B
50 PLN
41868

Fi.15
20 PLN
41869

Fi.38a
4 000 PLN
41870

150 PLN
41871

400 PLN
41872

1925 Warszawa - Kopenhaga "AEROLOT", parka pozioma nalepek wydanych przez Polską Linię Lotniczą "Lot" do przesyłek pocztowych przesłanych pierwszym lotem próbnym z Warszawy do Kopenhagi; sama nalepka jest już dosyć rzadka, a w parce bardzo rzadka; doskonały stan zachowania, na życzenie kopia fotoatestu na taką nalepkę;

1 200 PLN
41873

Fi.1d
200 PLN
41874

1926 II Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Warszawie, znaczki LOPP dodatkowej opłaty dla przesyłek balonowych przesłanych podczas zawodów odmiana ząbkowana (nakład 2706 szt.) i nieząbkowana (nakład 330 szt.), bardzo ładny stan zachowania.

Fi.2A-B
500 PLN
41875

1926 Rajd wojskowy Warszawa-Lida-Wilno-Ryga-Tallinn-Helsinki-Warszawalist, list (druki) z Warszawy do Tallina, znaczek skasowany datownikiem WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY odciśniętym dodatkowo poniżej, fioletowy owalny dodatkowy stempel lotu "Raid Baltycki płk. Rayskiego / Raid Baltique du col.Rayski/ 14-21 X 1926 WARSZAWA-LIDA-WILNO-RIGA-TALLINN-HELSINKI-WARSZAWA", na odwrocie datownik odbiorczy z Tallina, lotem tym przewieziono 220 sztuk poczty; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.49a
200 PLN
41876

1927 nalepka składkowa Ligi Obrony Powietrznej Państwa.

20 PLN
41877

20 PLN
41878

30 PLN
41879

Mi.100-102
500 PLN
41880

1 200 PLN
41881

800 PLN
41882

1928 Warszawa - Wenecja, list lotniczy przesłany 18.IX liniami "AEROLOT" do Wiednia, dalej liniami zagranicznymi, specjalny dodatkowy stempel "I-VOL POSTAL Warszawa -Venezia."; lotem tym przesłano zaledwie 55 sztuk poczty!!! na odwrocie kasownik odbiorczy z 19.9 i stempelek "NON RECLAME"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.66
700 PLN
41883

Fi.4d
2 800 PLN
41884

1929 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe.

Fi.36
30 PLN
41885

Fi.37
50 PLN
41886

Fi.39
50 PLN
41887

Fi.39
20 PLN
41888

1929 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe, dwa górne znaczki z podlepką.

Fi.43
50 PLN
41889

Fi.50
200 PLN
41890

Fi.93k
350 PLN
41891

1929 Katowice - Wenecja, list lotniczy przesłany 1.VIII liniami "LOT" do Wiednia, dalej liniami zagranicznymi, specjalny dodatkowy stempel "Lot-I-Vol Katowice Venezia."; na froncie tranzytowe kasowniki wiedeńskie z 2 i 3 lipca, na odwrocie kasowniki: przejściowy Warszawa 19 Port Lotniczy z 1.XI i odbiorczy VENEZIA POSTA AERA 3.7; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.94a
400 PLN
41892

1929 widokówka dekoracyjnie ofrankowana znaczkami poczty lotniczej (opłata niezgodna z taryfą) wysłana 30.6 z terenów wystawowych w Poznaniu do miejscowości Holice w Czechosłowacji, znaczki skasowane datownikiem POZNAŃ-WYSTAWA K, przesyłka przez Warszawę - datownik WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY z 1.VII, drogą lotniczą dotarła do Pragi - datownik PRAHA-LETISTE z 2.VII, datownik odbiorczy HOLICE v CECHACH z 3.VII; dodatkowo doklejono winietkę PWK z napisami polskimi; efektowny walor w minimalnie słabszym stanie zachowania.

Fi.216-20, 223
Mi.224-28, 231
200 PLN
41893

1929 Kanada, I lot London-Toronto, list lotniczy wysłany 15.VII, na odwrocie kasownik odbiorczy; koperta z lewej strony pionowo zgięta.

Mi.127
80 PLN
41894

Mi.423
1 000 PLN
41895

1930 polecony list lotniczy wysłany 3.XII z Warszawy do Paryża, ładnie ofrankowany, koperta firmowa "L.B.JANKIEWICZ", na odwrocie nalepka firmowa, kasownik przejściowy Warszawa 19 Port Lotniczy i odbiorczy PARIS GARE DU NORD AVION 6-12; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.213II, 214I, 224
Mi.241II, 242I, 232
200 PLN
41896

1930 LZ 127 Graf Zeppelin - lot do Ameryki Południowej (Sudamerikafahrt) karta i koperta opłacone słynnymi - wydanymi specjalnie dla tego lotu - znaczkami; obie przesyłki adresowane do Wrocławia; piękny narożnikowy egzemplarz znaczka za 4RM; wysoka wycena samych znaczków kasowanych (Mi.750 euro), koperta doleciała do Seviii, a karta została dosłana do Hawany samolotem z Lakehurst; ma dodatkowy stempel ROUND FLIGHT i jest wyżej opłacona (Sieger 57); wspaniały komplet !!!

Mi.438-439
1 800 PLN
41897

1930 LZ 127 Graf Zeppelin - lot w Holandii - poczta holenderska, widokówka przesłana 8.XI do Lorch (Sieger 99).

250 PLN
41898

1931 Pakistan, list lotniczy wysłany 15.VII z Karachi (wtedy jeszcze Indie Brytyjskie) do Hamburga, kasownik odbiorczy Nürnberg-Fürth Flughafen; nietypowy kierunek wysyłki; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.118, 121, 136
250 PLN
41899

1931 Szwecja, I ekspresowy lot Malmö-Kopenhaga, list lotniczy wysłany 1.5.

Mi.175AI, 213
60 PLN
41900

1931 Rumunia, polecony list lotniczy wysłany 26.V z Bukaresztu do Brunszwiku, kasowniki tranzytowe i odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.400, 403, 411; 12-14
250 PLN