38748 |
1949 kartka z Ziębic 7.1.49, znaczek dopłaty użyty jako znaczek opłaty. | Fi.D100, 431B Mi.465A |
| 20 PLN | |
39083 |
1950 "groszy" znaczki dopłaty ze stempelkiem typu 3 na niedostatecznie opłaconym liście zamiejscowym (30 zamiast 60 gr) wysłanym 2.1.51 z miejscowości Lipiny Śląskie do Warszawy; znaczki dopłaty o wartości 60 gr (podwójna wysokość niedopłaty) doklejono w urzędzie Warszawa 1 i skasowano je 5.1.51; rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; sygnowano Roszkowski. | Fi.D118, D123 Mi.P135, P140 |
| 250 PLN | |
40906 |
1919 lokalne prowizoria dopłat, ROZWADÓW (typ 116) - nadruki fioletowe i czerwone stempelkiem gumowym, znaczki od 3 hal do 1 kr z nadrukiem PORTO skasowane 9.IX na kopercie. | Fi.73-80B |
| 50 PLN | |
40907 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 65, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.D1 |
| 50 PLN | |
40908 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 94, ciężka podlepka, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.D1 |
| 50 PLN | |
40909 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 8, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.D1 |
| 50 PLN | |
40910 |
1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek dopłaty za 15 h. z nadrukiem formą IID poz.47, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.D3 Mi.P3 |
| 40 PLN | |
40911 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 44, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.D3 |
| 120 PLN | |
40912 |
| 25 PLN | |
40913 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 15, gwarancja Schmutz. | Fi.D3 |
| 35 PLN | |
40914 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 24, gwarancja i oznaczenie. | Fi.D3 |
| 40 PLN | |
40915 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 40, gwarancja. | Fi.D3 |
| 85 PLN SOLD | |
40916 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 17, gwarancja. | Fi.D3 |
| 35 PLN | |
40917 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 19, ciężka podlepka, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.D3 |
| 35 PLN | |
40918 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 20, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.D3 |
| 40 PLN | |
40919 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 35, ciężka podlepka, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.D3 |
| 35 PLN | |
40920 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 35, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.D3 |
| 40 PLN | |
40921 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 40, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.D3 |
| 40 PLN | |
40922 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 31, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.D3 |
| 35 PLN | |
40923 |
| 35 PLN | |
40924 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 15, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.D3 |
| 30 PLN | |
40925 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15 h. z nadrukiem formą IID z błędem na poz.22(72) "ułamana końcówka Z i uszkodzone P w POLSKA", gwarancja i opis pozycji Mikstein, Schmutz. | Fi.D3 B |
| 60 PLN | |
40926 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15 h. z nadrukiem formą IID z błędem na poz.25(75) "romb z haczykiem", na zabkach przebarwienia, gwarancja i opis pozycji. | Fi.D3 B |
| 30 PLN | |
40927 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15 h. z nadrukiem formą IID z błędem na poz.49(99) "złamane K", gwarancja i opis pozycji Falkowski. | Fi.D3 B |
| 60 PLN | |
40928 |
1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczka dopłaty za 15 h. z nadrukiem formą IID poz.31/42, prawe znaczki z błędami na poz.32 i 42 "pęknięta poprzeczka w A", gwarancja Łaszkiewicz, Mikulski, z opisem Schmutz. | Fi.D3 B |
| 500 PLN | |
40929 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15/36 h. z nadrukiem formą IIB poz.55 (Fi.5500.-), piękny stan, sygnatura firmowa, SM gwarancja i opis Mikstein, gwarancja Schmutz. | Fi.D4I Mi.P11 |
| 5 000 PLN | |
40930 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 98, przedrukowano tą formą tylko 600 znaczków z czego większość zużyto na skarcie pocztowym w Gorlicach, pozostałości po podlepce, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.D4I |
| 1 800 PLN | |
40931 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 13, przedrukowano tą formą tylko 600 znaczków z czego większość zużyto na skarcie pocztowym w Gorlicach, gwarancja Mikstein, Ryblewski. | Fi.D4I B14 |
| 1 200 PLN | |
40932 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 71 - widoczny odbity brzeg formy, znaczek w pięknym stanie, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.D4I |
| 5 500 PLN | |
40933 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15/36 h. z nadrukiem formą IIB z błędem na poz.46 "uszkodzone obie litery P", gwarancja Mikstein, Bruba, Mikulski. | Fi.D4I B Mi.P11 |
| 1 500 PLN | |
40934 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 20 h. z nadrukiem formą IIA poz.1, gwarancja Koopman, z opisem Mikulski. | Fi.D5 Mi.P4 |
| 2 400 PLN | |
40935 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 27, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.D6 |
| 100 PLN SOLD | |
40936 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 74, gwarancja i oznaczenie Mikstein. | Fi.D6 |
| 311 PLN SOLD | |
40937 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 32, gwarancja Jungjohann. | Fi.D8 |
| 600 PLN | |
40938 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 15, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.D8 |
| 2 500 PLN | |
40939 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 42, gwarancja i oznaczenie. | Fi.D8 |
| 660 PLN | |
40940 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 50, gwarancja Jungjohann. | Fi.D8 |
| 750 PLN | |
40941 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 91, gwarancja i oznaczenie Mikstein. | Fi.D8 |
| 600 PLN SOLD | |
40942 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 40 h. z nadrukiem formą IIA z błędem na poz.72 "litera Z uszkodzona po prawej", mocne ślady po podlepce, poza tym w ładnym stanie, sygnatura słynnej firmy K de Julien, sygnatura SM, gwarancja i atest z opisem uszkodzenia litery "Z" Mikstein. | Fi.D8 B Mi.P7 |
| 1 600 PLN | |
40943 |
1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczka z nadrukiem pierwszej formy z poz. 56/67, czworoblok w idealnym stanie, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.D9 |
| 2 000 PLN | |