The auction will start on 15.11.2024

Auction 81. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
40058

1968 75 lat ruchu filatelistycznego w Polsce, komplet sześciu arkusików, każdy z innego sektora, arkusik z 6 sektora z błędem na poz.1 "przecinek między 6 i 0" (w części nakładu); arkusiki z sektorów: 2, 5, 6 z błędem na poz.3 "kropka między L i I w FILATELISTYCZNEGO"; czyste.

Fi.1705-06 B1, B2
Mi.1852-53
150 PLN
40059

1968 Malarstwo polskie (I) - komplet 8 bloków, zgodnie z najnowszym ujednoliceniem numeracji bloków odpowiadających przyjętej ogólnie definicji - patrz słowo wstępne do katalogu Fischer - "Od wydawcy" (Fi.60.-).

Fi.bl.49-56
Mi.Klb.1864-71
40 PLN
40060

1968 cegiełka na rzecz organizacji wystaw kwiatów i wystaw filatelistycznych w Katowicach i Szczecinie, ostemplowana kasownikiem okolicznościowym w Katowicach; dekoracyjny, niecodzienny walor; temat - KWIATY, FLORA.


40 PLN
40061

1969 rocznik kopert FDC (Fi.80).

Fi.1751-1838
Mi.1898-1985
40 PLN
40062

1969 rocznik znaczków czystych (Fi.141.-).

Fi.1751-1838
Mi.1898-1985
110 PLN
40063

1969 Kongres ZSL, arkusz sprzedażny.

Fi.1760
Mi.1907 
25 PLN
SOLD
40064

1969 Turystyka, seria znaczków w arkuszach, kasowane z pełną gumą, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1769-76
Mi.1916-23
400 PLN
40065

1969 Turystyka, seria znaczków w arkuszach, bardzo poszukiwany komplet, rzadko oferowany na rynku, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1769-76
Mi.1916-23
3 200 PLN
40066

1969 rejs kpt. L.Teligi dookoła świata, arkusz sprzedażny.

Fi.1777
Mi.1924 
85 PLN
SOLD
40067

1969 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, przesunięty druk barwy czerwonej, nominał wychodzi poza obrys obrazka.

Fi.1778
Mi.1925
35 PLN
40068

1969 25-lecie PRL, komplet arkuszy czystych.

Fi.1784-92
Mi.1931-39
50 PLN
40069

1969 25-lecie PRL, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.1784-92
Mi.1931-39 
35 PLN
40070

1969-1978 komplet arkusików kosmosu (Mi.110,50 euro, Fi.244.-).

Fi.1793-2417a ex
Mi.1940-B.71 ex
180 PLN
40071

1969 Malarstwo polskie (II) - komplet czystych znaczków z przywieszkami (wszystkie warianty; Fi.48.-).

Fi.1794-1801Pw
Mi.1941-1948Zf
40 PLN
40072

1969 Polska rzeźba ludowa, 20 gr arkusz sprzedażny, 3 sektor, z błędami na poz.15 "niebieska plamka nad prawym skrzydłem", poz.18 "biała plamka pod 2 w 20" i poz.30 "biała plamka nad prawym skrzydłem, a niebieska obok (w części nakładu)"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.1824 B
Mi.1971
50 PLN
40073

1969 Polska rzeźba ludowa, znaczek za 20 gr. z błędem na poz.18 "biała plama pod 2 w 20", w czworobloku, gwarancja.

Fi.1824 B
Mi.1971 
20 PLN
40074

1969 karnet - "WSPÓŁCZEŚNI PISARZE POLSCY".

Fi.1832-38
Mi.1979-85 
30 PLN
40075

1969 współcześni pisarze polscy, górna część arkusza ze znaczkami rozdzielonymi długimi przywieszkami, z dodatkowymi dwoma rzędami znaczków, na trzech wartościach (60gr, 1,35zł, 3,40zł) na lewym marginesie oznaczenia walców; kasowane z pełną gumą, rzadko spotkane w takiej formie; bardzo dobry stan zachowania (Fi.350.-).

Fi.1832-38Pw
Mi.1979-85Zf
350 PLN
40076

1969 współcześni pisarze polscy, seria 7 parek znaczków rozdzielonych przywieszkami, czyste, bardzo dobry stan zachowania - wartość 40 gr pasek delikatnie nadgięty poziomo w połowie - nie złamany (Fi.600.-).

Fi.1832-38Pw
Mi.1979-85Zf
500 PLN
40077

1969 współcześni pisarze polscy, seria czystych znaczków z długimi przywieszkami, rzadko spotykana w takiej formie; bardzo dobry stan zachowania (Fi.490.-).

Fi.1832-38Pw
Mi.1979-85Zf 
400 PLN
40078

1969 Malarstwo polskie (II) - komplet 8 bloków, zgodnie z najnowszym ujednoliceniem numeracji bloków odpowiadających przyjętej ogólnie definicji - patrz słowo wstępne do katalogu Fischer - "Od wydawcy" (Fi.70.-).

Fi.bl.57-64
Mi.Klb.1941-48
50 PLN
40079

1970 "WYSTAWA FILATELISTYCZNA W ROKU LENINOWSKIM" Jaworzno 1, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 12.07.

Fi.1561
Mi.1709 
10 PLN
SOLD
40080

1970 finał rozgrywek o Puchar Zdobywców Pucharów, arkusz sprzedażny.

Fi.1681 ark.
Mi.2008
35 PLN
SOLD
40081

1970 finał rozgrywek o Puchar Zdobywców Pucharów, arkusz sprzedażny.

Fi.1681 ark.
Mi.2008
50 PLN
40082

1970-1971 TOM IX JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 340 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.1839-1994
Mi.1986-2141
300 PLN
40083

1970-1979 komplet czystych roczników obejmujący wszystkie podstawowe znaczki i bloki, nie zawierający: odmian, znaczków z przywieszkami, arkusików (Fi.ponad 841,60).

Fi.1839-bl.66
Mi.1986-Bl.80
490 PLN
40084

1970 rocznik znaczków czystych (Fi.127,70).

Fi.1839-bl.76
Mi.1986-Bl.44
100 PLN
40085

1970 rocznik kopert FDC (bez Bl.65(Ark.1850); Fi.77,50).

Fi.1839-bl.76(39)
Mi.1986-Bl.44
35 PLN
40086

1970 karnet - "100 ROCZNICA URODZIN LENINA".

Fi.1849-51
Mi.1996-98
20 PLN
SOLD
40087

1970 Turystyka-na piastowskim szlaku, seria znaczków w arkuszach, bardzo poszukiwany komplet, rzadko oferowany na rynku, dobry stan zachowania.

Fi.1852-56
Mi.2001-05
2 400 PLN
40088

1970 150. rocznica Towarzystwa Naukowego Płockiego, arkusz sprzedażny.

Fi.1862 ark.
Mi.2009
25 PLN
SOLD
40089

1970 życie i działalność Mikołaja Kopernika, brak podpisu Mikołaja Kopernika na prawo od portretu, niekatalogowane.

Fi.1868MK
Mi.2015
700 PLN
40090

1970 życie i działalność Mikołaja Kopernika, arkusz sprzedażny ze znaczkiem makulaturowym z zalanym drukiem litery A w wyrazie POLSKA, wyłapanym przez kontrolę jakości i przedziurkowanym jeszcze w drukarnii, oryginalne, arkusz złożony.

Fi.1868MK
Mi.2015
180 PLN
40091

1970 Stacja automatyczna Łuna 16 na orbicie, arkusik z nie przeperforowanym lewym marginesem, czysty.

Fi.1893II
Mi.2040
150 PLN
40092

1970 Stacja automatyczna Łuna 16 na orbicie - komplet znaczków z przywieszkami, czyste.

Fi.1893Pw
Mi.2040Zf
40 PLN
40093

1970 "OGÓLNOPOLSKIE SYMPOZJUM FILATELISTYCZNE POŚWIĘCONE LENINOWI", karta pocztowa ostemplowana okolicznościowo 18.X w Krakowie.

Fi.Cp460
10 PLN
SOLD
40094

1970 arrasy wawelskie, bloki za 5,50 zł., jeden z białą, drugi z żółtawą gumą.

Fi.bl.38
Mi.Bl.43 
30 PLN
40095

1970 Miniatury w zbiorach Muzeum Narodowego - komplet 8 bloków, zgodnie z najnowszym ujednoliceniem numeracji bloków odpowiadających przyjętej ogólnie definicji - patrz słowo wstępne do katalogu Fischer - "Od wydawcy" (Fi.60.-).

Fi.bl.67-74
Mi.Klb.2017-24
40 PLN
40096

1970 XXIII Wyścig Pokoju, 6 kopert z kasownikami wszystkich etapów (V-X) na terenie Polski: Wrocław, Warszawa, Płock, Włocławek, Bydgoszcz, Poznań; temat - KOLARSTWO.


30 PLN
40097

1971 karnet - "IX OGÓLNOPOLSKI RAJD BIUR PROJEKTÓW".

Fi.1557
Mi.1705  
20 PLN