The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 81. Plebiscites 1920-1922

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
36321

1920 Olsztyn, seria czysta nie dopuszczonych do obiegu znaczków typu Germania, wszystkie trzy wartości 20,30,40 drukowane z płyty - w parkach z fragmentem numeru HAN (nakładu) znaczka podstawowego; wartości 5,10 drukowane z walca nie posiadały takiego numeru; przedrukowano jedynie po pięć arkuszy tych znaczków i może istnieć tylko po pięć parek z pełnym oznaczeniem HAN, piękny stan z pełną oryginalną gumą bez podlepki, cena zwykłej serii (Fi.2000.-), kolorowy fotoatest Mikulski.

Fi.I-V
Mi.II-VI
2 000 PLN
36322

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek gazetowy za 10 hal. w kolorze czerwonobrunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Głowa Merkurego" projektu Prof.J.Bukowskiego, zachowany w ładnym stanie, sygnowany, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIGx1
160 PLN
36323

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, niekatalogowana próba nie wprowadzonego do obiegu znaczka opłaty za 10 hal. w kolorze czerwonym - wzór "Hutnik" projektu prof.J.Raszki - odmiana I - druk jednobarwny, na białym cienkim papierze, pochodzi z sześcioznaczkowego arkusika zawierającego próby znaczków o różnych nominałach 2, 3, 5, 15, 25 i 50 - stąd charakterystyczny szeroki margines i wczesny nieco nieostry druk, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIIx3 P
800 PLN
36324

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu marginesowy znaczek opłaty za 5 hal. niekatalogowany w kolorze zielonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościołek w Komorowicach" - odmiana II - liternictwo "ostre" wyraźnie drukowane szeryfy, projektu Prof.W.Zarzyckiego, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIx1
240 PLN
36325

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 2 hal. w kolorze brunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Góral na progu chaty" projektu Prof.J.Czajkowskiego - odmiana I - apostrof litery Ś połączony z L, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.Ix1
160 PLN
36326

1920 Górny Śląsk, wydanie Międzysojuszniczej Komisji Plebiscytowej - naśladownictwo nadruku, kiedyś uznawane za II nakład (I nakład - znaczki z oryginalnym nadrukiem Mi.17070 euro), znaczki za 2; 2,5; 3; 7,5 i 30 f. z niebieskim i za 5 f. z czerwonym nadrukiem na wycinkach, każdy znaczek gwarancja Krawczyk i na odwrocie Richter.

Fi.PU1-3, 5, 10 i 4
Mi.1-3, 5, 10, 25
1 700 PLN
36327

1920 miejscowy list urzędowy z Urzędu Górniczego w Bytomiu 9.7.20.

Fi.U5
100 PLN
36328

1920 Górny Śląsk, II wydanie urzędowe, znaczek za 5 mk. z podwójnym nadrukiem, gwarancja Krawczyk.

Fi.U20 Np
10 PLN
36329

1920 Olsztyn, niedoszły do obiegu poza obrotem wewnętrznym poczty znaczek za 40 fen. w kolorze karminowoczerwony, znaczek w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.VI
500 PLN
36330

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. w kolorze brunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Ślązaczka kobieta" projektu Prof.J.Bukowskiego - odmiana I - znak diakrytyczny Ą częściowo pod tłem, a kreskowanie na rękawie w postaci dwóch kreseczek, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.VIIIx1
160 PLN
36331

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 25 hal. w kolorze błękitnoniebieskim na papierze białym gładkim średnim - wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" - odmiana I - z pełną ramką pod literą L słowa PLEBISCYT projektu Prof.J.Bukowskiego, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.VIx1
80 PLN
36332

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 20 hal. w kolorze szarooliwkowym - wzór "Wieża Piastowska w Cieszynie" - odmiana III z rzadko kreskowanym tłem wieży i znakiem diakrytycznym Ś po lewej stronie nie dotykającym litery S, projektu Prof.J.Czajkowskiego, na papierze białym gładkim średnim, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.Vx1
240 PLN
36333

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 100 hal. bardzo rzadki w kolorze czarnozielonymym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Górnicy" z kilofami i lampami w dłoniach projektu Prof.J.Raszki, zachowany w bardzo dobrym stanie, gwarancja Krawczyk.


Mi.IXx1
800 PLN
36334

1920 firmowy list polecony z Olsztyna do Królewca, na odwrocie stempel odbiorczy, mieszana frankatura znaczka plebiscytowego i niemieckiego.


350 PLN
36335

1920 niemieckie wydanie dywersyjne z okresu plebiscytu na górnym Śląsku.


280 PLN
36336

1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, pięknie kasowana seria nieząbkowana, bardzo wysoko wyceniona w Michlu (Mi.400 euro).

Fi.1-7A
Mi.1-7B
500 PLN
36337

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, cięta seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Mi.500 euro), większość sygnowana Białkowski.

Fi.1-7A
Mi.1-7B
600 PLN
36338

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tak zwane wydanie Korfantego, cięta seria czysta z pełną oryginalną gumą, wysoko wyceniana w katalogach (Mi. 500 euro).

Fi.1-7A
450 PLN
36339

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, ząbkowana seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Mi.1400 euro), większość sygnowana Białkowski.

Fi.1-7B
Mi.1-7A
1 600 PLN
36340

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, ząbkowana seria kasowana na wycinkach, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Mi.780 euro).

Fi.1-7B
Mi.1-7A
1 000 PLN
36341

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tak zwane wydanie Korfantego, ząbkowana seria czysta z pełną oryginalną gumą, wysoko wyceniana w katalogach (Mi. 1.400 euro).

Fi.1-7B
1 050 PLN
36342

1921 Górny Śląsk, niemiecka karta propagandowa wysłana z Katowic 20.3 - w dniu Plebiscytu.

Fi.16, 18
150 PLN
36343

1921 kartka firmowa z Gliwic 4.4.21 do Niemiec.

Fi.16, 20
60 PLN
36344

1921 kartka z Malapane (Ozimek) 31.11.21 do Niemiec.

Fi.17, Cp4
100 PLN
36345

1921 Górny Śląsk - SCHYGLOWITZ (KR.RYBNIK) - Szczygłowice, datownik typu III, ładnie odciśnięty 12.12 na znaczku, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie polskiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.23
120 PLN
36346

1921 Górny Śląsk - DOMB (KR.KATTOWITZ) - Dąb, datownik typu III, ładnie odciśnięty 7.12 na znaczku, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie polskiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.25
100 PLN
36347

1921 Górny Śląsk, seria na wycinkach, gwarancja Schmutz.

Fi.30-40
1 200 PLN
36348

1921 Górny Śląsk, wydanie okolicznościowe z okazji plebiscytu, seria kasowanych znaczków w bardzo ładnym stanie (Fi.1100.-), gwarancja Schmutz.

Fi.30-40
1 000 PLN
36349

1921 Górny Śląsk, wydanie przedrukowe, seria kasowana.

Fi.41-43
60 PLN
36350

1921 POŁUDNIOWA AFRYKA - GÓRNY ŚLĄSK, widokówka wysłana 14.III (na tydzień przed plebiscytem) z niewielkiej miejscowości Lady Grey w Związku Południowej Afryki do Lublińca znajdującego się na terenie objętym plebiscytem, wyraźna odbitka niezwykle rzadkiego stempelka cenzury Międzysojuszniczej Komisji Rządzącej i Plebiscytowej na Górnym Śląsku "CONTROLE DE CERCLE LUBLINITZ (LUBLINIEC) COMMISION INTERALLIEE DE GOUVERNEMENT ET DE PLEBISCITE DE HAUTE-SILESIE", Lubliniec w wyniku plebiscytu przyznany został stronie polskiej; unikalny kierunek wysyłki - być może jest to jedyna przesyłka z tak egzotycznego zakątka świata adresowana na teren plebiscytowy w czasie jego trwania; walor w ogólnie dobrym stanie zachowania (karta delikatnie zagięta w dwóch miejscach).


6 000 PLN
36351

1921 znaczki tak zwanej zielonej poczty o charakterze prywatnym, gwarancja Krawczyk.


180 PLN
36352

1921 znaczki tak zwanej zielonej poczty o charakterze prywatnym, znaczki cięte i ząbkowane.


450 PLN
36353

1922 kartka z Friedenshütte (Nowy Bytom) 10.1.22 do Niemiec.

Fi.15, 20, 21, Cp3
100 PLN
36354

1922 kartka z Sakrau (Zakrzów) 30.1.22 do Niemiec.

Fi.17, 21, 23, Cp3
100 PLN
36355

1922 kartka z Friedenshütte (Nowy Bytom) 18.2.22 do Niemiec.

Fi.19, 21, 22, Cp3
100 PLN
36356

1922 Górny Śląsk - AMBULANS NR.42 relacji WROCŁAW-KATOWICE, znaczek skasowany 21.3 ładnie odciśniętym owalnym datownikiem ambulansowym "BRESLAU-KATTOWITZ Z.42", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.27
60 PLN
36357

1922 Górny Śląsk - SANCT ANNABERG - Góra Św.Anny, datownik typu I, czytelnie odciśnięty 7 6 na znaczku, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.41
120 PLN
36358

1922 wydanie przedrukowe, seria.

Fi.41-3
25 PLN
36359

1922 Górny Śląsk, polskie wydanie obiegowe dla Górnego Śląska, ładnie frankowany, prawidłowo opłacony list wysłany 20.10 z Tarnowskich Gór (Tarnowitz) do Katowic, na odwrocie stempelek nadawcy; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.145, 147, 148, 149, 158
Mi.2, 4, 5, 6, 10
250 PLN
36360

1922 Górny Śląsk, polskie wydanie obiegowe dla Górnego Śląska, 50 pf. + 1 mk.- frankatura mieszana, widokówka wysłana 6.7 z miejscowości Hajduki Wielkie (Bismarckhütte) do Modlina, kasownik odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.148, 150
Mi.5, 7
250 PLN