The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 80. Foreign Postage on Polish territory

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
24836

1874 obwoluta listu z Beuthen (Bytomia) do Kamitz (Kamienica).


40 PLN
24837

1875 karta pocztowa wysłana 2 12 z Tarnowa do Berlina, dobry stan zachowania (na odwrocie ślady klejenia do karty albumowej).

Fi.Cp3I
Mi.P20 
25 PLN
24838

1875 składany list na formularzu Trybunału Cywilnego w Warszawie do Podgórza, stempel "INTERS RZĄDOWY" w ramce, bardzo rzadki austriacki stempel graniczny z oznaczeniem kraju pochodzenia "RUSSIE" w owalu, na odwrocie stempel nadawczy z Warszawy i stemple odbiorcze z Kraków Dworzec i Podgórze.


360 PLN
24839

1877 austriacki znaczek gazetowy, fioletowy za 1kr na kompletnej gazecie, ładnie cięty z trzech stron egzemplarz na opasce naklejonej na krakowski "CZAS" z dnia 28 czerwca, wysłanej do Domu Komisowego Banku Galicyjskiego, znaczek skasowany datownikiem TARNÓW 21.6, dodatkowo doklejony znaczek stemplowy za 15kr wydania z 1877 roku i odciśnięta sygneta gazetowa; rzadki walor w dobrym stanie, obecnie nieczęsto spotykany.


Mi.42II
300 PLN
24840

1877 list wysłany z miejscowości Pętkowice (ПЕНТКОВИЦЕ) do Sandomierza, na odwrocie okrągły stempel nadawczy Ostrowiec (ОСТРОВЕЦК. П.О. РАДОМСК.ГУБ.) z 16.VIII i odbiorczy Sandomierz (САНДОМИРБ) z tego samego dnia, okrągła pieczęć nadawcy z godłem "ИЛЖЕНСКИЙ УЕЗД ПЕЧАТЬ ГМИНЫ ПЕНТКОВИЦЕ", dobry stan zachowania.


80 PLN
24841

1878 list z Nowego Targu do Neumark.


40 PLN
24842

1878 kompletny składany list z Konsystorza w Krakowie do Rybnej.


40 PLN
24843

1878 kompletny składany list z Krakowa do Rybnej.


30 PLN
24844

1878 składany list z Marienwerder (Kwidzyn) do Conitz (Chojnice).


60 PLN
24845

1879 obwoluta listu z Przegini do Krakowa.


40 PLN
24846

1880 BRZEŻANY, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1867 roku, unieważniony polskim miejscownikiem w Brzeżanach.


Mi.37 
20 PLN
24847

1880 list urzędowy z Wrocławia do Cieszkowic.


15 PLN
24848

1880 kompletny składany list z Konsystorza w Krakowie do Rybnej.


40 PLN
24849

1881 potwierdzenie pocztowe z Hohenstein (Pszczółki) do Gdańska.


Mi.41, 42
40 PLN
24850

1881 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop wydania z 1879, o wymiarach 145x81mm; wysłana z Druskiennik do Petersburga, znak opłaty skasowany 17.VIII, co rzadkie, niebieskim stemplem nadawczym DRUSKIENNIKI (ДРУЗГЕНИКИ) z ozdobnikiem, ten sam stempel odciśnięty dodatkowo na froncie; na odwrocie dodatkowa odbitka stempla Druskiennik z 18.VIII i rzadszy stempel odbiorczy z godzinnikiem; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.U25C
100 PLN
24851

1881 list z Starostwa w Krakowie do Rybnej.


25 PLN
24852

1881 kompletna gazeta SŁOWO w języku rosyjskim wysłana z Przemyśla opłacona austriackim znaczkiem gazetowym.


80 PLN
24853

1882 karta pocztowa za 3 kop wysłana 13.X z Warszawy do Aachen, znak opłaty skasowany nietypowym dużym (30 mm) datownikiem "ВАРШВА 1 ЭКСПЕДИЦIЯ", poniżej drugi datownik "ВАРШВА ЭКСП.ПР.и ВЫД.ИНОСТР.КОРР.", dodatkowo fioletowy stempelek nadawcy JOSEF N.KALKSTEIN, stempelek nadejścia na froncie; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.P5
80 PLN
24854

1882 obwoluta listu pobraniowego z Gollub (Golub Dobrzyń) do Bydgoszczy.


50 PLN
24855

1883 list polecony z Krościenka do Nowego Targu, znaczki z ząbkowaniem 10 1/2.


Mi.46, 47
120 PLN
24856

1883 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 14 kop, rozmiar: 139x113 mm; bardzo dobry stan zachowania (minimalny ślad podlepki na odwrocie).


Mi.U31B 
100 PLN
24857

1884 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i ukraińskim, wysłana 19 9 ze Stryja do Wiednia, dodatkowo stempelek firmowy nadawcy; kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.P47 
30 PLN
24858

1884 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i ukraińskim, wysłana 5 9 z Rzeszowa do Wiednia, kasownik odbiorczy LEOPOLDSTAD; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.P47 
30 PLN
24859

1885 Oświęcim, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1883 roku unieważniony polskim kasownikiem w Oświęcimiu, znaczek z rzadkim mieszanym ząbkowaniem 9½ : 10, Michel 200,- Euro.


Mi.46
550 PLN
24860

1885 obwoluta listu pobraniowego z Bukowitz (Bukowca) do Schwetz (Świecie).


50 PLN
24861

1886 list do Warszawy nadany w wagonie pocztowym.


60 PLN
24862

1886 list z Warszawy nadany w wagonie pocztowym do Berlina.


60 PLN
24863

1886 list z Warszawy do Ciechocinka.


15 PLN
24864

1887 część z opłaconą odpowiedzią podwójnej karty pocztowej z napisami w języku niemieckim i polskim, dofrankowana i wysłana 25.IX z ekspedycji na dworcu w Krakowie (KRAKAU BAHNHOF) do Antwerpii, okrągły stempelek poczty belgijskiej z liczbą "75" i kasownik odbiorczy "ANVERS 27 SEPT"; treść pisana po hebrajsku; bardzo dobry stan zachowania; temat - JUDAICA.

Fi.Cp7A
Mi.P55F, 45
120 PLN
24865

1887 list składany z Niepołomic do Wojnicza, znaczek z ząbkowaniem 9½/9½ .


Mi.46
80 PLN
24866

1887 obwoluta listu z Breslau (Wrocław) do Mysłowic.


60 PLN
24867

1888 prywatny dodruk (nagłówek firmowy) na karcie pocztowej z napisami w języku niemieckim i polskim, bez "An" na stronie adresowej, wysłanej 16.II z Tarnowa do Wiednia, kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp4II
Mi.P28b 
85 PLN
SOLD
24868

1889 Zakopane, austriackie znaczki za 5 i 10 kr. wydania z 1883 roku, unieważnione polskim kasownikiem w Zakopanem, znaczki z ząbkowaniem 10 1/2.


Mi.46, 47
25 PLN
24869

1889 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, widokówka z Belgii wysłana 4.12 z Liege do miejscowości Mroczków, datownik urzędu przejściowego Aleksandrów Pograniczny z 24.XI (6.12) i odbiorczy Opoczno 25.XI (7.12); walor w dobrym stanie zachowania.


Mi.53
50 PLN
24870

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x120 mm; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.U33D 
80 PLN
24871

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczne ślady podlepek na odwrocie).


Mi.U34A 
80 PLN
24872

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 20 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).


Mi.U35A 
80 PLN
24873

1890 część na odpowiedź podwójnej karty pocztowej do Warszawy przesłana 25.II wagonem pocztowym nr.30 relacji Warszawa-Brześć - datownik POCZTOWY WAGON No.30 (ПОЧТОВЫЙ ВАГОН No.30) z wyróżnikiem "z", na froncie okrągły godzinnik warszawski "6 ч. веч." (godzina 6 wieczorem) i datownik odbiorczy z 25.II, tekst na odwrocie pisany po hebrajsku; bardzo dobry stan zachowania; temat - JUDAICA.


Mi.P10IA
120 PLN
24874

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, opaska gazetowa za 1 kop, rozmiar: 88x376mm; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.S1 
60 PLN
24875

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, opaska gazetowa za 2 kop, rozmiar: 177x444mm; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce).


Mi.S2B 
120 PLN