Auction 80. Jewish Ghetto, judaica

27820

1939 I wydanie przedrukowe, 12 gr - frankatura pojedyncza, prekursor formularzy kartkowych, polska przedwojenna całostka ofrankowana znaczkiem GG i wysłana z agencji pocztowej w miejscowości Piaski do Szczecina; ostemplowana została pierwotnie jednowierszowym ramkowym stempelkiem "Piaski", a następnie zgodnie z przepisami unieważniono znaczek w urzędzie nadrzędnym Lublin 2 polskim datownikiem przedwojennym w dniu 15.V.40 - to stosunkowo późne użycie polskiego datownika; stempelek "Piaski" stosowany był według S.Simona na przesyłkach z miejscowego getta, bardzo dobry stan zachowania.

240 PLN
28703

1917 widokówka Nowogródek - Jüdische Strasse, czysta.

120 PLN
28704

Fi.288II
Mi.309II
320 PLN
28705

1939 kartka z Wilna do Łodzi pisana w języku hebrajskim, kartka zwrócona do nadawcy.

Fi.Cp88
120 PLN
28706

Fi.46, 50
3 200 PLN
28707

20 000 PLN
28708

1 600 PLN
28709

600 PLN
28710

1941 Getto Łódź, karta pocztowa z getta łódzkiego datowana 8.12.41 adresowana do Berlina, przesyłka w ramach represji została zatrzymana i nie wysłana do adresata, stempel " hebraischer und jiddischer / Sprache verboten." pomimo całości treści w języku niemieckim.

500 PLN
28711

1941 Getto Łódź, karta pocztowa z getta łódzkiego datowana 8.12.41 adresowana do Koniecpola, przesyłka w ramach represji została zatrzymana i nie wysłana do adresata, stempel "In hebraischer und jiddischer / Sprache verboten." pomimo całości treści w języku niemieckim oraz stempelek "ZURUCK".

500 PLN
28712

1941 Getto Łódź, karta pocztowa z getta łódzkiego datowana 16.11.41 adresowana do getta w Poznaniu, przesyłka w ramach represji została zatrzymana i nie wysłana do adresata, stempel "INHALT UNZULASSIG".

400 PLN
28713

1941 Getto Łódź, karta pocztowa z getta łódzkiego datowana 9.12.41 adresowana do Bensburga, przesyłka w ramach represji została zatrzymana i nie wysłana do adresata, stempel "In hebraischer und jiddischer / Sprache verboten." pomimo całości treści w języku niemieckim.

500 PLN
28714

1941 Getto Łódź, karta pocztowa z getta łódzkiego datowana 24.12.41 adresowana do getta w Poznaniu, przesyłka w ramach represji została zatrzymana i nie wysłana do adresata, stempel "INHALT UNZULASSIG".

400 PLN
28715

1941 Getto Łódź, karta pocztowa z getta łódzkiego datowana 22.11.41 adresowana do getta w Niemiec, przesyłka w ramach represji została zatrzymana i nie wysłana do adresata, stempel "ZURUCK".

400 PLN
28716

700 PLN
28717

2 400 PLN
28718

1944 Getto w Łodzi, wydanie nie dopuszczone do obiegu (tzw. wzór IV), seria czysta na papierze prążkowanym, tak jak wydano - 10 Pf. gumowany, a 5 i 20 Pf. niegumowane; narożne egzemplarze zachowane w pięknym stanie, gwarancja i opis.

Fi.1-3A
1 500 PLN
28719

Fi.1-3A typ I-V
5 000 PLN
28720

1947 Judaica - komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu, ostemplowanych pamiątkowo 14.6 w pierwszym dniu obiegu.

Fi.Cp97-98
60 PLN
28721

Fi.454
Mi.485
60 PLN
28722

Fi.3296
Mi.3444
60 PLN