The auction will start on 19.04.2024

Auction 80. PoW Gross Born camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
28597

1944 Wieża Piastowska w Cieszynie, kasowany znaczek za 30 gr., gwarancja.

Fi.22
50 PLN
28598

1944 Wieża Piastowska w Cieszynie, czysty znaczek za 30 gr., prawostronnie cięty, gwarancja.

Fi.22
80 PLN
SOLD
28599

1944 Puławski i Kościuszko, czworobloki w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.23-4
650 PLN
28600

1944 Puławski i Kościuszko, znaczek za 50 gr ślady przywarcia na gumie, gwarancja Schmutz.

Fi.23-4
80 PLN
28601

1944 Pułaski i Kościuszko, seria w parkach kasowana na wycinkach, gwarancja.

Fi.23-24
300 PLN
28602

1944 Pułaski i Kościuszko, marginesowa seria kasowana w pięknym stanie z nienaruszoną gumą, gwarancja.

Fi.23-24
170 PLN
28603

1944 Pułaski i Kościuszko, seria czysta, gwarancja Krawczyk,.

Fi.23-24
150 PLN
28604

1944 26. rocznica odzyskania niepodległości, gwarancja Schmutz.

Fi.25
200 PLN
28605

1944 26-rocznica Odzyskania Niepodległości, kasowany znaczek za 25 gr., gwarancja.

Fi.25
50 PLN
28606

1944 26-rocznica Odzyskania Niepodległości, marginesowy znaczek za 25 gr., czysty bez gumy, gwarancja.

Fi.25
30 PLN
28607

1944 26. rocznica odzyskania niepodległości, kasownik pierwszego dnia obiegu, gwarancja.

Fi.25
50 PLN
28608

1944 całostka ((61 x 100 mm) grzecznościowo stemplowana, gwarancja na odwrocie Schmutz.

Fi.25, Cp26
80 PLN
28609

1944 Święto Artylerii, kasowany znaczek za 20 gr., gwarancja.

Fi.27
50 PLN
SOLD
28610

1944 Powstanie Wielkopolskie, marginesowy czysty znaczek za 20 gr., bez gumy, gwarancja.

Fi.28
20 PLN
SOLD
28611

1944 Powstanie Wielkopolskie, kasowany znaczek za 20 gr., lekka podlepka, gwarancja.

Fi.28
40 PLN
28612

1944 Powstanie Wielkopolskie, gwarancja Schmutz.

Fi.28
40 PLN
SOLD
28613

1944 kartka z obiegu pocztowego złamana w połowie, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp7z
120 PLN
28614

1944 Rocznica Powstania Styczniowego, całostka o brunatnym znaku opłaty (niewielki nakład - 400 sztuk), datowana 9.V, doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp14
450 PLN
28615

1944 Rocznica Powstania Styczniowego, całostka o brunatnym znaku opłaty (niewielki nakład - 400 sztuk), czysta w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp14
400 PLN
28616

1944 Dni Morza, karta pocztowa, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp19
120 PLN
28617

1944 Rok Olimpijski, gwarancja.

Fi.Cp20x
400 PLN
28618

1944 Rok Olimpijski, gwarancja.

Fi.Cp20y
400 PLN
28619

1944 Warszawa walczy, całostka ostemplowana grzecznościowo 1.IX w rocznicę wybuchu II wojny.

Fi.Cp21
40 PLN
28620

1944 Warszawa walczy, całostka czysta; minimalnie słabszy stan zachowania (punktowe przebarwienia); gwarancja.

Fi.Cp21
40 PLN
28621

1944 Warszawa walczy, całostki o ciemnym i jasnym znaku opłaty skasowane 1.IX w rocznicę wybuchu wojny; bardzo dobry stan zachowania; górna ciemna karta gwarancja i opis Pelczar; dolna jasna gwarancja.

Fi.Cp21
120 PLN
28622

1944 Warszawa walczy, całostka.

Fi.Cp21
25 PLN
28623

1944 herby miast, całostka z usterką "kamień na ramce nad głową", gwarancja i opis Pelczar.

Fi.Cp22b
100 PLN
28624

1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, skasowana grzecznościowo 15.XII, dodatkowo stempel okolicznościowy z okazji rocznicy uruchomienia Poczty Obozowej.

Fi.Cp25
40 PLN
28625

1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, czysta, minimalnie słabszy stan zachowania (punktowe przebarwienia); gwarancja.

Fi.Cp25
40 PLN
28626

1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, z obiegu, datowana 23.XII; dodatkowo odciśnięty trzywierszowy stempelek okolicznościowy "Gross Born/ Wigilia 1944 roku/ Of.Obóz II/D", który według Józefa Machowskiego, stosowano w przeciągu zaledwie kilku godzin!!! dobry stan zachowania (zagięcia); gwarancja.

Fi.Cp25
120 PLN
28627

1944 Herby miast - Kraków, całostka w oliwkowym kolorze z szczątkowym podwójnym drukiem znaku opłaty i napisu POCZTÓWKA, szczególnie mocno widocznym w jego prawej części (litery WKA), unikalny nieopisany do tej pory błąd; karta czysta w bardzo dobrym stanie zachowania; pojedyncza gwarancja.

Fi.Cp25
3 200 PLN
28628

1944 herby miast, całostka w kolorze oliwkowym.

Fi.Cp25
50 PLN
28629

1944 Herby miast - Kraków, całostka o szarym znaku opłaty, czysta, dobry stan zachowania (poziome zgięcie u dołu karty); gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp26
50 PLN
28630

1944 herby miast, całostka grzecznościowo stemplowana.

Fi.Cp26
30 PLN
28631

1944 kartka z zawiadomieniem o obchodach święta Barbórki, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp27
320 PLN
28632

1944 "Pomarańczowy lis" na ilustrowanej karcie pocztowej przesłanej 21.XI; te znaczki-nalepki przygotowano na znak protestu przeciwko podawaniu jeńcom posiłków z mięsa niewiadomego pochodzenia (prawdopodobnie lisiego z pobliskiej fermy), doklejane one były wyłącznie na przesyłkach doręczanych tego dnia; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Ia, Cp10y
700 PLN
28633

1944 wymarsz Legionów - marszałek Józef Piłsudski, bloki w obozie sprzedawano przeważnie z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
300 PLN
28634

1944 Wystawa Filatelistyczna - Neubrandenburg, blok sprzedawany ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 1" na marginesie; przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano, zgodnie z przepisami, obiegowym datownikiem, dodatkowy stempel olimpijski na marginesie trafia się na kasowanych blokach bardzo rzadko, gwarancja.

Fi.bl.3
1 000 PLN
28635

1944 wystawa filatelistyczna "Neubrandenburg", blok ze stemplem wystawy i stempelkiem okolicznościowym olimpijskim.

Fi.bl.3
500 PLN
28636

1944 Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, czysty blok ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 2" na marginesie (Fi.1200.-); przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano, zgodnie z przepisami, obiegowym datownikiem; rzadki na fragmencie papieru ze znakiem wodnym, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.4
1 000 PLN