The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 80. PoW Woldenberg camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
28427

1944 "Zaświadczenie tymczasowe" o przyznaniu por. Tadeuszowi Jakubowskiemu prawa do noszenia sportowej odznaki YMCA, podpisane przez najstarszego obozu IIC - pułkownika Wacława Młodzianowskiego; dobry stan zachowania (delikatne ślady po taśmie samoprzylepnej).


120 PLN
28428

1944 zestaw znaczków czystych plus całostka, wszystkie znaczki i całostka z gwarancją (różne; Schmutz, Wiatrowski).


140 PLN
28429

1944 20 Dywizja, grafika sporządzona przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, praca sygnowana przez obu twórców ołówkiem u dołu; autorzy ci stanowili najlepszy zespół, który wykonał w obozie bardzo wiele grafik, zarówno artystycznych jak i użytkowych (znaczki, ilustracje, zaproszenia, wizytówki, exlibrisy, etc.); grafika poświęcona 20. dywizji piechoty w chodzącej w skład Armii Modlin biorącej udział w bitwie pod Mławą i obronie Warszawy. Za twardą obronę pozycji mławskiej 20 DP zyskała u Niemców zaszczytną nazwę "żelaznej dywizji", dekoracyjny i rzadki walor.


1 300 PLN
SOLD
28430

1944 Święto Morza, okolicznościowa grafika autorstwa Zygmunta Pazdy z dewizą "NAVIGARE NECESSE EST VIVERE NON" przedstawiając figurę Matki Boskiej Kociewskiej ponad morzem oraz fregatę "Dar Pomorza" i niszczyciel ORP "Grom" (ten fragment grafiki wykorzystano jako ilustrację popularnej pocztówki obozowej).


400 PLN
SOLD
28431

1944 grafika obozowa (52 x 107 mm) upamiętniająca symbolicznie lądowanie aliantów w Normandii z datą 6.6.1944 (D-Day).


240 PLN
28432

1944 kartka z grafiką obozową i stemplem okolicznościowym "Tydzień Ziem Wschodnich", na odwrocie napis POCZTÓWKA.


80 PLN
28433

1944 prezydent Władysław Raczkiewicz, grafika wykonania przez Janusza Łonickiego z jego podpisem, odbitka o rozmiarach 14,5 x 19,5 cm, drobne naddarcie i zagniecenia, pomimo tego w dobrym stanie, unikalny wysokiej klasy drzeworyt.


3 800 PLN
28434

1944 projekt dyplomu w formie karnetu dla uczestników Koła Wychowawców Fizycznych ozdobiony piękną grafiką przedstawiającą dyskobola oraz z wkomponowanymi nazwami wykładanych przedmiotów autorstwa Zygmunta Pazdy z jego autografem w kartonowej oprawie z dedykacją od autora "Panu Docentowi Dr Eugeniuszowi Wachowskiemu - ten drzeworyt wykonany w obozie jenieckim Oflag IIc z okazji ukończenia Wyższego Kursu Wychowania Fizycznego dla Nauczycieli w roku 1944-tym z prośbą o łaskawe przyjęcie Zygmunt Pazda autor", dekoracyjny i unikatowy walor.


3 800 PLN
28435

1945 kartka z grafiką obozową, stempel okolicznościowy "Wystawa leśna".

Fi.23
100 PLN
28436

1945 święto 3 Maja, gwarancja Ryblewski.

Fi.38
15 PLN
28437

1945 "Krwawa Niedziela", kasowany znaczek wydania przedrukowego upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do odpoczywających jeńców, bardzo czytelnie ostemplowany 24.1.45 - w pierwszym dniu obiegu (Fi.900.-), następnego dnia - 25.1.45 poczta obozowa zakończyła działalność, gwarancja Krawczyk.

Fi.51
700 PLN
28438

1945 "Krwawa Niedziela", znaczek wydania przedrukowego upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do odpoczywających jeńców, gwarancja Krawczyk.

Fi.51
120 PLN
28439

1945 krwawa niedziela, gwarancja Schmutz.

Fi.51
120 PLN
28440

1945 katalog znaczków pocztu obozowej Woldenberg wydawnictwa Pionier z Krakowa, 36 stron.


100 PLN
28441

1957 VII ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok na ilustrowanej kopercie, ozdobionej drzeworytem autorstwa Eugeniusza Pichella - twórcy wielu grafik obozu IIC, skasowany okolicznościowo 21.V w Warszawie.


50 PLN
28442

1970 cennik znaczków poczt polskich w niemieckich obozach jenieckich, wydany nakładem PZF oddział krakowskiego pod redakcją L.Świejkowskiego, opracowany przez komisję w składzie J.Machowski, J.Ryblewski, L.Schmutz i J.Tislowitz, 20 stron.


100 PLN
28443

1970 kopia broszury angielskojęzycznej pod redakcją S.J.Bykowskiego "Polish Prisoner of War Post", 72 strony.


80 PLN