The auction will start on 17.06.2022

Auction 80. Postage dues

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
31649

1919 lokalne prowizoria dopłat, RUDNIK (typ 117) - nadruki fioletowe i czerwone stempelkiem gumowym, znaczki od 3 hal do 1 kr z nadrukiem PORTO skasowane 4.IX na kopercie.

Fi.73-80B
50 PLN
31650

1919 lokalne prowizoria dopłat, MIELEC (typ 88a) - nadruki fioletowe i czerwone stempelkiem gumowym, znaczki od 3 hal do 1 kr z nadrukiem PORTO skasowane 5.IX na kopercie.

Fi.73-80B
50 PLN
31651

1919 lokalne prowizoria dopłat, ROZWADÓW (typ 116) - nadruki fioletowe i czerwone stempelkiem gumowym, znaczki od 3 hal do 1 kr z nadrukiem PORTO skasowane 9.IX na kopercie.

Fi.73-80B
50 PLN
31652

1919 prowizoria dopłat, DEMBOWIEC - ODRĘCZNY NAPIS PORTO, przekaz pocztowy (formularz z orzełkiem) wysłany 18.VII z Jasła do miejscowości Dębowiec, na odwrocie znaczek za 50 hal z odręcznym napisem niebieską kredką "porto" skasowany datownikiem w kolorze czerwonym - bardzo rzadko stosowanym w polskiej przedwojennej praktyce pocztowej, walor w dobrym stanie zachowania (formularz pionowo zgięty); gwarancja i opis Schmutz.

Fi.79B
Mi.83
600 PLN
SOLD
31653

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 65, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.D1
50 PLN
31654

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 94, ciężka podlepka, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.D1
50 PLN
31655

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 8, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.D1
50 PLN
31656

1919 wydanie krakowskie, wycinek z listu opłaconego znaczkami dopłaty przedrukowywanymi różnymi formami, znaczek za 5 h. z nadrukiem formą IIA poz.22, a znaczek za 15 h. z nadrukiem formą IID poz.19, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.D1, 3
250 PLN
SOLD
31657

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15 h. z nadrukiem formą IID poz.48, gwarancja i opis Miszczak.

Fi.D3
Mi.P3 
40 PLN
31658

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 44, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.D3
120 PLN
31659

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 34, gwarancja Korszeń.

Fi.D3
25 PLN
31660

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 15, gwarancja Schmutz.

Fi.D3
35 PLN
31661

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 25 - uszkodzony romb, gwarancja i oznaczenie Miszczak.

Fi.D3
40 PLN
SOLD
31662

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 16, gwarancja i oznaczenie Miszczak.

Fi.D3
40 PLN
SOLD
31663

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 26, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.D3
65 PLN
SOLD
31664

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 24, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.D3
40 PLN
31665

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 40, gwarancja Korszeń.

Fi.D3
85 PLN
31666

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 17, gwarancja Korszeń.

Fi.D3
35 PLN
31667

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 19, ciężka podlepka, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.D3
35 PLN
31668

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 20, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.D3
40 PLN
31669

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 35, ciężka podlepka, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.D3
35 PLN
31670

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 35, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.D3
40 PLN
31671

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 40, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.D3
40 PLN
31672

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15 h. z nadrukiem formą IID z błędem na poz.35 "zalany romb", gwarancja i opis pozycji Schmutz.

Fi.D3 B
Mi.P3 
60 PLN
31673

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek dopłaty za 15 h. z nadrukiem formą IID z błędem na poz.19 "zalany romb", gwarancja i opis pozycji Korszeń.

Fi.D3 B
Mi.P3 
40 PLN
31674

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek dopłaty za 15 h. z odwróconym nadrukiem formą IID poz.13 unieważniony pięknym datownikiem prowizorycznym BIELITZ 1 / OSTERR. SCHLES. w dniu 13.II.19, to jeden z najrzadszych błędnodruków tego wydania, sygnatura, gwarancja i opis Mikstein, gwarancja Jungjohann.

Fi.D3 No
Mi.P3 
10 000 PLN
31675

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15/36 h. z nadrukiem formą IIB (Fi.5500.-), dodatkowo z błędem na poz.32 "zalany romb", piękny stan, sygnatura SM, gwarancja i opis Mikstein, gwarancja firmowa KOHLER.

Fi.D4I
Mi.P11 
5 000 PLN
31676

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 98, przedrukowano tą formą tylko 600 znaczków z czego większość zużyto na skarcie pocztowym w Gorlicach, pozostałości po podlepce, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.D4I
1 800 PLN
31677

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 13, przedrukowano tą formą tylko 600 znaczków z czego większość zużyto na skarcie pocztowym w Gorlicach, gwarancja Mikstein, Ryblewski.

Fi.D4I B14
1 200 PLN
31678

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 71 - widoczny odbity brzeg formy, znaczek w pięknym stanie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.D4I
5 500 PLN
31679

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15/36 h. z nadrukiem formą IIB z błędem na poz.90 "zaokrąglona górna końcówka S", gwarancja Bruba, sygnatura sprawdzająca SM gwarancja i opis Mikstein.

Fi.D4I B
Mi.P11 
1 800 PLN
31680

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 20 h. z nadrukiem formą IIA poz.41, ładny stan, lekka podlepka, gwarancja i opis Mikulski.

Fi.D5
Mi.P4 
2 800 PLN
31681

1919 wydanie krakowskie, czysto skasowany znaczek dopłaty za 25 h. z nadrukiem formą IIA z błędem na poz.12 "pełen romb", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.D6 B
160 PLN
31682

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 40 h. z nadrukiem formą IIA poz.92, bardzo ładny stan, gwarancja Kamiński, sygnatura Gryżewski, sygnatura SM gwarancja i opis Mikstein.

Fi.D8
Mi.P7 
1 200 PLN
31683

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 40 h. z nadrukiem formą IIA z błędem na poz.54 "pęknięte litery T i K", lekki ślad po podlepce, ładne stare sygnatury, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.D8
Mi.P7 
1 350 PLN
SOLD
31684

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 32, gwarancja Jungjohann.

Fi.D8
600 PLN
31685

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 15, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.D8
2 500 PLN
31686

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 42, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.D8
660 PLN
31687

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 50, gwarancja Jungjohann.

Fi.D8
750 PLN
31688

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 50/42 h. z nadrukiem pierwszą formą poz.32, maleńki ślad po podlepce, piękny stan, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.D9
Mi.P12 
300 PLN