The auction will start on 19.04.2024

Auction 80. WW2 PoW and internment camps

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
28842

1946 pasek znaczków polskich osiedli we Włoszech z przesuniętą perforacją, dwa znaczki z niewielką podlepką.

Fi.3
60 PLN
28843

1946 list poczty obozowej z Ettlingen.

Fi.3B, 4B
350 PLN
28844

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek na przesyłki lotnicze.

Fi.10A
320 PLN
28845

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczki wydania lotniczego.

Fi.10A, B
360 PLN
28846

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek wydania lotniczego.

Fi.10B
80 PLN
28847

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, wydanie lotnicze, znaczek za 25+100 L, czysty.

Fi.10B
120 PLN
28848

1946 bloczek wydania poczty osiedli polskich we Włoszech.

Fi.bl.1
200 PLN
28849

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, bloki, stan luksusowy.

Fi.bl.1-3
800 PLN
28850

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków w pięknym stanie (Fi.1050.-).

Fi.bl.1-3
800 PLN
28851

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków (kasowany rzadki) ostemplowanych 14.4 datownikiem POCZTA OSIEDLI POLSKICH BARLETTA-TRANI (Fi.1350.-), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.1-3
1 200 PLN
28852

1946 obóz dla byłych polskich jeńców wojennych i cywilnych (D.P. A.C. Camp) Emmerid; list wysłany 27.I z mało znanego i niespotykanego w obrocie filatelistycznym obozu do Polskiego Czerwonego Krzyża w Londynie, czerwony stempel nadawczy z emblematem Czerwonego Krzyża, całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


800 PLN
28853

1946 obóz jeniecki w ZSRR dla jeńców niemieckich, przesyłka z obozu - formularz Sowieckiego Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, datowany 11.8 wysłany do Berlina, w adresie nadawcy adres skrytki pocztowej "Postfach 234", stempelek cenzury sowieckiej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ, CZERWONY PÓŁKSIĘŻYC.


100 PLN
28854

1946 obóz dla jeńców niemieckich w zakładach Hipolita Cegielskiego w Poznaniu, list wysłany 20.9 z urzędu Poznań 12 do Hydro w USA, przesyłka oznaczona stempelkiem "J.W." (jeniec wojenny) w ramce; doskonały stan zachowania.


200 PLN
28855

1946 seria znaczków osiedli polskich w Bawarii.


170 PLN
28856

1947 Towarzystwa Pomocy Polakom "Relief Society for Poles" - organizacja zajmująca się pomocą humanitarną dla Polaków, w wyniku wojny przebywających na obczyźnie, list z działu paczek Towarzystwa wysłany 25.I z Londynu do Wrocławia; ładna odbitka frankatury angielskiej mechanicznej.


100 PLN
28857

1949 Seedorf obóz dla byłych jeńców wojennych i cywilnych (D.P. A.C. Camp): Polaków, Litwinów, Ukraińców, Rosjan; list z pełną treścią wysłany 23.7 z obozu do Krakowa, dwuwierszowy czerwony stempelek zwalniający korespondencję "dipsów" od opłaty pocztowej "Displaced Persons Mail/ PAID" i okrągły fioletowy stempel obozu "ZONAL STAGING CENTRE SEEDORF CAMP 66 D.P.A.C.S.", datownik urzędu nadawczego ZEVEN (BZ.BREMEN); rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


400 PLN