Auction 8. Foreign Postage on Polish territory

494

Rosyjski znaczek z polskim kasownikiem 273 Siedliszcze, sygn. S.Toll.

Mi.16y
800 PLN
495

Rosyjski znaczek z polskim kasownikiem 109 Staszów.

Mi.15z
200 PLN
496

1850 (?) list z Chełmży (Culmsee) 28.X do Chełmna (Culm). Znaczek skasowany stemplem numerowym 289. Na odwrocie kasownik odbiorczy 28.X.

Mi.2
180 PLN
497

1856 koperta rosyjska IV wydania z grudnia 1855 (Ckr 8, 10+1 kop.) nadana w Szwenszjany 3.VII.1856 do Warszawy, unieważniona przez skreœlenie piórem, na rewersie stempel odbiorczy W-wa 20/7 oraz godzinnik okršgły 8/?.

Mi.Ckr 8
1 500 PLN
498

1858 koperta rosyjska IV wydania z grudnia 1855 (Ckr 8, 10+1 kop.) nadana we wrzeœniu 1858 z Rosji wagon pocztowy nr (7-8), unieważniona kasownikiem wagonu pocztowego, na rewersie stempel odbiorczy Warszawa (bukwami) oraz godzinnik kwadratowy 7/P.

Mi.Ckr 8
1 500 PLN
499

1860 list z Tczewa (Dirschau) 26.X do Lenzlau (?). Znaczek skasowany stemplem numerowym 325. Pod znaczkiem stempelek doręczyciela "KRAK.". Na odwrocie kasownik odbiorczy 26.10.

250 PLN
500

1861 (?) list z Tarnowa 14.IV. do Brodów. Na odwrocie kasowniki tranzytowe: Oświęcim 15 APR, Kalwaria 16 APR.

Mi.130
130 PLN
501

1864 list polecony z Bochni 17.VII do Brzeska. Na odwrocie znaczek opłaty za polecenie i kasownik odbiorczy Brzesko 18.VIII. Bardzo ładny list. Stan zachowania bardzo dobry.

Mi.32, 33
180 PLN
502

1868 (?) list z Głogówka (Ober Glogau) 23.II. Na odwrocie stempel odbiorczy 24.II.

Mi.U1 Aa
25 PLN
503

1872 list z Rawicza 16.VII do Wrocławia. Na odwrocie kasownik odbiorczy 16.VII. Stan bardzo dobry.

Mi.U1 IIA
40 PLN
504

1900 list z Wrocławia 4.I do Lublińca (Lublinitz), nadany w ambulansie pocztowym nr 341 Wrocław - Katowice. Na odwrocie kasownik odbiorczy 4.I

Mi.47
25 PLN
505

1910 list z Zakopanego 13.IX do Lwowa. Ciekawa frankatura.

Mi.161, 165
160 PLN
506

1913 list z Chełmna (Culm) 4.II do Jakubowa (Jacobsdorf). Kasownik ambulansu nr. 640 Chełmno - Kornatów.

Mi.85 I
40 PLN