Auction 79. Inter-war Poland 1919-1939

18684

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
240 PLN
18685

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
240 PLN
18686

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
180 PLN
18687

1938 list z pierwszego niedoszłego do skutku polskiego lotu do stratosfery.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
120 PLN
18688

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok stemplowany stemplem okolicznościowym lotu.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
120 PLN
18689

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok.

Fi.bl.7
Mi.Bl.7
90 PLN
18690

1938 kasownik okolicznościowy X Targów Katowickich.

25 PLN
18691

1938 list z frankaturą mechaniczną z ZUS w Warszawie.

20 PLN
18692

1938 bardzo rzadka kartka wydana przez Komitet Organizacyjny 1-go polskiego lotu do stratosfery, stan idealny.

120 PLN
18693

1938 kartka i stempel okolicznościowy XV lecia Związku Filatelistów w Toruniu.

20 PLN
18694

1938 kartka z kasownikiem okolicznościowym I Polskiego Lotu do stratosfery.

20 PLN
18695

1938 WILEŃSZCZYZNA - BARANOWICZE - zwrotne poświadczenie odbioru, odesłane 2.IX z urzędu pocztowego Baranowicze 1 do Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Wilnie, datownik z wyróżnikiem "l"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

50 PLN
18696

1938 ozdobny telegram wraz z kopertą wysłany przez harcerzy ze Stanisławowa na ręce wojewody stanisławowskiego generała Stefana Pasławskiego; sygnatury nakładu: telegramu - "M.P.i T. Nr.1026/telegr. (VII 1936) 150.000/ Blankiet telegr. ozdobny Lx3", koperty - "M.P.i T. Nr.1026a/telegr. (VII 1936) 150.000/ Koperta do blankietu Lx3"; autorem projektu telegramu jest Stanisław Chrostowski, grafik, profesor i rektor warszawskiej ASP, zajmował się wyłącznie drzeworytem; telegram w bardzo dobrym stanie zachowania, koperta w słabym; temat - HARCERSTWO.

200 PLN
18697

1938 ozdobny telegram, wysłany przez harcerki ze Stryja na ręce żony wojewody stanisławowskiego generała Stefana Pasławskiego; sygnatura nakładu "P.P.T.T. Nr.1017/telegr. (VIII 1938) 175.000/ Blankiet telegraficzny Lx2"; autorem projektu telegramu jest Tadeusz Lucjan Gronowski, znany grafik, malarz, ilustrator, m.in. twórca używanego (od 1929) do dziś znaku firmowego PLL LOT; idealny stan zachowania; temat - HARCERSTWO.

150 PLN
18698

40 PLN
18699

1938 list z Cieszyna 2.10.38 do Rydułtowy, stemple propagandowe związane z aneksją Zaolzia; "BOHATEROSKIE ZAOLZIE WRÓCIŁO DO POLSKI" i na odwrocie "NASI BRACIA Z ZA OLZY ZŁĄCZYLI SIĘ Z MACIERZĄ".

160 PLN
18700

1938 kartka okolicznościowa z okazji zajęcia Zaolzia w dniu 2.10.38.

60 PLN
18701

50 PLN
18702

50 PLN
18703

1938 formularz przekazu pocztowego.

80 PLN
18704

Fi.286
40 PLN
18705

1939 wirnik okolicznościowy z Poznania "ZWIEDZAJCIE STOISKO POCZTY TELEGRAFU I TELEFONU NA TARGACH POZNAŃSKICH".

Fi.294
20 PLN
18706

1939 całostka do korespondencji zagranicznej wysłana z inspiracji filatelistycznej z Warszawy do Londynu, rzadki datownik okolicznościowy "1919-1939 XX-lecie Polskiej Komunikacji Lotniczej / WARSZAWA 2 LOT" (Myślicki 39014) z pierwszego dnia użycia 17.6.39., kartka na odwrocie bez treści.

Fi.294, Cp87
720 PLN
18707

1939 S/S "LWÓW" - zagraniczny list lotniczy wysłany 27.VIII z Gdyni do Hull, adresowany do kapitana Adama Andrzejewskiego dowódcy polskiego frachtowca s/s "Lwów", jednostki, która w czasie wojny pływała w konwojach Anglia-Afryka-Włochy, na jej pokładzie uruchomiono agencję pocztową Polskiej Marynarki Handlowej nr.7; statek został zatopiony 2 grudnia 1943 roku w wyniku wielkiego niemieckiego nalotu na port w Bari.

Fi.304, 317
Mi.325, 338
800 PLN
18708

1939 stempel okolicznościowy z Lublina "DNI LUBLINA ZAMOŚCIA I LUBELSZCZYZNY".

Fi.310
15 PLN
18709

1939 kartka z Warszawy z wirnikiem festiwalu SIMC.

Fi.310
15 PLN
18710

1939 kasownik okolicznościowy Wystawy "Sklep nowoczesny - architektura wnętrza" w Warszawie.

Fi.310
20 PLN
18711

1939 stempel okolicznościowy Dni Słowackiego z Krzemieńca.

Fi.310
40 PLN
18712

1939 kasownik okolicznościowy Wystawy Wynalazków w Łodzi.

Fi.310
30 PLN
18713

1939 rzadki kasownik Targów Wschodnich we Lwowie (Myślicki 39029).

Fi.310
60 PLN
18714

1939 kasownik okolicznościowy Zjazdu Stowarzyszeń Filatelistycznych w Warszawie.

Fi.310
20 PLN
18715

1939 kasownik okolicznościowy z Torunia z VIII Walnego Zjazdu Delegatów Ligi Morskiej i Kolonialnej w Toruniu.

Fi.310
25 PLN
18716

1939 kasownik okolicznościowy Jastarni.

Fi.310
20 PLN
18717

1939 wirnik propagandowy z Krakowa "Rozwój Ziem Wschodnich to wzmocnienie potęgi Polski".

Fi.310
25 PLN
18718

1939 kartka wysłana ze stacji na Kasprowym Wierchu i stemplowana kasownikiem schroniska.

Fi.310
20 PLN
18719

Fi.310
40 PLN
18720

1939 kasownik okolicznościowy 700-lecia miasta Golubia.

Fi.310, 311
30 PLN
18721

1939 list z Raciąża koło Sierpca 5.6.39 do Ameryki.

Fi.310, 314, Ck10
30 PLN
18722

Fi.311
Mi.332
40 PLN
18723

1939 list z Wilna do Warszawy, stempel z Wilna 2 "V TARGI PÓŁNOCNE W WILNIE 19 VIII - 3 IX 1939".

Fi.311, 312
50 PLN