Auction 79. Polonica on foreign stamps

19814

30 PLN
24270

Mi.P215
20 PLN
24271

1938 karta pocztowa z ilustracją przedstawiającą widok ogólny Opola, z sygnaturą 39-136-1-B5, wysłana 8.8 z Gliwic do Świdnicy.

Mi.P236
25 PLN
24272

1939 Litwa, seria znaczków wydanych z okazji Mistrzostw Europy w Koszykówce rozegranych w Kownie, na znaczku za 60+40 cent, widoczna m.in. polska flaga, polska drużyna wywalczyła na tych mistrzostwach brązowy medal; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.429-31
100 PLN
24273

1940 III Rzesza, budowle - wydanie z dopłatą na pomoc zimową na 3 znaczkach występują polskie motywy: 3+2Pf Dwór Artusa w Gdańsku, 4+3Pf Ratusz w Toruniu, 6+4Pf Teatr w Poznaniu, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.751-59
100 PLN
24274

1941 niemiecka okupacja Luksemburga, wydanie przedrukowe na znaczkach niemieckich, budowle - wydanie z dopłatą na pomoc zimową na 3 znaczkach występują polskie motywy: 3+2Pf Dwór Artusa w Gdańsku, 4+3Pf Ratusz w Toruniu z pomnikiem Kopernika, 6+4Pf Teatr w Poznaniu, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.33-41
100 PLN
24275

1943 koperta z patriotyczną ilustracją i hasłem "Poland fights on!" (Polska walczy!), ofrankowana m.in. znaczkiem z Kazimierzem Pułaskim wysłana 13.VIII z Chicago do Detroit, dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Mi.331, 511
40 PLN
24276

1943 USA, okupowane kraje - Polska, FDC znaczka przedstawiającego polską flagę na dekoracyjnej kopercie ostemplowanych 22.VI w Chicago w pierwszym dniu obiegu, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.523
30 PLN
24277

450 PLN
24278

1944 amerykańska koperta z pierwszego dnia obiegu, w tym ze znaczkiem z Polską flagą.

25 PLN
24279

1950 Węgry, bloczek wydany z okazji 100 rocznicy śmierci Józef Bema - bohatera Polski i Węgier, czysty, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.Bl.19
125 PLN
24280

50 PLN
24281

1954 Watykan, Wilno - Matka Boska Ostrobramska, seria czysta.

Mi.227-29
120 PLN
24282

1955 (?) 10-znaczkowy arkusik winietek z podobizną Fryderyka Chopina w medalionie i napisem w otoku "CHÓR POLSKI IM.F.CHOPINA B.CHÓR W.P.-LONDYN", wydrukowany na papierze za znakiem wodnym, perforacja nacinana, bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania;

Chór Wojska Polskiego powstał w Anglii w 1940 roku, w 1949 roku w powojennych realiach przekształcił się w stowarzyszenie śpiewacze Chór Polski im.F.Chopina b.Chór Wojska Polskiego, z okazji 15-lecia istnienia zorganizowano wielki koncert "Święto Pieśni Polskiej" w Royal Albert Hall.

200 PLN
24283

1956 Watykan, Matka Boska Częstochowska, seria znaczków Watykanu zaprojektowanych przez Kazimierę Dąbrowską, na dekoracyjnej kopercie FDC, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.263-65
50 PLN
24284

1959 list w kopercie firmowej Biblioteki Instytutu Historycznego Generała Sikorskiego wysłany 26.VI z Bonnybridge do Gdańska.

40 PLN
24285

Mi.789
20 PLN
24286

1962 około, koperta z ilustracją radzieckiego statku pasażerskiego "Feliks Dzierżyński" pływającego głównie na trasie Nachodka-Jokohama-Hong Kong.

50 PLN
24287

50 PLN
24288

1965 25 rocznica udziału Polskich Sił Powietrznych w Bitwie o Anglię, karta ostemplowana okolicznościowo 25.IX w Londynie.

30 PLN
24289

25 PLN
24290

1966 1000-lecie państwa polskiego.

20 PLN
24291

150 PLN
24292

1966 amerykański znaczek z okazji 1000-lecia Państwa Polskiego.

20 PLN
24293

1966 amerykańskie znaczki z okazji 1000-lecia chrztu Polski.

45 PLN
24294

1967 100 rocznica urodzin Marii Skłodowskiej-Curie, francuski znaczek na dekoracyjnej kopercie FDC.

Mi.1600
25 PLN
24295

1973 500-lecie urodzin Mikołaja Kopernika, znaczek amerykański na ilustrowanej kopercie FDC.

Mi.1095
30 PLN
24296

1973 Mikołaj Kopernik, wydawnictwo pamiątkowe - swoisty nowodruk - z okazji Światowej Wystawy Filatelistycznej POLSKA 73, "znaczek" amerykański wykonany techniką wklęsłodrukową (staloryt); temat - KOPERNIK.

80 PLN
24297

1975 Dzień Kazimierza Gzowskiego na wystawie filatelistycznej STAMPEX-75 w Kanadzie, dekoracyjna całość ostemplowana okolicznościowo 27.IV w Toronto.

25 PLN
24298

1979 Międzynarodowa Wystawa POLPHIL 79 w Melbourne, koperta ostemplowana okolicznościowo 19.XI w Melbourne.

20 PLN
24299

1979 200-lecie śmierci Kazimierza Pułaskiego, amerykańska całostka z prywatną ilustracją skasowana 11.XI w pierwszym dniu obiegu.

30 PLN
24300

1980 koperta z pamiątkową winietą upamiętniającą zbrodnię katyńską, skasowana 20.IX w Londynie datownikiem okolicznościowym.

30 PLN
24301

1981 100 rocznica urodzin gen.Władysława Sikorskiego, 3 ilustrowane karty ostemplowane okolicznościowo 20.V w Londynie.

50 PLN
24636

1957 ZSRR, wydanie przedrukowe z okazji startu pierwszego sztucznego sateity Ziemi - Sputnika 1, znaczek czysty.

Mi.2026
100 PLN