Auction 79. Russia

24576

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 29.11 z Wiatki, stempelek miejscowej cenzury z nr.239, nalepka polecenia z napisami alfabetem łacińskim, kasownik odbiorczy 24.12; dobry stan zachowania.

Mi.69II
80 PLN
24577

Mi.69II
60 PLN
24578

Mi.69II
60 PLN
24579

Mi.69II
120 PLN
24580

1916 Rosja, korespondencja do Moskiewskiego Komitetu Pomocy Jeńcom Wojennym w Kopenhadze, list polecony wysłany 28.5 z miejscowości Lipeck do ocenzurowania w Piotrogrodzie; dwie zalepki i dwa różne stempelki cenzury piotrogrodzkiej, w tym cenzora nr.105; nalepka polecenia z nazwą miejscowości alfabetem łacińskim; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.69II
140 PLN
24581

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list wysłany 21.7 z miejscowości Djewka guberni orenburskiej (ДѢЕВКА ОРЕН.Г.); pieczątka cenzury orenburskiej cenzora nr.167; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.69
60 PLN
24582

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list wysłany 14.9 z miejscowości Pretoria w guberni orenburskiej; pieczątka cenzury orenburskiej cenzora nr.167; walor w dobrym stanie zachowania.

Mi.69
80 PLN
24583

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list wysłany 12.7 z miejscowości Kozłów do ocenzurowania w Moskwie, stempelek cenzury moskiewskiej z numerem cenzora 271; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.72II
100 PLN
24584

1916 Rosja,

dofrankowana koperta za 7 kop, rozmiar: 145x120 mm, nadana 9.8 w ekspedycji na Dworcu Mikołajewskim w Petersburgu do Charkowa, znaczki skasowane owalnym datownikiem ПЕТРОГРАДЪ НИКОЛАЕВСКIЙ ВОКЗ. z wyróżnikiem "e" odciśniętym dodatkowo poniżej; na odwrocie wirnik odbiorczy z 11.8; bardzo dobry stanie zachowania;

1919 widokówka (Twer) datowana 8.VI wysłana ze stacji w miejscowości Litosławl do Piotrogrodu, przesłana 10.6 ambulansem nr.1 relacji Piotrogród-Moskwa, znaczek prawdopodobnie ukradziono lub odpadł, owalny datownik ПЕТРОГРАДЪ 1 МОСКВА z wyróżnikiem "б"; bardzo dobry stan zachowania;

1915 widokówka datowana 22.3 wysłana ze stacji w miejscowości Litosławl do Moskwy, przesłana 23.3 ambulansem nr.1 relacji Piotrogród-Moskwa, znaczek unieważniony owalnym datownikiem ПЕТРОГРАДЪ 1 МОСКВА z wyróżnikiem "б", odciśniętym dodatkowo obok; bardzo dobry stan zachowania

na karcie albumowej z eksponatu wystawowego Dr.E.Kossoy'a.

Mi.U37B, 104A, 84
400 PLN
24585

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, koperta za 10 kop. wydania z 1913 roku, rozmiar 145x120mm ze ściętą klapą, dofrankowana i jako polecona wysłana 3.10 z miejscowości Pretoria w guberni orenburskiej; stempelek cenzury orenburskiej cenzora nr.19; zagraniczna nalepka polecenia z nazwą miejscowości alfabetem łacińskim; kasownik odbiorczy na odwrocie; walor w dobrym stanie zachowania.

Mi.U48B, 69
80 PLN
24586

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, zwolniony od opłaty list jeniecki, wysłany 1.2 z miejscowości Iwanowo-Wozniesieńsk do ocenzurowania w Piotrogrodzie, gdzie dotarł 5.2, zalepka i pieczątka cenzury piotrogrodzkiej z numerem cenzora 463; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

120 PLN
24587

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, zwolniony od opłaty list jeniecki, wysłany 10.7 z miejscowości Rżew do ocenzurowania w Piotrogrodzie, kwadratowy stempelek z liczbą 19, używany w sortowniach do oznaczania przesyłek kierowanych do ocenzurowania, stempel Piotrogrodu z datą 21.3, zalepka i pieczątka cenzury piotrogrodzkiej z numerem cenzora 116, list 13.7 wyekspediowano do Danii; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

140 PLN
24588

1917 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list pieniężny wysłany 26.6 z miejscowości Kuźnieck, niebieska zalepka dla przesyłek rejestrowanych z napisami grażdanką!!! niedozwolona dla korespondencji zagranicznej, na odwrocie pięć pieczęci lakowych; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.66II, 72II
200 PLN
24589

1917 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony, wysłany 27.11 z miejscowości Kanawino (КАНАВИНО НИЖ.), kwadratowy stempelek z cyfrą 2, używany w sortowniach do oznaczania przesyłek kierowanych do ocenzurowania, pieczątka cenzury moskiewskiej z numerem cenzora 93, zwraca uwagę nietypowy stempelek polecenia, kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania.

Mi.67II, 74II
100 PLN
24590

1917 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 22.11 z miejscowości Tuła do ocenzurowania w Moskwie, kwadratowy stempelek z cyfrą 2, używany w sortowniach do oznaczania przesyłek kierowanych do ocenzurowania, zalepka i stempelek cenzury moskiewskiej nr.122; erka z napisami grażdanką !!! niedozwolona dla korespondencji zagranicznej, na odwrocie kasownik odbiorczy z datą 26.12, a na froncie duński stempelek "Brev ank. til Kbhvn 27.Dec 1917"; dobry stan zachowania

Mi.69II
120 PLN
24591

1917 Persja - strefa rosyjska, list z Indii Brytyjskich, wysłany 7.IX drogą morsko-lądową z Bombaju do Isfahanu, który znajdował się na południowym skraju strefy rosyjskiej; stemple tranzytowe: Mohammerah (na granicy z Arabią) z 18.IX, Ahwaz z 25 i 26.IX; kasownik odbiorczy Isfahan, zalepka i stempelek cenzury brytyjskiej z Bombaju; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (koperta z niewielkimi uszkodzeniami).

Mi.80
1 400 PLN
24592

1917 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, zwolniony od opłaty list jeniecki, wysłany 1.6 z miejscowości Juża (ЮЖА ВЛАД.Г.), stempel cenzury piotrogrodzkiej z numerem cenzora 574; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN
24593

1918 Persja - strefa rosyjska, list wysłany 1.XII z miasta Reszt (Rasht) do Isfahanu, znaczek unieważniony kasownikiem RECHT (DEPART); dwa stemple tranzytowe Teheranu z 4 i 8.XII i odbiorczy Isfahan 16.XII (wszystkie te miasta znajdowały się na terenie dawnej strefy rosyjskiej); dodatkowo stempelek angielskiej cenzury "PASSED BY CENSOR NORPERFORCE" - jednostek brytyjskich operujących na północy Persji u wybrzeży Morza Kaspijskiego; całość w doskonałym stanie zachowania.

Mi.309
1 000 PLN
24594

1922 RFSRS (Rosyjska Federacyjna Socjalistyczna Republika Sowiecka), list wysłany z Piotrogrodu do Rygi, ofrankowany między innymi paskiem pionowym 5 znaczków za 27 R na papierze normalnym, list przyjęto 15.12 w urzędzie na dworcu Mikołajewskim, a wysłano go dopiero 17.12, stemple odbiorcze Rygi z 23.XII; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Mi.100 euro).

Mi.198y, 196x, 77
500 PLN
24596

1924 siły rewolucji, wieloblok rozdzielony pustopolami "na krzyż".

Mi.254
85 PLN
24597

Mi.273A
40 PLN
24598

1928 ZSRR, widokówka wysłana 23.VIII do Chabarowska, kasownik odbiorczy.

Mi.273A, 340
20 PLN
24599

1929 ZSRR, widokówka wysłana 4.III z Błagowieszczańska do Chabarowska, kasownik odbiorczy 7.III; znaczek w słabszym stanie.

Mi.342
15 PLN
24600

1931 ZSRR, nieząbkowana seria zepelinowa, na poleconym liście lotniczym wysłanym 15.V z Moskwy do Berlina w pierwszym dniu obiegu znaczków!!! stemple odbiorcze na odwrocie (same znaczki kasowane Mi.300 euro).

Mi.397-401C FDC
1 000 PLN
24601

1932 ZSRR, wystawa filatelistyczna w Moskwie, seria czysta.

Mi.422-23 AX
425 PLN
24602

1935 ZSRR, ilustrowana karta pocztowa (ilustracja B145), dofrankowana i 17.4.35 wysłana z miejscowości Rebricha w Kraju Ałtajskim do Szwajcarii, znaki opłaty unieważnione datownikiem РЕБРИКА З.СИБ.КР.; datownik odbiorczy Monti Della Trinitia; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P127I
100 PLN
24603

1937 wydanie obiegowe, arkusz sprzedażny znaczka za 30 kopiejek.

Mi.681
250 PLN
24604

1943/45 ZSRR, karta pocztowa, czysta.

Mi.P161III/03
30 PLN
24605

Mi.P161III/06
30 PLN
24606

1949 ZSRR, Wasilij Dokuczajew, seria czysta.

Mi.1365-66
20 PLN
24607

1950 ZSRR, metro moskiewskie, seria czysta.

Mi.1484-90
80 PLN
24608

1950 ZSRR, projektowane drapacze chmur w Moskwie, seria czysta.

Mi.1527-34
800 PLN
24609

1951 ZSRR, 150 rocznica urodzin Michaiła Ostrogradskiego, znaczek czysty.

Mi.1607
60 PLN
24610

1952 ZSRR, 25. rocznica śmierci Lenina, seria czysta.

Mi.1615-17
30 PLN
24611

1952 ZSRR, sporty zimowe, seria czysta.

Mi.1619-20
25 PLN
24612

1952 ZSRR, 200 rocznica urodzin Saławata Jułajewa, znaczek czysty.

Mi.1633
10 PLN
24613

1952 ZSRR, 50. rocznica śmierci Gleba Uspienskiego, znaczek czysty.

Mi.1641
10 PLN
24614

1952 ZSRR, 150 rocznica śmierci Aleksandra Radiszczewa, znaczek czysty.

Mi.1644
35 PLN
24615

1952 ZSRR, 25. rocznica śmierci Wasilija Polenowa, seria czysta.

Mi.1649-50
20 PLN
24616

1953 ZSRR, 65. rocznica urodzin Waleriana Kujbyszewa, znaczek czysty.

Mi.1666
10 PLN