Auction 79. WW1 military postage

16883

1916 kartka nadana z poczty etapowej nr 355 do Krakowa, stempel formacyjny "2. Pułk Legionów Polskich" i "Likwidujący oficer rachunkowy".

100 PLN
16884

100 PLN
16885

1916 kartka z Rzeszowa do Jasła, stempel "Von der Armee / in Felde", stempel formacyjny "K. u. k. Bahnhofkommando / RZESZÓW" i stempel cenzury wojskowej z Rzeszowa.

60 PLN
16886

1916 karta pocztowa ze zdjęciem legionistów z oddziału telefonicznego komendy Legionów Polskich z frontu nad Stochodem wysłana 24.7. do Wiśnicza, datownik K.u.K. FELDPOSTAMT 355, pieczęcie formacyjne "C.I K. KOMENDA (-) POLSKICH (-) LEGIONÓW" oraz "Oddział telefoniczny / Komendy Polskich Legionów".

120 PLN
16887

1917 list wysłany 18.II z austriackiej poczty polowej nr. 511 (kasownik z wyróżnikiem a) do Gandawy, pieczęć formacyjna z godłem "K.u.k. 11. Armeekommando Proviantamt"; opłata niezgodna z taryfą, wysoka wycena katalogowa (list Mi.250.- euro).

Fi.42
100 PLN
16888

1917 korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 20.11 z miejscowości Tuła do ocenzurowania w Moskwie, zalepka i stempelek cenzury moskiewskiej nr.122; erka z napisami grażdanką!!! niedozwolona dla korespondencji zagranicznej, na odwrocie kasownik odbiorczy z datą 25.12, a na froncie duński stempelek "Brev ank. til Kbhvn 28.Dec 1917"; dobry stan zachowania.

Mi.72II
120 PLN
16889

1 000 PLN
16890

1917 sekretnik wysłany 27.1 za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 207 do Hamburga, zwraca uwagę datownik "Kais. Deutsche Feldpoststation" z częściowo usuniętymi napisami - pozostawiono "K D Feldpost".

100 PLN
16891

Fi.18A
350 PLN
16892

1917 dwa formularze Austriackiego Czerwonego Krzyża (część na odpowiedź i część z opłaconą odpowiedzią) przeznaczone do korespondencji z jeńcami wojennym na terenie Rosji, podpisy po rosyjsku i niemiecku, przesyłki od i do tego samego odbiorcy, pierwsza datowana 29.3 wysłana z Oświęcimia do obozu w miejscowości Rudniewka poczta Wyszni-Wołoczek w Guberni Twerskiej, gdzie dotarła 19.6, stemple cenzur austriackiej i rosyjskiej; druga datowana 28.VI, wysłana 25.6 (wg kalendarza juliańskiego) z miejscowości Wyszni-Wołoczek do Oświęcimia, stemple cenzur austriackiej i rosyjskiej; obie przesyłki pisane po polsku; walory w dobrym stanie zachowania.

250 PLN
16893

1917 Legiony Polskie - POCZTA POLOWA 199, widokówka wysłana 19.I z Dęblina za pośrednictwem austriackiej poczty etapowej 199 obsługującej oddziały polskie; owalny stempel formacyjny z orłem "KOMENDA SZPITALA REZERWOWEGO LEGIONÓW POLSKICH" (Berek P212) i dodatkowy dwuwierszowy "SZPITAL REZERWOWY LEGIONÓW POLSKICH" (Berek P213); przesyłki legionowe wysyłane za pośrednictwem tej poczty należą do bardzo rzadkich; ciekawa całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

500 PLN
16894

40 PLN
16895

40 PLN
16896

40 PLN
16897

600 PLN
16898

100 PLN
16899

1917 Legion Ukraiński - ozdobny formularz wysłany 17.III do miejscowości Selb za pośrednictwem węgierskiej poczty polowej 649 przydzielonej do obsługi oddziałów ukraińskich, okrągła pieczęć formacyjna z godłem "Ukrainische Legionen I. Baons-Kompanie", dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

600 PLN
16900

1917 dekoracyjna koperta z emblematem Czerwonego Krzyża - oddziału d/s jeńców wojennych Wszechrosyjskiego Związku Miast (ВСЕРОССIЙСКIЙ СОЮЗЪ ГОРОДОВ), wysłana 3.10 z centrali w Piotrogrodzie do biura w Kopenhadze; stempelek cenzury piotrogrodzkiej z numerem 214; kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

120 PLN
16901

1917 kartka węgierskiej poczty polowej z Puław do poczty polowej nr 378.

20 PLN
16902

20 PLN
16903

50 PLN
16904

1917 Legiony Polskie - formularz z orłem (Kucharski K.22b) wysłany 2.VIII z Piotrkowa za pośrednictwem austriackiego urzędu etapowego do Wiednia, czytelnie odciśnięty stempelek formacyjny z orłem "Dywizjon Artylerji Legionów Polskich KADRA" (Berek P150); stempelek cenzury w języku niemieckim ZENSURIERT (Berek C40); walor o ładnej prezencji w minimalnie słabszym stanie zachowania.

200 PLN
16905

1917 Legiony Polskie, patriotyczna widokówka autorstwa Adama Setkowicza z treścią drugiej zwrotki Hymnu Strzelców, wysłana 22.10 z Bochum do Mikstatu (Mixstadt); bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN
16906

1917 Legiony Polskie - formularz poczty polowej (Kucharski K.66.) z doklejoną nalepką ząbkowaną za 10 hal z wizerunkiem orła legionowego na tarczy; minimalnie gorszy stan zachowania (słabsze narożniki).

Fi.Fp21
100 PLN
16907

1917 karta pocztowa wysłana z Rabki 17.2.17 do Biura Ewidencji Departamentu Wojskowego NKN w Piotrkowie. Legionista Riess Maryan prosi o przesłanie mu poświadczenia służby w legionach. - Służy od dn. 8 września 1914 / w marcu był superarbitrowany, w maju roku 1915 wrócił do służby z powrotem /. Obecnie przynależny do I-go pułku art., bateryi 4-tej, leczy się w szpitalu w Rabce. Poświadczenie potrzebne mu celem starania się o zasiłek. Nr karty wojskowej 33120. Stempel szpitala Czerwonego Krzyża w Rabce na odwrocie odbiorczy stempel ewidencyjny CUE DW NKN.

60 PLN
16908

1917 potwierdzenie odbioru paczek pocztowych wystawione w 1 Kompanii Saperów Legionów Polskich w ostatnich dniach istnienia Legionów. Kasownik K.U.K. FELDPOSTAMT 378 19.VII.1917. rzadki wewnętrzny druk pocztowy, format 19 x 23 cm.

140 PLN
16909

1917 kartka polowa wysłana 17.3.17 z 1. pułku ułanów z garnizonu w Ostrolence do folwarku Biała, datownik OSTROLENKA, pieczęć formacyjna "Komenda 1 Pułku Ułanów / === Legjonów Polskich ===", stempel cenzury "Gepruft,. / …VI. A.-U".

65 PLN
16910

1917 węgierska karta polowa polecona ze Szpitala w Szekesfehervar 31.03.17 do Komendy Legionów Polskich w Kozieniczch przekierowana na FELDPOSTAMT 378, datownik odbiorczy ETAPPENPOSTAMT KOZIENICE, fioletowy stempel "Portofreie Dientsache. Recommaniert" i okrągły stempel Szpitala, czerwony stempel odbiorczy "SZEF SANITARNY / KOMENDY GRUPY (przekreślone) / Polskich Legionów".

75 PLN
16911

1917 list od jeńca wojennego z Ostrowy Tuszowickiej nadany w Mielcu do Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, stempel cenzury i stemple odbiorcze na odwrocie.

120 PLN
16912

1917 karta Sekcji Wywiadowczej PCK wysłana z Krakowa 9.7.17 do Będziemyśla, czerwony okrągły stempel z krzyżem "SEKCYA WYW. CZERW. KRZYŻA * KRAKÓW *", na odwrocie czerwony stempel "Sekcya wywiadowcza / + Czerwonego Krzyża +/ Kraków, Basztowa 8.".

85 PLN
16913

1917 kartka na formularzu węgierskiej poczty polowej z Modlina do Piotrkowa, stempel odbiorczy Departamentu Wojskowego N.K.W.

60 PLN
16914

1917 list z Śniatynia do jeńca wojennego w obozie przy koszarach w twierdzy Belwedere w Florencji we Włoszech, stempel cenzury.

100 PLN
16915

1917 kartka nadana w poczcie etapowej nr 378 11.3.17 do Strzyżowa, stempel formacyjny "Urząd Duszpasterski Ułanów Wojsk Polskich", ciekawa widokówka pokazująca przeprawę wojsk mostem pontonowym pod Warszawą, doskonały stan zachowania.

400 PLN
16916

1917 kartka od polskiego jeńca wojennego z Saratowa 21.12.17 do Trzebini, adnotacja "przyszła 6.6.918", stempel rosyjskiej cenzury i trójkątny stempel austriackiej cenzury w Wiedniu.

50 PLN
16917

1917 kartka od polskiego jeńca wojennego z Saratowa do Trzebini, stemple rosyjskiej cenzury i trójkątny stempel austriackiej cenzury w Wiedniu.

50 PLN
16918

1917 kartka z Wiednia z punktu rejestracyjnego jeńców wojennych z informacją dla rodziny w Trzebini.

40 PLN
16919

1917 kartka z biura wiadomości o jeńcach Towarzystwa czerwonego Krzyża ze Lwowa z informacją dla rodziny w Trzebini, ciekawa kartka formularz.

100 PLN
16920

1917 kartka z Krakowa adresowana na pocztę polową 378 w warszawie, stempel niemieckiej cenzury wojskowej.

50 PLN
16921

1917 kartka niemieckiego zastępczego oddziału lotniczego z Schneidemühl (Piła) do Niemiec, widokówka z Piły.

90 PLN
16922

Fi.1-11
3 000 PLN