Auction 79. PoW Murnau camp

19895

1945 Poczta Bloku D - kasowany komplet 8 znaczków i bloku ze słynnej kolekcji Oivinda Bohn'a; wydrukowany w ramach trzech wydań: "Poczta Marszowa IIC", "Wyzwolenie Obozu" i "Polski Ośrodek Wojskowy Murnau", sporządzonych z inspiracji jeńców obozu Woldenberg, których Niemcy uprowadzili na zachód i rozmieścili w innych obozach jenieckich, m.in. w Murnau; znaczki w doskonałym stanie zachowania, blok od frontu prezentujący się bardzo ładnie, ma poziome zagięcie między pierwszym, a drugim znaczkiem - jest liczony jak seria znaczków z bloku; rzadko oferowany komplet (Fi.8800,-/7700.-); gwarancja Falkowski, Schmutz (blok).

Fi.1-8, bl.1
7 500 PLN
19896

1945 Poczta Bloku D - Wyzwolenie obozu, znaczek z uszkodzoną cyfrą 8 w dacie wyzwolenia 28*IV*1945, gwarancja Schmutz.

500 PLN
19897

1945 poczta marszowa, próba w kolorze czarnym, gwarancja Schmutz.

Fi.4P
900 PLN
19898

1945 Poczta Bloku D, kasowany znaczek przedrukowy, gwarancja Schmutz.

200 PLN
19899

1945 Orzeł Biały, jednostronnie cięty znaczek za 5 mk. na papierze białym gładkim grubym, gwarancja Krawczyk.

Fi.16x
100 PLN
19900

Fi.16x
80 PLN
19901

1945 orzeł biały, gwarancja Kronenberg.

Fi.16y
360 PLN
19902

1945 orzeł biały, gwarancja Schmutz.

Fi.16y
80 PLN
19903

1945 orzeł biały, sześcioblok znaczków na papierze gumowanym y, gwarancja ołówkiem na jednym znaczku Kronenberg.

Fi.16y
480 PLN
19904

1945 list nadany 31.SEP przez Komitet Polski w Monachium do Polskiego Ośrodka Wojskowego w Murnau, który powstał na terenie byłego Oflagu VIIA, kasownik odbiorczy 2.10, sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.

500 PLN
19905

1 000 PLN
19906

1947 katalog poczty obozowej Murnau autorstwa T.Chlebowskiego nakładem wydawnictwa Nowe Horyzonty, 24 strony.

100 PLN
19907

1947 katalog poczty obozowej Murnau autorstwa T.Chlebowskiego tłumaczony na język angielski przez A.Schwanderla, złożony nakładem tłumacza, 28 stron.

250 PLN