The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 79. PoW Woldenberg camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
19745

1943 karnet - zaproszenie na otwarcie wystawy "DOM MIESZKALNY" w dniu 14.VIII organizowanej przez Koło Techników Budowlanych i Drogowo-Wodnych, wykonane drzeworytem efektowne i rzadkie wydawnictwo w dobrym stanie zachowania (na okładkach niewielkie przebarwienia).


500 PLN
19746

1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiającym ratusz poznański, na odwrocie napis POCZTÓWKA.


80 PLN
19747

1943 odbitka linorytu (?) o wymiarach 60x85 mm, przedstawiającego narciarza szusującego w dół stoku, odciśnięta w barwie oliwkowej; z pamiątek ppor.Tadeusza Jakubowskiego.


1 000 PLN
19748

1943 Matka Boska Ostrobramska - karta z suchym tłoczeniem jednostronnie barwiona, sygnowana ołówkiem p.d. z datą 1.VI.43 w karnecie ozdobionym suchymi tłoczeniami ze Znakiem Pancernym na odwrocie i datą 1.VI.43 - przed wojną był to dzień Święta Pułkowego oddziałów pancernych, ustanowiony dla upamiętnienia przybycia w 1919 do Polski z Francji 1 Pułku Czołgów; użyta symbolika może sugerować żołnierzy wydzielona kompania czołgów TK z garnizonu Wilno; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.


1 800 PLN
19749

1943 grafika i stempel okolicznościowa z okazji 25. rocznicy odzyskania niepodległości.


60 PLN
19750

1944 znaczki ze Stanisławem Żółkiewskim i Stefanem Czarnieckim na karcie, ostemplowane 4.IV kasownikiem okolicznościowym "RACŁAWICE"; gwarancja.

Fi.24, 29
30 PLN
19751

1944 Hetmani, znaczek z Janem Karolem Chodkiewiczem, ostemplowany 2.V kasownikiem okolicznościowym "GÓRA ŚW.ANNY" na karcie pocztowej ozdobionej drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski; karta w rzadziej spotykanym niebieskim kolorze; gwarancja.

Fi.27
100 PLN
19752

1944 rocznica bitwy o górę św. Anny i III powstania śląskiego, karnet pamiątkowy ozdobiony suchym tłoczeniem; gwarancja.

Fi.28
200 PLN
19753

1944 kartka ekspresowa polecona z grafiką obozową, rzadko spotykane.

Fi.29, 35, 36
400 PLN
19754

1944 wydanie obiegowe, czarna odbitka z unieważnionej oryginalnej matrycy kreślona w dół na skos, gwarancja Krawczyk.

Fi.36
30 PLN
19755

1944 wydanie obiegowe - znaczek na zawiadomieniu z biblioteki o możliwości odebrania zamówionej książki, wysłanym 2.III, dodatkowy rzadko spotykany stempelek "DRUK BEZPŁATNY KSP" - K(siążka) S(ama) P(rzychodzi); niewielkie miejscowe przebarwienia; gwarancja Krawczyk.

Fi.36a
150 PLN
19756

1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44.

Fi.36
50 PLN
19757

1944 wydanie obiegowe, znaczki stemplowane.

Fi.36
45 PLN
19758

1944 wydanie obiegowe, znaczek za 5 f. w kolorze brązowoczerwonym kasowany okolicznościowo na oryginalnym wycinku z druku bibliotecznego, gwarancja.

Fi.36a
20 PLN
19759

1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze brązowoczerwonym unieważniony 13.VI kasownikiem okolicznościowym "UTWORZENIE POLSKIEJ ŻANDARMERII" na pocztówce ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św.Jadwigi w Pszczynie; słabszy stan zachowania (przebarwienia); gwarancja.

Fi.36a
45 PLN
19760

1944 wydanie obiegowe, kasowane okolicznościowo dwa czworobloki znaczka za 5 f. w kolorach brązowoczerwonym i ciemnoczerwonym, gwarancja Krawczyk.

Fi.36a, b
60 PLN
19761

1944 wydanie obiegowe, dwa czworobloki znaczka za 5 f. w skrajnie rożnych kolorach brązowoczerwonym i ciemnoczerwonym, gwarancja.

Fi.36a, b
100 PLN
19762

1944 wydanie obiegowe, znaczek za 5 f. w kolorze ciemnoczerwonym kasowany okolicznościowo na oryginalnym wycinku z karty pocztowej, gwarancja.

Fi.36b
20 PLN
19763

1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze ciemnoczerwonym, skasowanym 4.IV stemplem okolicznościowym "RACŁAWICE" na wielkanocnej karcie ozdobionej drzeworytem sygnowanym Z.S.(Zygmunt Szatkowski); gwarancja.

Fi.36b
80 PLN
19764

1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze ciemnoczerwonym na pocztówce ozdobionej drzeworytem sygnowanym Z.S.(Zygmunt Szatkowski), wysłanej 7.IV; słabszy stan zachowania (karta w dwóch miejscach złamana); gwarancja.

Fi.36b
70 PLN
19765

1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego, znaczek na karcie ostemplowany 13.VI kasownikiem okolicznościowym "UTWORZENIE POLSKIEJ ŻANDARMERII"; gwarancja.

Fi.37
50 PLN
19766

1944 święto 3 maja, znaczek ostemplowany 3.V na karcie z okolicznościowym suchym tłoczeniem z okazji 150 rocznicy konstytucji majowej, gwarancja.

Fi.38
120 PLN
19767

1944 święto 3 Maja, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.38
30 PLN
19768

1944 święto 3 Maja, znaczek na wycinku, gwarancja Schmutz.

Fi.38
10 PLN
19769

1944 Prezydent RP Władysław Raczkiewicz, znaczek skasowany na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem; gwarancja Schmutz.

Fi.39
150 PLN
19770

1944 Święto Morza znaczek na karcie, ostemplowany 22.VIII kasownikiem okolicznościowym "MIŁUJ BLIŹNIEGO"; miejscowe przebarwienia; gwarancja.

Fi.40
35 PLN
19771

1944 Święto Morza, znaczek unieważniony 29.VI kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO MORZA" na karcie ozdobionej drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, przedstawiającą polski niszczyciel ORP "Błyskawica", na odwrocie napis POCZTÓWKA i odbitka kasownika okolicznościowego; kilka niewielkich przebarwień; gwarancja.

Fi.40
100 PLN
19772

1944 Święto Morza znaczek na karcie, ostemplowany 29.VI kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO MORZA"; gwarancja.

Fi.40
50 PLN
SOLD
19773

1944 Święto Morza znaczek na karcie z napisem POCZTÓWKA, ostemplowany 20.VIII kasownikiem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.40
50 PLN
19774

1944 Rok Olimpijski, znaczek na karcie ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.41
60 PLN
SOLD
19775

1944 Rok Olimpijski, znaczek ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII, w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej na pocztówce ozdobionej odbitką drzeworytu autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym ratusz poznański; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.41
120 PLN
19776

1944 Rok Olimpijski, znaczki za 10 f. w kolorze czerwonym, gwarancja Schmutz.

Fi.41
40 PLN
19777

1944 wystawa "Tydzień Ziem Zachodnich", odbitki z unieważnionej matrycy.

Fi.42-4
60 PLN
19778

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria kasowana, gwarancja.

Fi.42-44
40 PLN
19779

1944 Tydzień Ziem Wschodnich, seria czysta, gwarancja.

Fi.42-44
60 PLN
19780

1944 80 rocznica Konwencji Genewskich, próby autorskie karty okolicznościowej autorstwa Janusza Łonickiego - jego inicjały w lewym górnym rogu a podpis ołówkiem pod ilustracją, jedna bez koloru czerwonego, druga dwubarwna z dodatkowym napisem POCZTÓWKA.

Fi.45
1 450 PLN
SOLD
19781

1944 80 rocznica powstania Czerwonego Krzyża, znaczek skasowany 28.IX w pierwszym dniu obiegu, na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem; gwarancja; temat - CZERWONY KRZYŻ.

Fi.45
160 PLN
19782

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.45
30 PLN
19783

1944 80 rocznica powstania Czerwonego Krzyża, dwa znaczki za 100 f. o ciemnym i jaśniejszym odcieniu, gwarancja.

Fi.45
50 PLN
19784

1944 odrastający dąb, seria znaczków na wycinku ostemplowana 10.XI kasownikiem okolicznościowym "WARNA", gwarancja.

Fi.47-50
40 PLN