The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 79. Postage dues

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
23079

1919 wydanie krakowskie, ciekawie kasowany znaczek dopłaty za 5 h. z nadrukiem formą IIA z błedem na poz.41 "uszkodzone obie litery P"; gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.D1
Mi.P1 
120 PLN
23080

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 34, gwarancja.

Fi.D3
25 PLN
23081

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 15, gwarancja Schmutz.

Fi.D3
35 PLN
23082

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 26, gwarancja i oznaczenie.

Fi.D3
60 PLN
23083

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 24, gwarancja i oznaczenie.

Fi.D3
40 PLN
23084

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 40, gwarancja.

Fi.D3
85 PLN
23085

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 17, gwarancja.

Fi.D3
35 PLN
23086

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15 h. z nadrukiem formą IID z błędem na poz.32 "przerwane poprzeczki obu liter A" (w POCZTA bardzo wyraźne); zilustrowanym i opisanym przez L.Schmutza w "Przeglądzie Filatelistycznym 5/2006; lekki ślad po podlepce, gwarancja Mikstein, z opisem pozycji Gryżewski.

Fi.D3 B
Mi.P3 
80 PLN
23087

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15 h. z nadrukiem formą IID z błędem na poz.37 "ścięte C", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.D3 B5
Mi.P3 
100 PLN
SOLD
23088

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15 h. z nadrukiem formą IID typu 2b występującym na poz.13; jest to najwyższy nadruk w arkuszu - 9,70/9,90 mm. zamiast 9,20/9,40 mm.; opisany przez L.Schmutza w "Przeglądzie Filatelistycznym 5/2006, stan idealny, gwarancja Ryblewski, z opisem Schmutz.

Fi.D3 typ 2b
Mi.P3 
700 PLN
SOLD
23089

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15/36 h. z nadrukiem formą IIB z błędem na poz.90 "zaokrąglona górna końcówka S", gwarancja, sygnatura sprawdzająca SM i opis Mikstein.

Fi.D4I
Mi.P11 
6 000 PLN
23090

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków dopłaty za 15/36 h. z nadrukiem formą IIB poz.87-88 użyta w Gorlicach; gwarancja Bruba, sygnatura SM i gwarancja z opisem Mikstein, Gryżewski, Falkowski.

Fi.D4I
Mi.P11 
2 800 PLN
23091

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 34, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.D4I
800 PLN
23092

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 98, przedrukowano tą formą tylko 600 znaczków z czego większość zużyto na skarcie pocztowym w Gorlicach, pozostałości po podlepce, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.D4I
1 800 PLN
23093

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 13, przedrukowano tą formą tylko 600 znaczków z czego większość zużyto na skarcie pocztowym w Gorlicach, gwarancja Mikstein, Ryblewski.

Fi.D4I B14
1 200 PLN
23094

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 71 - widoczny odbity brzeg formy, znaczek w pięknym stanie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.D4I
5 500 PLN
23095

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 20 h. z nadrukiem formą IIA poz.3, sygnatura SM, gwarancja Mikstein, Koopman, Rachmanow, atest firmowy Gryżewski.

Fi.D5
Mi.P4
2 400 PLN
23096

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 32, gwarancja Jungjohann.

Fi.D8
600 PLN
23097

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 42, gwarancja i oznaczenie.

Fi.D8
660 PLN
23098

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 50, gwarancja Jungjohann.

Fi.D8
750 PLN
23099

1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 40 h. z nadrukiem formą IIA z błędem na poz.24 "pęknięte litery T i K", gwarancja Mikulski.

Fi.D8 B
Mi.P7 
1 800 PLN
23100

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 55, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.D9
450 PLN
23101

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczka z nadrukiem pierwszej formy z poz. 56/67, czworoblok w idealnym stanie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.D9
2 000 PLN
23102

1919 wydanie obiegowe - rogi obfitości, czworoblok z silnym abklaczem na odwrocie.

Fi.D15
120 PLN
23103

1919 wydanie obiegowe - rogi obfitości, znaczek z silnym abklaczem na odwrocie.

Fi.D15
30 PLN
23104

1919 wydanie obiegowe - wzór "rogi obfitości", jednostronnie cięty znaczek dopłaty za 30 (h) z pełnym abklatschem.

Fi.D18
100 PLN
23105

1919 róg obfitości, rzadka marginesowa próba znaczka dopłaty za 100 h. na kredowanym kartonie, co ciekawe występuje zawsze z kawałkiem znaczka na górze lub czarnym paskiem na dole, wydrukowano ją zapewne w dwudziestobloku - być może tylko w jednym, gwarancja Schmutz.

Fi.D 20 P
800 PLN
23106

1919 wydanie obiegowe, seria w czworoblokach.

Fi.D23-31
150 PLN
23107

1919 znaczek z silnym abklaczem, przesuniętym względem lica znaczka.

Fi.D30
50 PLN
23108

1919 lokalne prowizoria dopłat, RAJCZA (typ 115) - nadruk fioletowy stempelkiem gumowym, przekaz pocztowy (formularz z orzełkiem) wysłany 26.VII z Żywca, na odwrocie parka znaczków za 15 hal z nadrukiem PORTO, walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.Pd2
1 000 PLN
23109

1919 lokalne prowizoria dopłat, RADYMNO (typ 112) - nadruk czarny stempelkiem gumowym, przekaz pocztowy opłacony m.in. znaczkami wydania Komisji Rządzącej za 25 hal, wysłany 9.4 z Cieszyna, na odwrocie narożnikowa parka znaczków za 10 hal z nadrukiem PORTO; ogólnie dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Pd4
1 000 PLN
23110

1919 lokalne prowizoria dopłat, KRAKÓW 1 (typ 61) - nadruk czarny stempelkiem metalowym, przekaz pocztowy (formularz z orzełkiem) wysłany 18.IX z miejscowości Kańczuga, na odwrocie znaczek za 50 hal z nadrukiem PORTO, walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Pd20
350 PLN
23111

1919 znaczki z nadrukami lokalnymi porta z Krakowa.


40 PLN
23112

1919 znaczki z nadrukami lokalnymi porta z Krakowa.


40 PLN
23113

1919 zestaw znaczków z lokalnymi nadrukami Porta, większość z Bielska, Cieszyna i Krakowa, jeden rzadki z Mielca.


100 PLN
23114

1919 przekaz pieniężny z Wadowic 12.XI.19 do Krakowa, na odwrocie znaczek opłaty z lokalnym nadrukiem Porta urzędu pocztowego Kraków 1.


100 PLN
23115

1919 zestaw znaczków z lokalnymi nadrukami porta.


45 PLN
23116

1919 zestaw znaczków z lokalnymi nadrukami porta.


35 PLN
23117

1919 znaczki z lokalnymi nadrukami Porto z Cieszyna, gwarancja Falkowski.

Fi.25 Pd3, 5, 6
60 PLN
23118

1919 znaczki opłaty z lokalnym nadrukiem Porto urzędu pocztowego w Mielcu.


50 PLN
SOLD