The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 78. Central Lithuania

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
10736

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, czysta seria ząbkowana.

Fi.44-47B
Mi.44-47A
100 PLN
10737

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, oryginalnie kasowana seria ząbkowana, gwarancja Krawczyk.

Fi.44-47B
Mi.44-47A 
360 PLN
10738

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, 10 mk - frankatura pojedyncza, prawidłowo opłacony list miejscowy nadany 11.III w urzędzie Wilno 1, znaczek unieważniony kasownikiem z wyróżnikiem "*e*" odciśniętym również na odwrocie, koperta urzędowa SEJM WILEŃSKI, na odwrocie idealnie odciśnięta pieczęć sejmowa z herbem Wilna - św.Krzysztofem przenoszącym Dzieciątko Jezus przez rzekę; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.44A
1 500 PLN
10739

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, makulaturowy znaczek z podwójnym drukiem, złamania.

Fi.44Dp
30 PLN
10740

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, kartka polecona z obiegu z Wilna 1.5.22 do Belgii, znaczki za 25 i 50 mk na odwrocie widokówki przedstawiającej katedrę w Wilnie, gwarancja Schmutz.

Fi.45B, 46B
900 PLN
10741

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. na cienkim papierze, w kolorze czerwonym (nakład 250 szt.), złamana, gwarancja.

Fi.46 P2
40 PLN
SOLD
10742

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. w kolorze fioletowym, na cienkim papierze (nakład 200 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.46 P3
200 PLN
10743

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. w kolorze zielonym, na cienkim papierze (nakład 100 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.46 P4
250 PLN
10744

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, podwójny druk niekatalogowanej próby znaczka za 50 mk. w kolorze granatowym, na cienkim liniowanym papierze, gwarancja.

Fi.46 P Dp
400 PLN
10745

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, luzak.

Fi.46B
25 PLN
10746

1922 otwarcie sejmu Litwy Środkowej, niegumowana parka makulaturowa z drukiem podwójnym, gwarancja Miszczak.

Fi.47 MK
100 PLN
10747

1922 otwarcie sejmu Litwy Środkowej, niegumowana parka próba z drukiem podwójnym, gwarancja Miszczak.

Fi.47 P1
400 PLN
10748

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 75 mk. w kolorze brązowoczerwonym, na cienkim papierze (nakład 100 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.47 P3
300 PLN
10749

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, niekatalogowana próba znaczka za 75 mk. w kolorze fioletowym na kremowym papierze, o lekko przesuniętym podwójnym druku, gwarancja Schmutz.

Fi.47 P Dp
350 PLN
10750

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, luzak.

Fi.47B
10 PLN
10751

1922 nalepka Polska Macierz Szkolna, autorstwa znanego malarza Ferdynanda Ruszczyca, który był projektantem wielu znaczków Litwy Środkowej.


150 PLN
10752

1923 Samorząd Warwiszki - powstanie, jedno z najrzadszych wydań przedrukowych na polskich znaczkach (wycena serii na podlepkach Fi.9500.-); znaczek za 50 f. z poz.21, cień śladu po podlepce, gwarancja Falkowski, Krawczyk; znaczek za 100 f. z poz.21, bez podlepki, sygnatura Plamsch, gwarancja Falkowski, Krawczyk; znaczek za 200 f. z poz.1, ślad po podlepce i opakowaniu w celuloid, stara sygnatura, gwarancja Krawczyk.

Fi.1-3
Mi.1-3 
6 000 PLN
10754

1933 "Vaduokim Vilniu!" - "Ratuj Wilno!" - litewskie stemple propagandowe na liście wysłanym 27.I z miejscowości Grażyszki do Bernem w Belgii, znaczki unieważnione datownikiem GRAZISKAI-AG.VILK.APSK.; dobry stan zachowania (brak tylnej klapy, koperta od góry mocno przycięta) ciekawy i rzadki walor ukazujący jak, wskutek pogmatwanych losów, daleko od siebie mogą odejść dwa narody tworzące przez blisko 500 lat jedno wspólne, wielkie i wspaniałe państwo;

propaganda antypolska na Litwie w okresie międzywojennym była bardzo silna, Litwini nie mogli pogodzić się z utratą Wilna; po długoletnim (od 1920) okresie zerwanych stosunków dyplomatycznych i trwającym stanie wojny - czego skutkiem było m.in zawieszenie wymiany korespondencji między Polską, a Litwą, stosunki unormowano dopiero 19.III.1938 po polskim ultimatum, 30.III nastąpiła akredytacja posłów obu państw w Kownie i w Warszawie, a wkrótce przywrócono również wymianę korespondencji między obydwoma krajami.


Mi.273A, 314
500 PLN