The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 78. Local postage 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
9070

1918 Tarnów, znaczek pospieszny za 2 h. z rzadkim na tej wartości lokalnym nadrukiem typu II POCZTA POLSKA / Orzeł, czysty bez gumy w bardzo ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.


Mi.219
80 PLN
SOLD
9071

1918 Tarnów, znaczek pospieszny za 2 h. z niekatalogowanym na tym wzorze znaczka lokalnym nadrukiem typu II, na wycinku, fantastyczna jakość nadruku, świetny jako wzorcowy egzemplarz, gwarancja Krawczyk.


Mi.219 
200 PLN
9072

1918 Przemyśl, znaczek austriacki opłaty za 10 hal. z lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA", ładny stan, sygnowany SK i E, gwarancja Perzyński.


Mi.221
80 PLN
SOLD
9073

1918 Rozwadów, parka znaczków austriackich za 20 hal. z lokalnym nadrukiem typu II "POCZTA POLSKA / Orzeł" w położeniu tete-beche (odwróconym i normalnym), poza widocznymi na skanie pionowymi zgięciami gumy zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.


Mi.222a No
375 PLN
9074

1918 Tarnów, parka austriackich znaczków opłaty za 30 hal. z mocno przesuniętym w poziomie lokalnym nadrukiem "Rzp. Polska" typu III, dodatkowo "abklatsch" na odwrocie, piękny stan zachowania, gwarancja Krawczyk.


Mi.224
300 PLN
9075

1918 Tarnów, austriackie znaczki dopłaty z lokalnym nadrukiem typu II w kolorze czarnym, kasowane na wycinkach, gwarancja Bojanowicz.


Mi.P47, 49, 52 
240 PLN
9076

1918 Przemyśl, znaczek austriacki dopłaty za 20 hal. z lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA", ładny stan, sygnowany SK, gwarancja Perzyński.


Mi.P50
60 PLN
SOLD
9077

1918 Włocławek, III wydanie - seria znaczków okupacji niemieckiej "Gen.-Gouv. Warschau" z przedrukiem lokalnym "Na Skarb Narodowy", ostemplowana na kopercie kasownikiem prowizorycznym.


500 PLN
9078

1918 Kalisz, znaczki V wydania.


60 PLN
9079

1918 Pułtusk, znaczki wydania prowizorycznego z nadrukami w kolorze czarnym.


150 PLN
9080

1918 Brzeziny, całostka z nadrukiem lokalny i grzecznościowo stemplowanymi znaczkami z nadrukami lokalnymi z Brzezin.


120 PLN
9081

1918 Włocławek, znaczek III wydania stemplowany kasownikiem prowizorycznym.


60 PLN
9082

1918 Sieradz, kartka o charakterze filatelistycznym z znaczkami z lokalnym nadrukiem Sieradza.


90 PLN
9083

1918 Jędrzejów, seria znaczków z lokalnym nadrukiem.


100 PLN
9084

1918 Jędrzejów, seria znaczków z lokalnym nadrukiem.


80 PLN
SOLD
9085

1918 Tarnów, zestaw znaczków stemplowanych z nadrukiem lokalnym.


160 PLN
9086

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym II wydania, gwarancja Falkowski.


40 PLN
9087

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym II wydania, gwarancja Falkowski.


40 PLN
9088

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym V wydania, gwarancja Falkowski.


40 PLN
9089

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym V wydania, gwarancja Falkowski.


40 PLN
9090

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym V wydania, gwarancja Falkowski.


40 PLN
9091

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym V wydania, gwarancja Falkowski.


40 PLN
9092

1918 Kalisz, list polecony z Kalisza 19.12.18 do Warszawy opłacony znaczkami IV wydania lokalnego w Kaliszu, opłata powyżej taryfy pocztowej, na odwrocie stempel odbiorczy Warszawy 20.12.18 i dodatkowo dowód nadania listu.


2 000 PLN
9093

1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 2.002 sztuki, gwarancja Schmutz.

Fi.1
100 PLN
SOLD
9094

1919 Skałat, znaczki za 3, 5, 10 (nakład 402 szt.), 15 i 20 hal. z lokalnym nadrukiem "POCZTA POLSKA / orzeł / SKAŁAT" na kopercie zaadresowanej do Lwowa, na odwrocie adnotacja o pochodzeniu Hroboni Skałat, wewnątrz gwarancja E.H.Hawrysiewicz Lwów i sygnatura.

Fi.1-5
2 000 PLN
9095

1919 Myślenice, kartka austriackiej poczty polowej z lokalnym nadrukiem unaradawiającym.


400 PLN