The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 78. Polonica on foreign stamps

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
15927

1932 ilustrowana karta pocztowa ze znaczkiem przedstawiającym odsłonięty w 1927 roku monumentalny pomnik w Tannenbergu (Olsztynek), obecnie po tej wielkiej budowli nie pozostał żaden ślad.


Mi.P215 
20 PLN
15928

1938 karta pocztowa z ilustracją Lądek-Zdrój (Bad Landeck) z sygnaturą 38-111-1-B6, wysłana 10.6 z Görlitz do Saalberg.


Mi.P236 
25 PLN
15929

1940 III Rzesza, budowle - wydanie z dopłatą na pomoc zimową na 3 znaczkach występują polskie motywy: 3+2Pf Dwór Artusa w Gdańsku, 4+3Pf Ratusz w Toruniu, 6+4Pf Teatr w Poznaniu, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.751-59
100 PLN
15930

1941 niemiecka okupacja Luksemburga, wydanie przedrukowe na znaczkach niemieckich, budowle - wydanie z dopłatą na pomoc zimową na 3 znaczkach występują polskie motywy: 3+2Pf Dwór Artusa w Gdańsku, 4+3Pf Ratusz w Toruniu z pomnikiem Kopernika, 6+4Pf Teatr w Poznaniu, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.33-41
100 PLN
15931

1941 karta pocztowa z ilustracją Wejherowo (Neustadt Reichsgsau Danzig-Westpreußen) z sygnaturą 42-5-1-B22, czysta.


Mi.P305
40 PLN
15932

1941 Maria Skłodowska i Piotr Curie na panamskim znaczku obowiązkowej dopłaty na walkę z rakiem na liście wysłanym 13.V z Panamy do Detroit; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.Z8, 120
200 PLN
15933

1943 USA, okupowane kraje - Polska, FDC-czworoblok znaczków przedstawiających polską flagę na dekoracyjnej kopercie ostemplowanych 22.VI w Chicago w pierwszym dniu obiegu, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.523
40 PLN
15934

1943 koperty pierwszego dnia obiegu serii wydań znaczków poczty amerykańskiej z flagami państw, w tym przypadku z flagą polską. Znaczki te drukowano jako wydanie ogólne bez flagi. Dla "polskiego" wydania w drugiej kolejności drukowano kolor czerwony i na koniec czarny, tak jak na dolnej kopercie. Niewielką część nakładu drukowano w odwrotnej kolejności; najpierw kolor czarny, a następnie czerwony (górna koperta). Kolejność druku dobrze widoczna na polskiej fladze. Błąd ten jest katalogowany w katalogu Scotta jako odmiana #909c. Ciekawy i dosyć rzadki walor.


450 PLN
15935

1949 100 rocznica śmierci Fryderyka Chopina, FDC Czechosłowacja.


Mi.581-582 
40 PLN
SOLD
15936

1950 "POLPEX 1950" pamiątkowa winieta w formie bloczka wydana staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago, z okazji 90-rocznicy ukazania się pierwszego polskiego znaczka - Polska nr.1.


50 PLN
15937

1951 "POLPEX 1951" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago, przedstawiające najstarszą na terenie USA osadę polską - Panna Maria - założoną w 1854 przez emigrantów ze Śląska.


80 PLN
15938

1954 Watykan, Matka Boska Ostrobramska, seria czysta.


Mi.227-29
120 PLN
15939

1956 znaczek poczty lotniczej Watykanu, projektowany przez Kazimierę Dąbrowską, koperta przesłana 26.2 specjalnym lotem Rzym-Waszyngton; przebarwienia na znaczkach.


Mi.247, 200 
20 PLN
SOLD
15940

1956 Fryderyk Chopin, dekoracyjna koperta FDC, dodatkowo pozostałe znaczki z serii na ilustrowanych kopertach FDC (Petrarka, Lulli, Rousseau, Franklin, van Gogh).


Mi.1110-1115 
60 PLN
SOLD
15941

1960 Ignacy Jan Paderewski, znaczek amerykański na ilustrowanej kopercie FDC.


20 PLN
SOLD
15942

1960 Ignacy Jan Paderewski, Wystawa Filatelistyczna upamietniająca setną rocznicę jego urodzin i jednocześnie sto lat od wydania pierwszego polskiego znaczka, arkusik numerowany.


80 PLN
15943

1960 "POLPEX 1960" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago, z okazji 100-rocznicy ukazania się pierwszego polskiego znaczka - Polska nr.1.


100 PLN
15944

1960 "POLPHILEX 1960 POLSKA WYSTAWA ZNACZKÓW" - zorganizowana z okazji 100-lecie pierwszego polskiego znaczka, pamiątkowa koperta ze stempelkiem organizatora - Związku Filatelistów Polskich w Wielkiej Brytanii; bardzo dobry stan zachowania.


30 PLN
15945

1963 Sir Kazimierz Gzowski, znaczek wydany przez pocztę kanadyjską dla uczczenia rocznicy urodzin na kopercie FDC.


20 PLN
SOLD
15946

1963 pamiątkowa karta Polonusa z Chicago.


15 PLN
SOLD
15947

1964 Pokaz Filatelistyczny Związku Filatelistów Polskich w W.Brytanii z okazji 25-lecia Polski Podziemnej i 20-lecia Powstania Warszawskiego, dekoracyjna całość.


40 PLN
15948

1964 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego, komplet 7 okolicznościowych etykiet zapałczanych; temat - KOPERNIK.


50 PLN
15949

1965 25 rocznica Bitwy o Anglię, koperta z dodatkową nalepką Polskich Sił Powietrznych.


40 PLN
15950

1965 koperta z dodatkową nalepką, ostemplowana okolicznościowo 10.IV w Leicester z okazji wystawy POLPHILEX 65.


40 PLN
15951

1965 kanadyjska koperta z okolicznościowym nadrukiem POLISH ENGINEERING REVIEW - TECHNIK POLSKI - czasopismo Stowarzyszenia Inżynierów Polskich w Kanadzie, przedstawiającym okładkę numeru z 1944 roku z Kazimierzem Gzowskim, wysłana 16.III z Hull do Warszawy.


30 PLN
15953

1966 25-lecie 5 Kresowej Dywizji Piechoty, dekoracyjna całość ostemplowana okolicznościowo 17.IX w Londynie.


40 PLN
15954

1966 7 Pułk Strzelców Konnych Wielkopolskich, ilustrowana karta pocztowa z serii Kawaleria RP wydana w nakładzie ok.40 sztuk z okazji 1000-lecia Polski.


120 PLN
15955

1966 1000-lecie państwa polskiego.


20 PLN
15956

1966 Komitet Obchodu Tysiąclecia Chrztu Polski, komplet 6 bloczków oficjalnych - okolicznościowych winiet wg. projektów znaczków Poczty Watykańskiej autorstwa Kazimiery Dąbrowskiej wydanych staraniem Komitetu, na każdym z bloczków wizerunek kardynała Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia; rzadkie, patriotyczne wydawnictwo.


200 PLN
15957

1966 amerykański znaczek z okazji 1000-lecia Państwa Polskiego.


20 PLN
15958

1966 okolicznościowa winietka wydana nakładem Związku Inwalidów Wojennych P.S.Z. w NRF z okazji 1000-lecia chrztu Polski.


50 PLN
15959

1968 Wystawa filatelistyczno-dokumentarna Broni Pancernej Londyn 6-8.XII, karta z blokiem pamiątkowym, ostemplowana okolicznościowo w dniu otwarcia wystawy.


40 PLN
15960

1968 Wystawa Historyczno-Dokumentarna, okolicznościowa koperta z dodatkowym stemplem POLISH AIR FORCE ASSOCIACION, ostemplowana 23.11 w Birmingham.


30 PLN
SOLD
15961

1969 "XXV lat PRL" wystawa filatelistyczna Leningrad - Gdańsk; znaczek na kopercie ostemplowany 21.VI w Leningradzie.


20 PLN
SOLD
15962

1969 25 rocznica udziału Samodzielnej Brygady Spadochronowej w bitwie pod Arnhem, dekoracyjna całość ostemplowana okolicznościowo 20.IX w Londynie.


40 PLN
15963

1970 XXX rocznica walk 1 Dywizji Grenadierów Polskich we Francji, wystawa filatelistów polskich we Francji, numerowana koperta (000421) pamiątkowa, ostemplowana 17.X w Lille kasownikiem okolicznościowym z podobizną wodza naczelnego gen.Władysława Sikorskiego.


30 PLN
SOLD
15964

1971 karnet pamiątkowy, poświęcony Ignacemu Janowi Paderewskiemu i prezydentowi USA Woodrow Wilsonowi, wydawnictwo numerowane o niewielkim nakładzie.


40 PLN
SOLD
15965

1972 polska wystawa filatelistyczna we Francji.


25 PLN
SOLD
15966

1973 św. Maksymilian Kolbe, FDC Niemcy.


Mi.771 
25 PLN
SOLD
15967

1973 500-lecie urodzin Mikołaja Kopernika, znaczek amerykański na kopercie FDC, dofrankowanej i wysłanej do Polski.


Mi.1095 
15 PLN
SOLD