The new auction will start soon

Auction 78. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
14304

1984 "MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SZACHOWY" Bydgoszcz 1, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 12.09; temat - SZACHY.

Fi. 2562
Mi.2710 
10 PLN
14305

1984 rocznik kopert FDC (bez Bl.124(81); Fi.55,60).

Fi.2751-2811
Mi.2899-2959
50 PLN
14306

1984 rocznik znaczków czystych (Fi.49,60).

Fi.2751-2811
Mi.2899-2959
40 PLN
SOLD
14307

1984 Światowa Wystawa Filatelistyczna "Hiszpania 84" w Madrycie, znaczek z przesuniętym drukiem kolorów - barwy srebrnej. Błąd pokazał się kilka lat temu i szybko znalazł sie w zbiorach filatelistów.

Fi.2764
Mi.2912
150 PLN
14308

1984 głowy wawelskie (II) znaczki drukowane z rolki, pasek czterech sztuk w tym jeden z numerem na odwrocie wydrukowanym "do góry nogami" w stosunku do rysunku znaczka, wskutek mechanicznego rozdzielania zadrukowanej taśmy papieru, ząbkowanie pionowe znaczków uległo często uszkodzeniu lub nawet całkowitemu zniszczeniu; czyste.

Fi.2777
Mi.2925
50 PLN
14309

1984 40. rocznica Powstania Warszawskiego, parka znaczków z przesuniętą perforacją. Interesujące do zbiorów Powstania Warszawskiego, gdzie w wydaniach powojennych brakuje ciekawych walorów.

Fi.2782
Mi.2930 
300 PLN
14310

1984 Chronione zwierzęta futerkowe, 4 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.1,6,11,16,21,26,31,36,41,46 "pionowe kreski od zadu do ogona"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2798
Mi.2946
100 PLN
14311

1984 poczta samochodowa szlakiem poczty polowej LWP, komplet 7 kart ze znaczkami dodatkowej opłaty, przewiezionych na trasie poszczególnych etapów.

Fi.Cp872-78
30 PLN
14312

1984 Igrzyska Olimpijskie w Los Angeles, bloczek z błędem na prawym znaczku "podwójna linia uda", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.bl.124
Mi.Bl.94
25 PLN
14313

1984 poczta podziemnej Solidarności, bloczek.


30 PLN
14314

1984 koperta podziemnej poczty Solidarności.


35 PLN
14315

1984 koperta podziemnej poczty Solidarności.


35 PLN
14316

1984 koperta podziemnej poczty Solidarności.


35 PLN
14317

1984 koperta podziemnej poczty Solidarności.


35 PLN
14318

1984 blok podziemnej poczty Solidarności.


30 PLN
14319

1984 znaczek podziemnej poczty Solidarności.


15 PLN
14320

1984 znaczki podziemnej poczty Solidarności.


30 PLN
14321

1984 (?) wydawnictwo podziemnej poczty Solidarności.


35 PLN
14322

1984 wydawnictwo podziemnej poczty Solidarności.


30 PLN
SOLD
14323

1984 wydawnictwo podziemnej poczty Solidarności.


30 PLN
SOLD
14324

1985-1987 TOM XVI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 372 złote; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2812-2985
Mi.2960-3133
290 PLN
14325

1985 rocznik kopert FDC (bez Bl.125II(82II), Bl.126II(83II); Fi.58,90).

Fi.2812-bl.83I
Mi.2960-Bl.97I
30 PLN
14326

1985 rocznik znaczków czystych (Fi.63,90).

Fi.2812-Bl.126II(83II)
Mi.2960-Bl.97II
50 PLN
SOLD
14327

1985 40. rocznica Marynarki Wojennej, arkusz sprzedażny złożony w połowie.

Fi.2837 ark.
Mi.2985
70 PLN
14328

1985 40-lecie fabryki PAFAWAG, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2845-8 ark.
Mi.2993-96
90 PLN
14329

1985 40-lecie fabryki PAFAWAG, arkusz sprzedażny zagięty w połowie.

Fi.2848
Mi.2996 
25 PLN
14330

1985 karnet wystawy filatelistycznej z okazji 40 rocznicy powrotu ziem zachodnich do Polski.


10 PLN
14331

1985 kartka podziemnej poczty Solidarności.


15 PLN
14332

1985 koperta podziemnej poczty Solidarności.


35 PLN
14333

1985 blok podziemnej poczty Solidarności.


35 PLN
SOLD
14334

1985 znaczek podziemnej poczty Solidarności.


10 PLN
14335

1986 rocznik kopert FDC (bez Bl.127-8(84-5), Bl.86, Bl.130(87); Fi.58.-).

Fi.2865-2927
Mi.3013-75
30 PLN
14336

1986 rocznik znaczków czystych (Fi.74,20).

Fi.2865-2927
Mi.3013-75
60 PLN
SOLD
14337

1986 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Meksyku, znaczek z powtarzalnym błędem "żółte kółeczko na spodenkach nad lewą nogą polskiego piłkarza" na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.2880 B
Mi.3028 
40 PLN
14338

1986 Polska żegluga bałtycka - promy, seria z pustopolami u dołu, czyste.

Fi.2881-84
Mi.3029-32
50 PLN
14339

1986 głowy wawelskie (V), znaczek za 20 zł z powtarzalnym błędem "przerwane 0 w nominale znaczka", czysty w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.2888 B2
Mi.3036
20 PLN
SOLD
14340

1987 POSTED ON HIGH SEA - widokówka z Karaibów, nadana 16-04 w Hawanie, opłacona polskim znaczkiem oznaczona dwoma stempelkami POSTED ON HIGH SEA s/y "Jan z Kolna", umożliwiającym marynarzom i żeglarzom wysyłkę z portów morskich przesyłek ofrankowanych znaczkami kraju z którego pochodziła jednostka pływająca, dodatkowe stempelki: POLISH YACHTING ASSOCIATION s/y "Jan z Kolna"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2832
Mi.2980
40 PLN
14341

1987 rocznik kopert FDC (bez Bl.131(88); Fi.64).

Fi.2928-85
Mi.3076-3133
55 PLN
14342

1987 rocznik znaczków czystych, dodatkowo znaczek 2983 z przywieszką (Fi.233,60).

Fi.2928-85
Mi.3076-3133
180 PLN
SOLD
14343

1987 10-lecie Polskiej Stacji Arktycznej im.H.Arctowskiego, 10 zł arkusz sprzedażny, z błędem na: poz.9 "plamka na zakończeniu dolnego skrzydła"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczek z błędem gwarancja.

Fi.2930
Mi.3078
40 PLN