The new auction will start soon

Auction 78. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
11337

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr komplet kart fioletowych o sygnaturach: I.41, III.42, I.44, czyste (Mi.42 euro).

Fi.Cp9a-c
Mi.P12/01-03 
100 PLN
11338

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, czysta.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
15 PLN
SOLD
11339

1942 karta ostemplowana okolicznościowo 14.8 w Krakowie z okazji 2 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.Cp9b; 22
20 PLN
SOLD
11340

1942 widoki zabytkowych budowli, całostka z sygnaturą I.44.

Fi.Cp9c
30 PLN
11341

1942 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w dużym formacie, 3 zł frankatura mieszana, paczkowy adres pomocniczy wysłany 27.5 z Krakowa do Lublina, na odwrocie kasowniki odbiorcze: polski przedwojenny (!), drugi z wyróżnikiem "r" używany jeszcze wiele lat po wojnie; dodatkowo pieczęć urzędowa z godłem; wysokie wartości znaczków tego wydania spotyka się bardzo rzadko na korespondencji; dekoracyjna całość w idealnym stanie zachowania.

Fi.U14,19
700 PLN
11342

1942 list urzędowy z Tarnopola do Opawy.

Fi.U21
20 PLN
11343

1942 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGEN UND GEBÜHREN" kasownik propagandowy odmiana z wyróżnikiem (DISTR RADOM) na karcie wysłanej 23.9 z Częstochowy do Staszowa, znaczek w słabszym stanie; wyraźna i czysta odbitka tego rzadkiego stempla; przesyłka z oryginalnego obiegu pocztowego, ale opłacona za wysoko.

Fi.VIIc
500 PLN
11344

1942 zagraniczny list polecony, ofrankowany okolicznościową serią znaczków wysłany 7.I z Rzymu do Rozwadowa, stempelki i zalepka cenzury kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość o ładnym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.629-632, 307 
120 PLN
11345

1942 Stalag XB (szpital) - zaadaptowana część na odpowiedź karty podwójnej obozu XC, wysłana 17.8 z Włoch do obozu, zwraca uwagę niecodzienny datownik WLOCHY ÜBER PRUSZKOW (DISTR WARSCHAU), stempelek cenzora nr.40.


80 PLN
11346

1943 kasownik okolicznościowy - Szachowe Mistrzostwa Generalnej Guberni w Radomiu (Fi.50.-), na wycinku.

Fi.28
30 PLN
11347

1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!" kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie na odwrocie formularza Wysyłkowego Biura Filatelistycznego w Krakowie, sporządzonego z całostki polskiej z królem Kazimierzem Jagiellończykiem; dobry stan zachowania.

Fi.29; Fcp4
50 PLN
11348

1943 znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.X w Krakowie z okazji czwartej rocznicy powstania Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.34
15 PLN
SOLD
11349

1943 kasownik okolicznościowy (widok kolejki linowej) "DRITTES TATRA BERGSPORTFEST" z okazji zawodów sportowych rozegranych w Zakopanem; znaczki na karcie ostemplowane okolicznościowo 4-5.IX.

Fi.41, 66; 33
40 PLN
11350

1943 przekaz paczkowy z Krakowa do Stalowej Woli.

Fi.63, 79, 87
75 PLN
11351

1943 kartka z Krakowa do Niemiec, widokówka z Krakowa (panorama Wawel).

Fi.66, 71
30 PLN
11352

1943 kartka z Warszawy do Łodzi.

Fi.75
20 PLN
11353

1943 przekaz paczkowy z Przemyśla do Niemiec.

Fi.77, 83, 86
240 PLN
11354

1943 kasownik okolicznościowy z Krakowa Dnia NSDAP Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.81
10 PLN
11355

1943 przekaz paczkowy z Mielca do Niemiec.

Fi.83
180 PLN
11356

1943 kasownik okolicznościowy z Krakowa Dnia NSDAP Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.84
10 PLN
11357

1943 600-lecie Lublina, seria znaczków na karcie ostemplowana okolicznościowo 26.X w Krakowie kasownikiem z okazji IV rocznicy utworzenia GG.

Fi.92-95; 34
30 PLN
11358

1943 urodziny Hitlera, seria znaczków z dolnymi marginesami z oznaczeniami: 12gr+1 zł i 24+1 zł - ENTW.:+podpis projektanta i 84gr+1 zł - STICH+podpis rytownika na karcie ostemplowana 26.X w Krakowie; dobry stan zachowania (punktowe przebarwienie).

Fi.101, 103Pw3, 102Pw4; 34
25 PLN
SOLD
11359

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, dwa znaczki z różnych walców z oznaczeniem walca i sektora na marginesie.

Fi.104
30 PLN
SOLD
11360

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, rzadko spotykany arkusik z błędami na poz.4 i poz.9 "brak kropki po 24 w dacie" - sektor II/3; górny i lewy margines arkusika delikatnie ponadginane (nie połamane); gwarancja (Fi.900.-).

Fi.Ark.104 B2
700 PLN
11361

1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, znaczek na karcie skasowany okolicznościowo 24.V.

Fi.104; 31
45 PLN
SOLD
11362

1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, karta maksimum; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.104; 31
150 PLN
11363

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik z błędem "złamana oś" - sektor I/4 i pustopolami na górnym marginesie, piękny stan.

Fi.104II
400 PLN
11364

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusz z błędem "złamana oś" i pustopolami na górnym marginesie.

Fi.104II ark.
250 PLN
11365

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusz.

Fi.104I ark.
120 PLN
11366

1943 3 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, czworobloki znaczków z pełną oryginalną gumą ostemplowane okolicznościowo 26.X kasownikiem okolicznościowym z okazji 4 rocznicy powstania GG; doskonały stan zachowania.

Fi.105-09
80 PLN
11367

1943 3 rocznica NSDAP, seria czysta z gapami.

Fi.105-09 Pw1
60 PLN
SOLD
11368

1943 3 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo 13.VIII w Krakowie.

Fi.106; 32
20 PLN
11369

1943 portret Hitlera na jednolitym tle, czysta seria z gapami.

Fi.110-12 Pw1
40 PLN
SOLD
11370

1943 widoki zabytkowych budowli, makulaturowe znaczki cięte w marginesowych parkach.

Fi.113-5nz
250 PLN
11371

1943 widoki zabytkowych budowli, znaczki cięte.

Fi.113-5nz
250 PLN
11372

1943 widoki zabytkowych budowli, znaczki cięte.

Fi.113-5nz
120 PLN
11373

1943 widoki zabytkowych budowli, znaczki cięte.

Fi.113-5nz
180 PLN
11374

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), czysta seria z gapami.

Fi.113-16 Pw1
40 PLN
SOLD
11375

1943 stempel okolicznościowy z okazji 4-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.116
30 PLN
SOLD
11376

1943 list z Rawy Mazowieckiej do Niemiec.

Fi.Ck2
90 PLN