The auction will start on 19.04.2024

Auction 77. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
706

1917 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 19.II.-4.III., wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10; bardzo dobry stan zachowania.


60 PLN
707

1917 Warszawa, karnet z szaroczerwoną okładką "Na biedne dzieci" zawierających serie znaczków dobroczynnych z portretami polskich królów wydanymi przez Obywatelską Komisję Ofiarności Publicznej, znaczki bez podlepek (co rzadkie!) umieszczono w sporządzonych w małym nakładzie specjalnych karnetach, przeznaczonych dla najwybitniejszych przedstawicieli życia publicznego i najhojniejszych darczyńców; doskonały stan zachowania.


250 PLN
708

1917 Warszawa, list z Niemiec do Warszawy, list zatrzymano w Poznaniu przez cenzurę, stempelek "Zwrot! tylko otwarty i w języku niemieckim dopuszczalny", list ostatecznie dostarczony do adresata o czym świadczą stemple poczty miejskiej w Warszawie, gwarancja Wiatrowski


350 PLN
709

1918 Wilno, karta pocztowa wysłana 23.7 z Warszawy do Wilna, doskonała odbitka fioletowego stempelka opłaty doręczeniowej "GEBÜHR 10 PF.", stempelki cenzury warszawskiej i białostockiej; zachowane przesyłki doręczone przez wileńską pocztę miejską należą do najrzadszych walorów tego działu; całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.1
2 000 PLN
710

1918 Żarki, I wydanie, seria kasowana sygnowana i gumowana (Mi.300 euro), gwarancja Mischal.

Fi.1-3
240 PLN
711

1918 Żarki, I wydanie, seria czysta z pełną oryginalną gumą bez podlepek na karcie wystawowej (ze standardową dopłatą za "postfrisch" Mi.720 euro); bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.1-3
360 PLN
712

1918 Żarki, I wydanie, seria na wycinkach (Mi.300 euro), pięknie i czytelnie skasowana, gwarancja Mikstein.

Fi.1-3
300 PLN
SOLD
713

1918 Żarki, I wydanie, seria czysta (Mi.360 euro) na jednej podlepce, gwarancja Mikstein.

Fi.1-3
240 PLN
714

1918 Żarki, I wydanie, dwie czyste serie w pięknym stanie, każdy znaczek w obu typach - opisane w PZP str.27, (ze standardową dopłatą za ** Mi.1440 euro), gwarancja Mikstein, Gryżewski,.

Fi.1-3 t.1, 2
900 PLN
SOLD
715

1918 Luboml, nieząbkowana marginesowa seria czysta w czworoblokach, piękny stan.

Fi.1-5A
Mi.I-V
400 PLN
716

1918 Luboml, seria cięta bez gumy.

Fi.1-5A
40 PLN
717

1918 Luboml, seria cięta bez gumy.

Fi.1-5A
Mi.I-V
40 PLN
718

1918 Luboml, seria cięta na podlepkach, każdy znaczek z błędem "odwrócone cyfry nominału".

Fi.1-5As
210 PLN
SOLD
719

1918 Żarki, znaczek poczty miejskiej na wycinku z listu, gwarancja Falkowski.

Fi.3
90 PLN
720

1918 Przedbórz, II wydanie, niegumowane - tak jak je wydano próby cięte próby II bez tła; 2 gr. - typ 3, 6 gr. i 10 gr. - typ 2, gwarancja Schmutz.

Fi.3, 5, 6 P1
1 200 PLN
721

1918 Przedbórz, II wydanie, seria bardzo rzadkich prób o zmienionych kolorach tła, niegumowana - tak wydano część nakładu; 2 gr. - typ 2 (niekatalogowana), 4 gr. - typ 3, 6 gr. - typ 1 z niekatalogowanym błędem "duża przerwa w poziomych kreskach pod literą P w PRZEDBÓRZ" , 10 gr. - typ 1; to najrzadsze próby wydań Poczty Miejskiej w Przedborzu, piękny stan, gwarancja Mikstein.

Fi.3-6 P2
2 800 PLN
722

1918 Przedbórz, II wydanie, cięta seria czysta, 2 gr. typ 2, 4 gr. typ 1, 6 gr. typ 3 i 10 gr. typ 1, tak jak wydano część nakładu bez gumy (Mi. 355 euro), każdy znaczek gwarancja Rachmanow i z opisem typu Schmutz.

Fi.3-6A
Mi.3-6C
800 PLN
723

1918 Przedbórz, II wydanie, ząbkowana liniowo ZL 11,5 seria stemplowana, gwarancja Schmutz,.

Fi.3-6B
Mi.3-6B 
160 PLN
724

1918 Przedbórz, seria znaczków II wydania, wszystkie znaczki typ 2, gwarancja i oznaczenie.

Fi.3-6B
90 PLN
725

1918 Częstochowa, widokówka poczty polowej, wysłana 25.IV za pośrednictwem urzędu etapowego Hrubieszów do Częstochowy, ponieważ przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty, odciśnięto tylko datownik poczty miejskiej (wysoka wycena katalogowa - Fi.700.-), ze względu na słabszą jakość odbitki bardzo atrakcyjna cena wywoławcza!!! dodatkowo pieczęć formacyjna i cenzura; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.3a
250 PLN
726

1918 Żarki, II wydanie, kasowana seria w parkach (Mi.780 euro), tylko w takiej formie widoczne są całe nadruki, gwarancja Schmutz.

Fi.4-6
800 PLN
727

1918 Żarki, II wydanie, kasowana seria przedrukowa (Mi.390 euro), gwarancja Łaszkiewicz, Kapkowski.

Fi.4-6
360 PLN
728

1918 Żarki, seria wydania przedrukowego, niewielkie skazy na gumie na dwóch znaczkach, gwarancja Schmutz, Mikstein.

Fi.4-6
380 PLN
729

1918 Żarki, znaczki wydania przedrukowego na wycinkach z bardzo rzadkimi nadrukami odwróconymi, gwarancja.

Fi.4aNo, 5aNo
1 400 PLN
730

1918 Żarki, II wydanie, kasowana seria przedrukowa ze zmienionymi kolorami nadruku (Fi.2400.-), gwarancja Schmutz.

Fi.4b, 5a, 6b
2 100 PLN
SOLD
731

1918 Sosnowiec, widokówka wysłana 5.2 z Warszawy doręczona przez pocztę miejską w Sosnowcu, jasnofioletowy datownik opłatny "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 5 fen." z datą 7 FEB 1918; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.4
600 PLN
732

1918 Łódź, karta pocztowa "Gen.-Gouv Warschau", wysłana z Częstochowy 7.6, sześciokątny stempelek poczty miejskiej w kolorze fioletowym (Fi.300.-) z datą 8.6; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.6b
200 PLN
733

1918 Żarki, III wydanie, seria kasowana (Mi.135 euro), gwarancja Krawczyk.

Fi.7-9
120 PLN
734

1918 Żarki, III wydanie, seria czysta (Mi.180 euro) na jednej podlepce, gwarancja Mikstein.

Fi.7-9
120 PLN
735

1918 Żarki, III wydanie, dwie czyste serie w pięknym stanie, każdy znaczek w obu typach - opisane w PZP str.29, (ze standardową dopłatą za ** Mi.720 euro), gwarancja Perzyński, Mikstein, Gryżewski, Falkowski, Schmutz,.

Fi.7-9 t.1, 2
600 PLN
SOLD
736

1918 Przedbórz, III wydanie, ząbkowana seria kasowana, 2 gr. typ 1, 4 gr. typ 2, 6 gr. typ 2 i 10 gr. typ 1 (Mi.104 euro), każdy znaczek gwarancja z opisem typu Krawczyk(1), Falkowski (1), Schmutz(2).

Fi.7-10B
Mi.7-10A
120 PLN
737

1918 Przedbórz, seria trzeciego wydania, znaczki kolejno; typ 1, typ 2, typ 2 i typ 3, różne gwarancje.

Fi.7-10B
90 PLN
738

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja.

Fi.7a
80 PLN
739

1918 Warszawa, "10 FENYGÓW" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania, karta pocztowa przesłana lokalnie 10.5 w Warszawie; przesyłki lokalne są stosunkowo rzadko spotykane, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.13a
120 PLN
740

1918 Warszawa, "10 FENYGÓW" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania na liście wysłanym 7.2 z Barmen, jednowierszowy w ramce stempelek cenzury poznańskiej "Gepr. Übw. Stelle Posen"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.13c
60 PLN
SOLD
741

1918 Przedbórz, V wydanie, cięta seria czysta (Mi.48 euro), tak jak wydano znaczną część nakładu bez gumy, gwarancja Brajer, Mikstein, Gryżewski.

Fi.15-18A
Mi.15-18C
40 PLN
742

1918 Przedbórz, V wydanie, cięta seria czysta w pięknie zachowanych dwunastoblokach (Mi.576 euro), znaczek za 5 hal. z charakterystyczna pionowa linia na prawym marginesie, tak jak wydano znaczną część nakładu bez gumy, każdy znaczek gwarancja Brajer, Perzyński.

Fi.15-18A
Mi.15-18C
500 PLN
743

1918 Przedbórz, V wydanie, kasowana seria ząbkowana ZL 11,5, gwarancja.

Fi.15-18B
Mi.15-18B
50 PLN
744

1918 Przedbórz, V wydanie, znaczek za 5 hal. z błędem "uszkodzona ramka" po prawej stronie, nie gumowany tak jak je wydano, gwarancja Mischal, Schmutz.

Fi.15A
Mi.15C 
120 PLN
745

1918 Przedbórz, bardzo rzadka opaska gazetowa z autentycznego obiegu adresowana do Przedborza, opłata doręczeniowa pobrana znaczkiem poczty miejskiej, gwarancja Berbeka.

Fi.15B
1 400 PLN