Auction 77. PoW Woldenberg camp

3390

1942 Pochodnia - karminowy znaczek za 5 fen na papierze szarym szorstkim grubym skasowany 24.XII na niecodziennym formularzu z liniami adresowymi, napisem POCZTÓWKA i oznaczonym miejscem na znaczek, ozdobiony rysunkiem wykonanym piórkiem, przedstawiającym pływaka w momencie skoku do wody, sygnowane "JM"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.15by
2 000 PLN
3391

Fi.16x
150 PLN
3392

Fi.17y
800 PLN
3393

Fi.bl.1 B
3 600 PLN
3394

1942 Wystawa Filatelistyczna, kasowany okolicznościowo blok Madonna, na dwóch odmianach papieru: kremowym - 0,09 mm i białym - 0,08 mm, zwraca uwagę inne przyjęcie farby co zmienia nieco wyrazistość rysunku, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
1 200 PLN
3395

1942 Wystawa Filatelistyczna, kasowany okolicznościowo blok Madonna, gwarancja.

Fi.bl.2
500 PLN
3396

1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna, piękny stan (Fi.800.-), gwarancja.

Fi.bl.2
650 PLN
3397

Fi.bl.2 P FFi
250 PLN
3398

1942 całostka ze stemplem okolicznościowym "Zieleńce 18-VI-1792", gwarancja Jendroszek.

Fi.Cp2II
80 PLN
3399

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o ciemnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony rysunku; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2IIbx
200 PLN
3400

Fi.Cp2Iay
80 PLN
3401

Fi.Cp2Iay, 11ay
100 PLN
3402

1942 Matka Boska Obozowa, całostka o ciemnym znaku opłaty - zawiadomienie z biblioteki - wysłana 22.XII; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp3
150 PLN
3403

1942 Matka Boska Ostrobramska, całostka przesłana 24.XII, gwarancja.

Fi.Cp4
120 PLN
3404

1942 Matka Boska Obozowa, gwarancja Jendroszek.

Fi.Cp4y1
120 PLN
3405

Fi.Cp5
100 PLN
3406

1942 Lotnik, całostka - formularz zawiadomienia z biblioteki wysłana 5.II.1943, prawdopodobnie nie dotarła do adresata, zwrócona do biblioteki, ofrankowana znaczkiem z serii Pochodnia wysłana powtórnie i doręczona 13.II; niespotykany walor o wyjątkowo ciekawym obiegu pocztowym w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp5, 15by
400 PLN
3407

1942 cyfry, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.D1
30 PLN
3408

1942-43 Cyfry, seria dopłat na wycinkach, czerwonobrązowe z kasownikiem okolicznościowym, zielone z czerwonym obiegowym, a jasnobrązowe ze zwykłym obiegowym, gwarancja.

Fi.D1-4
480 PLN
3409

Fi.D1-4
400 PLN
3410

Fi.D1-4
600 PLN
3411

Fi.D3
25 PLN
3412

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, znak opłaty za 10 pf. z nieretuszowanej kliszy w kolorze jasnozielonym, na papierze prążkowanym pionowo od strony rysunku, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.Iax (Cp2)
40 PLN
3413

1942 Wystawa Filatelistyczna, blok, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
600 PLN
3414

1 200 PLN
3415

1942-44 Kompletny zestaw 21 kasowników okolicznościowych z obozu Woldenberg - każdy na oddzielnej karcie lub wycinku.

1 000 PLN
3416

1942 (?) Exlibris Tadeusza Jakubowskiego, sporządzony przez Stefana Michalskiego według projektu Jana Knothe, odbitka sygnowana monogramem wiązanym "MK"; autorzy ci stanowili najlepszy zespół, który wykonał w obozie bardzo wiele grafik, zarówno artystycznych jak i użytkowych (znaczki, ilustracje, zaproszenia, wizytówki, ekslibrisy, etc.); walor w dobrym stanie zachowania (ukośna zgięcie).

300 PLN
3417

1942 grafika obozowa.

80 PLN
3418

1942 projekt znaczka przedstawiony do konkursu z okazji wystawy filatelistycznej, która odbyła się w dniach 8-11 listopada, jeden z 27 esejów przedstawionych do konkursu, nie zrealizowano znaczka z tym wizerunkiem, gwarancja Schmutz.

120 PLN
3419

120 PLN
3420

Fi.(bl.4)
180 PLN
3421

1943 Pochodnia, odbitka z unieważnionej matrycy, gwarancja.

Fi.15-17
80 PLN
3422

1943 Pochodnia - cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie unieważniony kasownikiem okolicznościowym "ROKITNA 1915", gwarancja.

Fi.15bx
50 PLN
3423

Fi.16x
300 PLN
3424

Fi.18
50 PLN
3425

1943 23 rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek na wycinku unieważniony 10.II datownikiem okolicznościowym; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.18
45 PLN
3426

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria znaczków na karcie ostemplowana okolicznościowo 24.V kasownikiem "400-LECIE KOPERNIKA" i seria kasowana; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Øivinda Bøhna z Norwegii; gwarancja Schmutz, Falkowski.

Fi.19-21
300 PLN
3427

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, odbitki z unieważnionej matrycy.

Fi.19-21
70 PLN
3428

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta, gwarancja.

Fi.19-21
130 PLN
3429

Fi.19-21
120 PLN