The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 77. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
5634

1956 Dzień Znaczka Chopin - Liszt, znaczek z bloku, czysty.

Fi.bl.18 (840)
Mi.981
60 PLN
5635

1956 Dzień Znaczka Chopin - Liszt, niekatalogowana makulatura bloku za 4+2 zł. ze znacznym przesunięciem koloru zielonego, gwarancja.

Fi.Bl.18 MK2
Mi.Bl.19
1 200 PLN
5636

1956 Pomnik M.Kopernika w Warszawie, część karty z opłaconą odpowiedzią z błędem "miejsee" zamiast "miejsce" w adresie odbiorcy, skasowana okolicznościowo 15.05.1973 w Elblągu; temat - KOPERNIK.

Fi.Cp144a
30 PLN
SOLD
5637

1956 Dzień Znaczka, blok.

Fi.bl.18
Mi.Bl.19
70 PLN
5638

1956-1959 TOM III JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego arkusik i serię znaczków z przywieszkami "skrzydełka" (Ark.859, 859Pw), które można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to 1060 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.810-1003
Mi.954-1147
690 PLN
5639

1957 50-lecie narciarstwa polskiego, parka znaczków za 40 gr - blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.I.W.I.-57 r. - znajdującym się pod 91/92 znaczkiem w arkuszu, czysty, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.851
Mi.995
40 PLN
5640

1957 50-lecie narciarstwa polskiego, seria na kopercie pierwszego dnia obiegu.

Fi.851-3
Mi.995-7
10 PLN
SOLD
5641

1957 FDC - "50-lecie narciarstwa polskiego" Warszawa 1.

Fi.851-53
Mi.995-97 
10 PLN
5642

1957 rocznik znaczków czystych (Fi.193,80).

Fi.851-99
Mi.995-1044
125 PLN
5643

1957 ONZ, serie z odmianami papierów.

Fi.854-7A, B
Mi.998-1000A, B
25 PLN
5644

1957 ONZ, znaczek z silnie przesuniętym drukiem barwy szarej w dół z bocznym marginesem.

Fi.855Bs
Mi.999 
350 PLN
5645

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczek z powtarzalnym błędem na poz.4 (5 pole w arkuszu) "biała plamka nad cyfrą 2" na kopercie FDC, gwarancja.

Fi.859 B
Mi.1004 
50 PLN
5646

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, arkusik z błędem na poz.7 "biała plama w cyfrze 1" (Fi.750.-), gwarancja.

Fi.859 B1
Mi.1004
600 PLN
5647

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczek z błędem na poz.7 "biała plama w cyfrze 1" na kopercie FDC, gwarancja.

Fi.859 B1
Mi.1004 
40 PLN
5648

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, komplet przywieszek poziomych, w tym dwie rzadsze ze środka arkusika w obu układach - przywieszka po lewej i po prawej stronie znaczka (Fi.520.-).

Fi.859 Pw
Mi.1004 Zf
480 PLN
5649

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, komplet czworobloków z przywieszkami - wszystkie możliwe kombinacje (Fi.2050.-), w tym sześć rzadszych ze środka arkusika we wszystkich układach - przywieszka po lewej, po prawej, na dole i na górze znaczka, do pozyskania takiego zestawu potrzebne są cztery arkusiki.

Fi.859 Pw
Mi.1004
2 000 PLN
5650

1957 FDC - "VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna", znaczki za 4+2 zł. z przywieszkami I i IV (Fi.120.-)

Fi.859 Pw
Mi.1004 Zf
100 PLN
5651

1957 FDC - "VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna", komplet 6 kopert, wszystkie kombinacje parek poziomych, w tym 2 znaczki z trudnymi przywieszkami "przez środek" arkusika.

Fi.859Pw
Mi.1004Zf 
600 PLN
5652

1957 Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w szermierce, pół arkusza znaczka za 40 gr z numerem walca w lewym górnym marginesie.

Fi.860
Mi.1005
80 PLN
5653

1957 Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w szermierce, serie z odmianami papieru i kombinacjami parek.

Fi.860-2
Mi.1005-7
100 PLN
5654

1957 medycyna polska, serie z odmianami papierów.

Fi.863-70
Mi.1008-14
15 PLN
5655

1957 X Wyścig Pokoju, seria z odmianami kolorów.

Fi.871-2
Mi.1015-6
15 PLN
5656

1957 Wyścig Pokoju, serie z odmianami papierów.

Fi.871-2
Mi.1015-6
15 PLN
SOLD
5657

1957 X Wyścig Pokoju, komplet 4 kopert ostemplowanych na starcie etapów rozgrywanych w Polsce: Wrocław, Katowice, Łódź, Warszawa; temat - KOLARSTWO.

Fi.872
Mi. Mi.1016
30 PLN
5658

1957 kwiaty chronione, serie z odmianami papieru.

Fi.876-80
Mi.1020-4
80 PLN
5659

1957 kwiaty chronione, znaczek z przesuniętym drukiem kolorów.

Fi.877MK
Mi.1021
300 PLN
5660

1957 kwiaty chronione, znaczek z przesuniętym drukiem barwy ciemnozielonej.

Fi.880
Mi.1020 
40 PLN
5661

1957 kwiaty chronione, znaczek bez druku barwy zielonej, gwarancja JungJohan. Mimo, że katalog wycenia błędy braków kolorów w tym wydaniu na tym samym poziomie, nie są one jednak tak samo rzadkie.

Fi.880t
Mi.1020 
700 PLN
5662

1957 Kongres Międzynarodowego Komitetu Technicznego do Walki z Ogniem, znaczek za 40 gr z błędem "konik na K w POLSKA" (39 pozycja w arkuszu) na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.881 B1
Mi.1025
40 PLN
5663

1957 Kongres Międzynarodowego Komitetu Technicznego do Walki z Ogniem, znaczek za 60 g. z błędem "przecięte 0", gwarancja Krawczyk.

Fi.882 B1
Mi.1026
30 PLN
SOLD
5664

1957 Międzynarodowy Kongres Komitetu Technicznego do walki z Ogniem, dwa znaczki z błędem "przecięte O" z różnym przesunięciem wzajemnego druku kolorów.

Fi.882s
Mi.1026 
20 PLN
5665

1957 Światowy Kongres Związków Zawodowych, bardzo rzadka marginesowa próba znaczka za 60 gr. w kolorze szarozielonym, gwarancja Perzyński.

Fi.884 P1
Mi.1028
2 500 PLN
5666

1957 Dzień Znaczka, karta maksimum.

Fi.885
Mi.1030
50 PLN
5667

1957 Dzień Znaczka, górny znaczek z błędem "otwarte usta".

Fi.885B1
Mi.1030
35 PLN
5668

1957 wydanie na przesyłki lotnicze, serie z odmianami papierów.

Fi.890-5
Mi.1035-40
70 PLN
5669

1957 20. rocznica śmierci Andrzeja Struga, odmiany ząbkowań.

Fi.897
Mi.1042
10 PLN
5670

1957 karnet - "I-SZY ZJAZD FILATELISTÓW ZBIERACZY ZNACZKÓW O MOTYWACH RELIGIJNYCH".

Fi.838
Mi.991
25 PLN
5671

1957 Organizacja Narodów Zjednoczonych, blok kasowany.

Fi.bl.19
Mi.Bl.20
50 PLN
5672

1957 Organizacja Narodów Zjednoczonych, blok czysty(Fi.90.-).

Fi.bl.19
Mi.Bl.20
70 PLN
5673

1957 Organizacja Narodów Zjednoczonych, blok kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, z pełną oryginalną gumą.

Fi.bl.19
Mi.Bl.20
70 PLN