Auction 77. Post offices abroad 1919-1939

2665

Fi.23-25
Mi.26-28
180 PLN
2666

1934 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "doniczki" z przedrukiem, 15 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 10.XII z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Gniezna; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY"; bardzo dobry stan zachowania (uzupełnione otwory od dziurkacza); gwarancja Schmutz.

Mi.28
200 PLN
2667

1935 Port Gdańsk, frankatura mieszana różnych wydań przedrukowych, list zleceniowy wysłany 30.VIII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do urzędu w Nakle; znaczki unieważnione datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem z wyróżnikiem "1s", na odwrocie datownik odbiorczy 3.XII; koperta z sygnaturą M.P.iT.53 (X.932); całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.11, 23
Mi.11, 26
400 PLN
2668

1935 kartka z Gdańska 30.XII.35 do Wilna, widokówka z dworcem w Piotrkowie.

90 PLN
2669

140 PLN
2670

1935 Port Gdańsk, AMBULANS NR.45 relacji GDYNIA-POZNAŃ, polskie ambulanse przejeżdżające przez obszar Wolnego Miasta Gdańska "podlegały pocztowo" polskiemu dworcowemu urzędowi kolejowemu Gdańsk 2; list przesłany 3.XII ambulansem do Mszany Dolnej; w książce K.Morawskiego "Stemple i pieczęcie Polskich urzędów pocztowych w Wolnym Mieście Gdańsku 1920-1939" brak reprodukcji tego datownika, a autor posiadał jedynie fragmenty datownika na luźnych znaczkach; wysoka wycena w niemieckim katalogu Wolffa (250.- pkt.); dobry stan zachowania.

Fi.251, 252
Mi.272, 273
500 PLN
2671

1935 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, strona adresowa koperty wysłanej 31.VII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Tczewa; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZT-TEL" z wyróżnikiem "c"; walor w dobrym stanie zachowania (pionowe zgięcie); gwarancja Krawczyk.

Fi.275I
Mi.296I
100 PLN
2672

1935 Port Gdańsk, PRZESYŁKA URZĘDOWA - polskie znaczki urzędowe użyte w Gdańsku, list z Konsulatu Generalnego Rzeczpospolitej Polskiej w Królewcu wysłany 7.II z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Wydziału Wojskowego Zarządu Miejskiego w Tczewie; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; zachowana korespondencja urzędowa wysyłana za pośrednictwem polskich urzędów pocztowych w Gdańsku jest wyjątkowo rzadko spotykana i należy do prawdziwych filatelistycznych rarytasów; walor w dobrym stanie zachowania (minimalne punktowe przebarwienia); gwarancja Schmutz.

Fi.U17
Mi.D17
1 500 PLN
2673

1935 Port Gdańsk, zwrotne poświadczenie odbioru do listu poleconego wysłanego z Urzędu Rozjemczego w Żninie do Gdańska, stempel nadawczy Żnin z 23.11, datownik odbiorczy i nadawczy z 25.XI "POLSKI URZĄD P.-T. No1" z wyróżnikiem "k"; formularz wydany przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów o sygnaturze MP.iT.52 (I 922) 1000 000, z napisami po polsku i francusku; rzadko spotykany walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

1 000 PLN
2674

1935 Port Gdańsk, list firmowy z Gdańska opłacony polskim znaczkiem według taryfy na papiery handlowe.

240 PLN
2675

1936 Port Gdańsk, ładnie frankowany znaczkami różnych wydań przedrukowych, list polecony wysłany 14.IX z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Gdyni; znaczki unieważnione datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T.No.1" z wyróżnikiem "e", odmiana z pękniętą górną poprzeczką mostka; czarny stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, z wyróżnikiem "1e"; na odwrocie datownik odbiorczy; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.15, 25, 26, 27
Mi.18, 28, 29, 30
320 PLN
2676

Fi.26-28
Mi.29-31I
60 PLN
2677

1936 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, list zleceniowy wysłany 3.IX z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Ostrowa Wielkopolskiego; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T.No1" z wyróżnikiem "e"; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, z wyróżnikiem "1e"; koperta z sygnaturą M.P.iT.53 (X.932); na odwrocie kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.288I
Mi.309I
500 PLN
2678

1936 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (M/S Piłsudski) z przedrukiem, hasło propagandowe - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!"; niewielki nakład, przedruku dokonano na zaledwie 50.000 kart z 3 różnymi hasłami; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2C
600 PLN
2679

1936 Port Gdańsk, karnet - "WITAJ GWIAZDKO ZŁOTA", seria znaczków wydania przedrukowego skasowana stemplem okolicznościowym w kompletnym, rozłożonym karnecie; rzadko spotykany walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.KO3, 26-28
Mi.29-31I
500 PLN
2680

1937 Port Gdańsk, seria "widokowa" z przedrukiem, frankatura dwukolorowa, list zleceniowy wysłany 28.VIII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Ostrowa Wielkopolskiego; znaczki unieważnione datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "i"; czarny stempelek polecenia; koperta z sygnaturą (I.-936); na odwrocie datownik odbiorczy; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.28, 29
Mi.31I, 32
400 PLN
2681

Fi.29-31
Mi.31II-33
60 PLN
2682

1937 Port Gdańsk, seria "widokowa" z przedrukiem, 25 gr znaczek z silnie przesuniętą perforacją poziomą i pionową - frankatura pojedyncza, list wysłany 29.I z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Tczewa; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "a"; koperta firmowa "Bank Kwilecki, Potocki i Ska Spółka Akcyjna Oddział w Gdańsku"; doskonały stan zachowania; gwarancja.

Fi.31
Mi.31II
300 PLN
2683

1937 Port Gdańsk, frankatura mieszana - POLSKA KOPERTA (całostka) + znaczki wydania przedrukowego + znaczki polskie bez przedruku, ekspresowy list polecony wysłany 9.VI z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Poznania; znaki opłaty unieważnione datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "i"; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, z wyróżnikiem "1k"; na odwrocie datownik odbiorczy 10.6; karty bez przedruku użyte w Polskim Urzędzie w Gdańsku spotykane są sporadycznie, użycie koperty jest prawdopodobnie unikalne; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Ck7, 28, 29, 285I
Mi.31I, 32, 306I, 31
1 800 PLN
2684

Fi.Cp3c
500 PLN
2686

1938 Port Gdańsk, FDC - 20 rocznica odzyskania niepodległości, 5 gr znaczek na karcie pocztowej ostemplowany grzecznościowo 11.XI w pierwszym dniu obiegu w Polskim Urzędzie Gdańsk 1; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "i".

Fi.32, 29
Mi.34, 32
60 PLN
2687

1938 Port Gdańsk, FDC - 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria znaczków na wycinkach ostemplowanych 11.XI w pierwszym dniu obiegu datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY GDAŃSK 1" (Mi. seria kasowana - 110 euro, FDC - 80 euro).

Fi.32-35
Mi.34-37
60 PLN
2688

1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria czysta w czworoblokach, zwraca uwagę przesunięcie grzebienia perforacyjnego na górnym marginesie znaczków za 55 gr.

Fi.32-35
Mi.34-37
80 PLN
2689

1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, marginesowy znaczek za 25 gr. ze znacznie przesunietym rysunkiem, ślad podlepki na dolnym marginesie, znaczek w pieknym stanie.

Fi.34 Mk
Mi.36
150 PLN
2690

1938 Port Gdańsk, przesyłka do Gdańska przechodząca przez Polski Urząd Pocztowy nr.1 - list polecony wysłany 5.VIII z Warszawy; na odwrocie datownik odbiorczy z 6.VIII - "POLSKI URZĄD P.-T. GDAŃSK 1" z wyróżnikiem "b" odmiana powstała poprzez całkowite zużycie beleczek mostka; również na odwrocie nalepka kontroli dewizowej; koperta firmowa "S.ROSSET MAKLER PRZYSIĘGŁY Giełdy Zboż.-Tow. w Warszawie WARSZAWA, CEGLANA 17."; walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.299
Mi.320
600 PLN
2691

1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, czysta karta wydania definitywnego, bardzo dobry stan zachowania (Fi.200.-).

Fi.Cp4
140 PLN
2692

1938 Port Gdańsk, "WESOŁYCH ŚWIĄT" - kasownik okolicznościowy ładnie odciśnięty 24.XII na widokówce z życzeniami świątecznymi do Poznania; opłata niezgodna z taryfą, ale, co rzadkie, karta pochodzi z oryginalnego obiegu pocztowego; gwarancja Krawczyk.

Fi.KO5
240 PLN
2693

1939 Port Gdańsk, polski znaczek stemplowany w polskim urzędzie pocztowym w Gdańsku.

Fi.311
25 PLN
2694

Fi.312
20 PLN