The auction will start on 19.04.2024

Auction 76. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
32039

1916 Białystok, znaczek lokalnej poczty doręczeniowej z ręcznym podpisem, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.1I
850 PLN
32060

1916 Białystok, bardzo rzadka próba niezrealizowanego znaczka poczty doręczeniowej, minimalny ślad po podlepce, bardzo ładny stan zachowania, fotoatest Mikulski.

Fi.1P4
8 500 PLN
32302

1915 Warszawa, Syrena - herb miasta, nadużycie formy - cięty znaczek za 5 gr. w fantazyjnych barwach.

Fi.1 FFi
40 PLN
32303

1915 Warszawa, Syrena - herb miasta, nadużycie formy - cięty znaczek za 5 gr. w fantazyjnych barwach.

Fi.1 FFi
40 PLN
32304

1915 Warszawa, Syrena - herb miasta, nadużycie formy - cięty znaczek za 5 gr. w fantazyjnych barwach.

Fi.1 FFi
40 PLN
32305

1915 Warszawa, Orzeł, znaczek za 10 gr. z ciekawym zielonkawym kolorem tła.

Fi.2
40 PLN
32306

1915 Warszawa, znaczki wydania definitywnego w odmianach.

Fi.2
120 PLN
32307

1915 Warszawa, Orzeł, nadużycie formy - cięty znaczek za 10 gr. w fantazyjnej srebrnej barwie, sygnowany.

Fi.2 FFi
40 PLN
SOLD
32308

1915 Warszawa, Orzeł, parka znaczków za 10 gr., górny bez perforacji u dołu - niekatalogowany, dolny całkowicie bez perforacji poziomej (Fi.400.-), w Michlu odwrotnie: górny katalogowany, dolny niekatalogowany.

Fi.2 MK1
Mi.2 Uo, 2 Uw 
1 200 PLN
32309

1915 Warszawa, zestaw znaczków poczty miejskiej.

Fi.3, 6
35 PLN
32310

1915 Warszawa, połówka znaczka na wycinku z błędem "uszkodzone y" w czarnym nadruku groszy (zwykły znaczek - Mi.350 euro, z błędem 25% dopłaty), podwójna gwarancja Rembieliński.

Fi.3IIt
Mi.3ca 
700 PLN
32311

1915 Warszawa, znaczek z nadrukiem nowej wartości w kolorze liliowo czerwonym, gwarancja Weźranowski.

Fi.4
25 PLN
32312

1915 Warszawa, znaczek z czytelnie odbitym obróconym o 90° ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. w kolorze lilaczerwonym, gwarancja Krawczyk.

Fi.4Iba
Mi.4aa
120 PLN
32313

1915 Warszawa, odwrócony nadruk nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. w kolorze lilaczerwonym, gwarancja w położeniu nadruku Schmutz.

Fi.4Iba No
Mi.4aa
240 PLN
32314

1915 Warszawa, wydanie z nadrukiem nowej wartości, seria kasowana, znaczki za 6/5 gr. z różnymi typami cyfry 6, gwarancja Schmutz.

Fi.5aI, 5aII, 6
Mi.5, 6Iaa, 6IIaa
60 PLN
32315

1915 Warszawa, wydanie z typograficznym nadrukiem nowej wartości, połówka znaczka za 6/5 gr. na podstawowym z żółtawozielonym tłem, pięknie kasowana na wycinku, gwarancja Falkowski.

Fi.5aId
Mi.6Iaa 
40 PLN
32316

1915 Warszawa, gwarancja i oznaczenie.

Fi.5bIIe
140 PLN
32317

1915 Warszawa, makulatura, parki ciętych znaczków bez nadruku - nakład wykorzystywany pod przedruki trzech ostatnich wydań poczty miejskiej.

Fi.6-7 Mk
40 PLN
32318

1915 Warszawa, znaczki nie wprowadzone do obiegu, poprawiana guma, gwarancja Krawczyk,.

Fi.I, II
180 PLN
32319

1915 Warszawa, próby w kolorach za 5 gr. w ciemnoszarozielonym i za 10 gr. w czarnym bez tła, piękny stan (Fi.2000.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.I-II P
1 200 PLN
32320

1915 Warszawa, seria nie wprowadzona do obiegu, oba znaczki z tłem jasnobrązowawożółtym i pełną oryginalną gumą bez podlepki, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.I-IIb
800 PLN
32321

1916 Sosnowiec, seria czysta ze śladami po podlepce (Mi.50 euro), gwarancja Mikstein.

Fi.1-2
90 PLN
32322

1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.150 euro), piękny stan, gwarancja Falkowski.

Fi.1-2
220 PLN
32323

1916 Sosnowiec, seria kasowana w czworoblokach z pełną oryginalną gumą (Mi.480 euro), piękny stan, gwarancja.

Fi.1-2
320 PLN
32324

1916 Sosnowiec, seria kasowana (Mi.120 euro), piękny stan, gwarancja.

Fi.1-2
80 PLN
32325

1916 Zawiercie, seria znaczków bez nadruku kontrolnego, bardzo ładny stan zachowania, nie mają podlepek, ale 10 f. lekki cień - gwarancja i opis a 20 f. ładnie parowaną gumę - gwarancja z (G) Schmutz.

Fi.1-2III
260 PLN
32326

1916 Zawiercie, znaczek za 10 f. bez nadruku kontrolnego, bez gumy, ale w bardzo ładnym stanie zachowania, gwarancja Mikstein.

Fi.1III
80 PLN
32327

1916 Sosnowiec, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.2
70 PLN
32328

1916 Warszawa, znaczki poczty miejskiej na kopercie listu miejscowego, ostemplowane grzecznościowo 22.5 datownikiem z wyróżnikiem "b".

Fi.2, 9, 10
30 PLN
32329

1916 Sosnowiec - DWUKROTNIE NADAWANA NIEDOSTATECZNIE OPŁACONA PRZESYŁKA, karta pocztowa za 5 fen datowana i wysłana 2.8 z Sosnowca do Berlina, dzień po wprowadzeniu nowej wyższej taryfy opłat pocztowych - 7,5 fen. za kartę pocztową; po wychwyceniu niedostatecznie opłaconej przesyłki poczta niemiecka zwróciła ją poczcie miejskiej w Sosnowcu; opatrzono ją stosownym dwuwierszowym stempelkiem "* Zurück weil(?) unzureichend frankiert" (zwrot opłata niedostateczna) i dodatkowo opatrzono adnotacją o konieczności pobrania opłaty od nadawcy; poczta miejska w Sosnowcu udokumentowała doręczenie zwrotu czarnym datownikiem opłatnym "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 3 kop." z datą -5.AUG.1916; co bardzo ciekawe pozwolono nadawcy dofrankować przesyłkę nie pobierając od niego pełnej opłaty; adnotacje o niedopłacie wykreślono, a po doklejeniu znaczka za 2½ powtórnie wyekspediowano przesyłkę w dniu 7.8 po ocenzurowaniu w Poznaniu - fioletowy stempelek "Gepr.Übw.Stelle Posen" przesyłka szczęśliwie dotarła do adresata; niespotykany walor w bardzo dobrym stanie zachowania; dodatkowo (gratis) ładnie kasowany na wycinku znaczek; na karcie albumowej; gwarancja.

Fi.2Ia; 5
8 000 PLN
32330

1916 Łódź, karta pocztowa "Postgebiet Ob. Ost" (część na odpowiedź) wysłana 6.3 z Lipawy (Libau) do Łodzi, 9.III doręczona przez Łódzką Ochotniczą Straż Ogniową, rzadki stempelek poczty doręczeniowej w kolorze lila, stempelek cenzury niemieckiej; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.2b
800 PLN
32331

1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, karta pocztowa wysłana 16.11 z Częstochowy, fioletowy stempelek niemieckiej cenzury w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2a
80 PLN
32332

1916 Częstochowa, karta pocztowa wysłana 20.5 z Warszawy do Częstochowy, dwa stemple częstochowskiej poczty miejskiej: czerwonoliliowy datownik "STÄDTISCHES BESTELLAMT CZENSTOCHAU CZĘSTOCHOWA MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY" z datą 21 V na mostku i prostokątny ramkowy stempelek taryfowy "Porto 10 Pf."; fioletowy prostokątny stempel cenzury warszawskiej; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja; dodatkowo grzecznościowa koperta ofrankowana znaczkiem niemieckim za 3 fen, skasowanym 8.4.16 w Częstochowie, stempelek poczty miejskiej "STADT-POST POCZTA MIEJSKA CZENSTOCHAU CZĘSTOCHOWA" i stempelek taryfowy "5" (fenigów); na karcie albumowej.

Fi.2f, 1b
300 PLN
32333

1916 Sosnowiec, gwarancja.

Fi.3
45 PLN
32334

1916 Sosnowiec, przedrukowa seria czysta w czworoblokach (Fi.1600.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
1 500 PLN
32335

1916 Sosnowiec, seria czysta z paskiem (Mi.220 euro), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
380 PLN
32336

1916 Sosnowiec, seria kasowana z pełną gumą (Mi.500 euro), piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
400 PLN
32337

1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.130 euro) z minimalnym sladem po podlepce, bardzo ładny stan, sygnowana Brajer Lwów, gwarancja.

Fi.3-4
140 PLN
32338

1916 Sosnowiec, gwarancja Falkowski,.

Fi.5
90 PLN
32339

1916 Sosnowiec, znaczek poczty miejskiej na wycinku.

Fi.5
60 PLN