The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 76. PoW Woldenberg camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
35053

1942 Sztandar z Krzyżem Virtuti Militari, unikalna niekatalogowana u Fischera próba znaczka za 5 f. autorstwa E.Czarneckiego, rytowana przez Edmunda Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w pięknym głęboko czerwonobrazowym kolorze w minimalnym nakładzie 20 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 3.0.3 9F7, jego adnotacja i opis na odwrocie, sygnowana Gryżewski.

Fi.8 P1
4 000 PLN
35054

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, odbitka z unieważnionej matrycy, gwarancja.

Fi.7, 9, 11
80 PLN
35055

1942 150-lecie orderu Virtui Militari, seria czysta z odmianami kolorów i retuszowanym znaczkiem za 10 f. - opis Schmutz, gwarancja Falkowski, Schmutz

Fi.7-11
600 PLN
35056

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, znaczek z retuszowanej kliszy, gwarancja.

Fi.9x1b
140 PLN
35057

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, ciemny i jasny znaczek za 10 pf. z retuszowanej kliszy (Fi.300.-), gwarancje i opisy obu Schmutz.

Fi.9x1b
350 PLN
35058

1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, gwarancja.

Fi.10
20 PLN
35059

1942 Madonna, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.12
20 PLN
35060

1942 Madonna, czysta seria na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja Schmutz.

Fi.12-14x
150 PLN
35061

1942 Madonna, kasowana seria na papierze szarym szorstkim grubym, gwarancja.

Fi.12-14y
110 PLN
35062

1942 Madonna, seria na papierze szorstkim grubym y, gwarancja.

Fi.12-14y
140 PLN
35063

1942 kartka z świąteczną grafiką obozową z obiegu, gwarancja.

Fi.13
220 PLN
35064

1942 Madonna, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.14
20 PLN
35065

1942 pochodnia, odbitki z unieważnionej matrycy.

Fi.15-7
50 PLN
35066

1942 Pochodnia, projekty znaczków na papierze grubym, projekty te wykonano jako prace konkursowe z okazji wystawy filatelistycznej, która odbyła się w dniach 8-11 listopada, 27 esejów o różnych rysunkach przedstawiono do konkursu i były one skompletowane w okolicznościowym karnecie, te trzy eseje zostały ostatecznie zaakceptowane i wydane jako seria w odmiennych kolorach, gwarancja Schmutz.

Fi.15-7P
750 PLN
35067

1942-43 Pochodnia, seria kasowana na wycinkach z czerwonymi kasownikami obiegowymi, gwarancja Schmutz.

Fi.15-17
100 PLN
35068

1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f., gwarancja Krawczyk.

Fi.15ab-17y
90 PLN
35069

1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym niekiedy z fragmentami tekstu gazetowego na odwrocie, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f., gwarancja Krawczyk.

Fi.15ab-17y
80 PLN
35070

1942-43 Pochodnia, seria kasowana na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja Krawczyk.

Fi.15b-17x
40 PLN
35071

1942 Pochodnia, cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na druku bibliotecznym, przesłanym 11.XI.1943, znaczek unieważniony kasownikiem okolicznościowy z okazji Święta Niepodległości; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.15bx
150 PLN
35072

1942 Pochodnia, znaczek za 10 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie pocztowej z życzeniami bożonarodzeniowymi, ozdobionej scenką z warszawskiego Nowego Miasta malowaną piórkiem i akwarelami - to kamienica "Pod Okiem Opatrzności" przy Freta 29, dziś lokale na parterze zajmuje salon fryzjerski; sygnowana "MS" (Marian Stępień?), przesłana 24.XII; przepiękna dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.16y
2 400 PLN
35073

1942 Wystawa Filatelistyczna, kasowany okolicznościowo blok Madonna, gwarancja.

Fi.bl.2
500 PLN
35074

1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna, piękny stan (Fi.800.-), gwarancja.

Fi.bl.2
650 PLN
35075

1942 "Wdowa", karta pocztowa czysta ze znakiem opłaty w kolorze czerwonobrązowym - odcień ciemniejszy (część z niewielkiego nakładu 415 szt.); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp1
1 200 PLN
35076

1942 całostka ze stemplem okolicznościowym "Zieleńce 18-VI-1792", gwarancja Jendroszek.

Fi.Cp2II
80 PLN
35077

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, karta z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 23.XII, doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2Iax
150 PLN
35078

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, nie retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, wysłana 31.XII, gwarancja.

Fi.Cp2Iax
150 PLN
SOLD
35079

1942 Matka Boska Obozowa i Matka Boska Ostrobramska, zestaw dwóch czystych kart pocztowych; dobry stan zachowania (niewielkie niebieskie przebarwienia na froncie i odwrocie); gwarancja Schmutz.

Fi.Cp3-4
200 PLN
35080

1942 Lotnik, uszkodzona (prawie niewidoczna) litera A w POCZTÓWKA, całostka - druk biblioteczny wysłany 30.01.1943; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp5
600 PLN
35081

1942 Lotnik, całostka wysłana 23.XII, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp5
120 PLN
35082

1942 cyfry, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.D1
30 PLN
35083

1942-43 Cyfry, kasowana seria znaczków dopłaty - wszystkie podstawowe odmiany, gwarancja.

Fi.D1-4
400 PLN
35084

1942-43 Cyfry, czysta seria znaczków dopłaty - wiele odmian papierów i kolorów, gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.D1-4
600 PLN
35085

1942 cyfry, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.D3
25 PLN
35086

1942 Wystawa Filatelistyczna, blok, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
600 PLN
35087

1942 Boże Narodzenie, sygnowana odbitka linorytu przedstawiająca słynną cukiernię Ludwika Zalewskiego przy ulicy Akademickiej we Lwowie z jej nie mniej słynnym oknem wystawowym, które dokładnie opisał w "Wysokim Zamku" Stanisław Lem; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


2 500 PLN
35088

1942 projekt znaczka przedstawiony do konkursu z okazji wystawy filatelistycznej, która odbyła się w dniach 8-11 listopada, jeden z 27 esejów przedstawionych do konkursu, nie zrealizowano znaczka z tym wizerunkiem, gwarancja Schmutz.


120 PLN
SOLD
35089

1942 projekt znaczka przedstawiony do konkursu z okazji wystawy filatelistycznej, która odbyła się w dniach 8-11 listopada, jeden z 27 esejów przedstawionych do konkursu, nie zrealizowano znaczka z tym wizerunkiem, gwarancja Schmutz.


120 PLN
SOLD
35090

1942 projekt znaczka przedstawiony do konkursu z okazji wystawy filatelistycznej, która odbyła się w dniach 8-11 listopada, jeden z 27 esejów przedstawionych do konkursu, nie zrealizowano znaczka z tym wizerunkiem, gwarancja Schmutz.


120 PLN
SOLD
35091

1942 projekt znaczka przedstawiony do konkursu z okazji wystawy filatelistycznej, która odbyła się w dniach 8-11 listopada, jeden z 27 esejów przedstawionych do konkursu, nie zrealizowano znaczka z tym wizerunkiem, gwarancja Schmutz.


120 PLN
SOLD
35092

1942 projekt znaczka przedstawiony do konkursu z okazji wystawy filatelistycznej, która odbyła się w dniach 8-11 listopada, jeden z 27 esejów przedstawionych do konkursu, nie zrealizowano znaczka z tym wizerunkiem, gwarancja Schmutz.


120 PLN
SOLD