Auction 76. WW2 military postage

34719

Fi.bl.1P1
1 200 PLN
34720

Fi.12
300 PLN
34721

80 PLN
34722

1946 Armia Polska na kontynencie, list polecony wysłany 12.XI z brytyjskiej poczty polowej 406 obsługującej 1DPanc do Warszawy, w adresie nadawcy podano oznaczenie kodowe "260/39/A London EC1" (1 Pułk Artylerii Motorowej); kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN
34723

1946 II Korpus Polski we Włoszech, list wysłany 10.IV za pośrednictwem poczty polowej 123 do jednostki o kryptonimie pocztowym 590 (3.Dyon 8.PA.Plot.C.), dobry stan zachowania.

45 PLN
34724

1946 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Palestyna, list wysłany 26.I za pośrednictwem poczty polowej 141 do jednostki o kryptonimie pocztowym 590 (3.Dyon 8.PA.Plot.C.), dobry stan zachowania.

45 PLN
34725

1946 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, POLSKA POCZTA POLOWA P/8 POLISH FIELD POST OFFICE - NIEZNANY DATOWNIK, list lotniczy wysłany 22.1 z Detroit do Anglii, adres nadawcy kodowany na skrytkę pocztową w Londynie "P.O.Box 260/160" (przydzieloną najpewniej pododdziałowi 16 Brygady Pancernej), na odwrocie idealnie odciśnięty nieznany fioletowy datownik odbiorczy "POLSKA POCZTA POLOWA P/8 POLISH FIELD POST OFFICE" z datą "30 JAN 1946" (30.I) należący prawdopodobnie do 16 Brygady Pancernej; przesyłkę przeadresowano i dosłano do Polskiego Biura Wojskowego w Szkocji "P.B.W. Glasgow Radio & Tellev. College", na froncie datownik odbiorczy "POLSKA POCZTA POLOWA Nr.1 POLISH FIELD POST No.1" z datą "2 FEB 1946" (2.II); rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.10
800 PLN
34726

1946 II Korpus Polski we Włoszech, list polecony wysłany 16.X za pośrednictwem Głównej Poczty Polowej 104 do biura Amerykańskiej Pomocy dla Polski w Chicago, znaczki skasowane datownikiem GŁÓWNA POCZTA POLOWA 104, stempelek polecenia POCZTA POLOWA 129 - używany jako rezerwowy na poczcie 104 (poczta polowa 129 nie została uruchomiona), na odwrocie datownik przejściowy POCZTA POLOWA 104 i kasowniki odbiorcze z 6.XI; dobry stan zachowania.

Fi.2, 3
200 PLN
34727

1946 list z Centrali Poszukiwań Zaginionych Osób Polskich Sił Zbrojnych na środkowym wschodzie do Kierownictwa Polskiej Marynarki Wojennej w Londynie nadany przez pocztę polową nr 102.

80 PLN
34728

40 PLN
34729

700 PLN
34730

30 PLN
34731

30 PLN
34732

1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, marginesowy znaczek za 50 gr.

12 PLN
34733

Fi.6 Pw 6
600 PLN
34734

1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, parka znaczków za 50 gr. z międzypolem, górny ze skazą na kleju.

Fi.6/Pw/6
30 PLN
34735

25 PLN
34736

1951 "Wojskowy bezpłatny" list wysłany 26.11 z Opola z jednostki wojskowej 2719 do Międzyrzecza, oznaczony prostokątnym stempelkiem w ramce "Wojskowy bezpłatny", dodatkowy stempel formacyjny z orłem.

50 PLN
34737

1954 wydanie rocznicowe - dziesięciolecie zdobycia Monte Cassino, potrójny nadruk na znaczku za 2 zł. poczty polowej II Korpusu, jeden w położeniu prawidłowym, a dwa odwrócone, bardzo rzadkie.

Fi.9 Npt
1 000 PLN
34738

1954 wydanie rocznicowe - dziesięciolecie zdobycia Monte Cassino, nadruk karminowy na znaczku za 45 gr. poczty polowej II Korpusu; istniały dwa typy nadruków "*Dziesięciolecie / 1944 - 1954*" większą czcionką i "Monte Cassino / 1944-1954" małą czcionką, tu fragment nadruku II typu, bardzo rzadkie.

Fi.6 P
400 PLN
34739

1962 Gabinet Ministra Obrony Narodowej, list polecony wysłany 3.11 z kancelarii marszałka Mariana Spychalskiego do Centralnego Archiwum Wojskowego, kasownik odbiorczy.

Fi.1054
Mi.1210
50 PLN