Poz# | Photos | Description | Catalog | Features | Actual price |
---|---|---|---|---|---|
37907 |
1981 Sport modelarski, arkusze czyste znaczków drukowanych w NRD; na dolnym marginesie oznaczenia drukarni "VEB Wertpapierdruckerei der DDR"; dobry stan zachowania (arkusze pionowo zgięte). | Fi.2614-19 Mi.2757-62 |
| 120 PLN | |
37908 |
1981 działacze polskiego ruchu robotniczego Małgorzata Fornalska, znaczek makulaturowy z przesuniętą perforacja z obiegu pocztowego. | Fi.2625MK Mi.2773 |
| 35 PLN | |
37909 |
1981 pomniki Ofiarom Grudnia 1970 roku, seria w arkuszach sprzedażnych. | Fi.2634-35 Mi.2782-83 |
| 40 PLN | |
37910 |
1981 list polecony z Warszawy 17.12.81 ze stemplem cenzury stanu wojennego Komenda Stołeczna MO w Warszawie Do pakietów 38. | |
| 35 PLN | |
37911 |
1981 list z Austrii ze stemplem OCENZUROWANO, list wysłany kilka dni przed wprowadzeniem stanu wojennego. | |
| 25 PLN | |
37912 |
1982 list z Rzeszowa do Krakowa, stempel Urzędu Cenzury nr 135. | Fi.2551 |
| 30 PLN | |
37913 |
1982 rocznik kopert FDC (bez Bl.75; Fi.54.-). | Fi.2644-99 Mi.2792-2647 |
| 30 PLN | |
37914 |
1982 rocznik znaczków czystych (Fi.60,20). | Fi.2644-99 Mi.2792-2847 |
| 50 PLN | |
37915 |
1982 fałszerstwo dywersyjno-propagandowe "13.XII.1981r. WOJNA WRON Z NARODEM 13.XII.1982r." nadruk z 21 pozycji, miejscowy list wysłany 14.II.1983 w Warszawie, niewielki nakład, rzadko oryginalnie użyte, jest to prawdopodobnie jedna z niewielu zachowanych przesyłek, gwarancja i fotoatest Schmutz. | Fi.2644FP |
| 3 200 PLN | |
37916 |
1982 600 lecie obecności Obrazu Jasnogórskiego, znaczek z błędem "OBLEŻENIE". | Fi.2671 B1 Mi.2819 |
| 15 PLN | |
37917 |
1982 50-lecie zwycięstwa w Challenge, blok z błędem "przerwana trasa Madryt-Pau", gwarancja. | Fi.bl.117 B (73) Mi.Bl.87 |
| 20 PLN | |
37918 |
1982 "50-lecie zwycięstwa polskich lotników - Challenge" blok z błędem "przerwana trasa Madryt - Pau" na kopercie FDC, gwarancja. | Fi.bl.117(73) B Mi.Bl.87 |
| 20 PLN | |
37919 |
1982 list z Niemiec do Polski z różowymi dla korespondencji z zagranicy stemplami cenzury stanu wojennego; OCENZUROWANO i URZĄD CENZURY 718. | |
| 25 PLN | |
37920 |
1982 list z Szwajcarii do Polski z różowymi dla korespondencji z zagranicy stemplami cenzury stanu wojennego; OCENZUROWANO i URZĄD CENZURY 668. | |
| 25 PLN | |
37921 |
1982-1984 TOM XV JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 160 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.2644-2811 Mi.2792-2959 |
| 120 PLN | |
37922 |
1982 list z Piotrkowa do Gdańska, stempel Urzędu Cenzury nr 471. | |
| 20 PLN | |
37923 |
1982 list z Zabrza do Krakowa, stempel Urzędu Cenzury nr 369. | |
| 20 PLN | |
37924 |
1982 list z Chocianowa do Gdańska, stempel Urzędu Cenzury nr 334. | |
| 20 PLN | |
37925 |
1982 list z Gdańska do Krakowa, stempel Urzędu Cenzury nr 693. | |
| 20 PLN | |
37926 |
1982 poczta Solidarności, koperta z obozu internowania w Nysie. | |
| 40 PLN | |
37927 |
1982 list z polskiej placówki wojskowej w ramach ONZ w Syrii. | |
| 35 PLN | |
37928 |
1983 rocznik kopert FDC (bez Bl. 78; Fi.51,80). | Fi.2700-50 Mi.2848-98 |
| 35 PLN | |
37929 |
1983 rocznik znaczków czystych (Fi.50,80). | Fi.2700-50 Mi.2848-98 |
| 40 PLN | |
37930 |
1983 750-lecie praw miejskich Torunia, znaczek z pustopolem. | Fi.2728 Mi.2876 |
| 10 PLN | |
37931 |
1983 40-lecie LWP, parka - znaczek makulaturowy z zaplamieniem farbą czerwoną oraz znaczek normalny. Mimo,że bład ma charakter przypadkowej usterki druku jest on znany i wystąpił prawdopodobnie w kilku arkuszach. | Fi.2737MK Mi.2885 |
| 50 PLN | |
37932 |
1983 40. rocznica powstania Armii Ludowej, znaczek z lekkim przesunięciem koloru czarnego w bok na emblemacie. | Fi.2749 Mi.2897 |
| 10 PLN | |
37933 |
1983 "ODSŁONIĘCIE HARCERSKIEGO POMNIKA" Katowice 1, karta pocztowa maksimum, ostemplowana okolicznościowo 4.09; temat - HARCERSTWO. | Fi.Cp844 |
| 20 PLN | |
37934 |
1983 750-lecie nadania praw miejskich Toruniowi, blok z podwójnym ząbkowanie pionowym zarówno po lewej jak i po prawej stronie + niewielkie przesunięcie ząbkowania. | Fi.bl.78M Mi.Bl.92 |
| 90 PLN SOLD | |
37935 |
1984 rocznik znaczków czystych (Fi.49,60). | Fi.2751-2811 Mi.2899-2959 |
| 40 PLN | |
37936 |
1984 Światowa Wystawa Filatelistyczna "Hiszpania 84" w Madrycie, znaczek z przesuniętym drukiem kolorów - barwy srebrnej. Błąd pokazał się kilka lat temu i szybko znalazł sie w zbiorach filatelistów. | Fi.2764 Mi.2912 |
| 150 PLN | |
37937 |
1984 głowy wawelskie (II) znaczki drukowane z rolki, pasek czterech sztuk w tym jeden z numerem na odwrocie wydrukowanym "do góry nogami" w stosunku do rysunku znaczka, wskutek mechanicznego rozdzielania zadrukowanej taśmy papieru, ząbkowanie pionowe znaczków uległo często uszkodzeniu lub nawet całkowitemu zniszczeniu; czyste. | Fi.2777 Mi.2925 |
| 50 PLN | |
37938 |
1984 40. rocznica Powstania Warszawskiego, parka znaczków z przesuniętą perforacją. Interesujące do zbiorów Powstania Warszawskiego, gdzie w wydaniach powojennych brakuje ciekawych walorów. | Fi.2782 Mi.2930 |
| 270 PLN | |
37939 |
1984 Chronione zwierzęta futerkowe, 4 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.1,6,11,16,21,26,31,36,41,46 "pionowe kreski od zadu do ogona"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja. | Fi.2798 Mi.2946 |
| 100 PLN | |
37940 |
1984 poczta samochodowa szlakiem poczty polowej LWP, komplet 7 kart ze znaczkami dodatkowej opłaty, przewiezionych na trasie poszczególnych etapów. | Fi.Cp872-78 |
| 30 PLN | |
37941 |
1984 rocznik kopert FDC (bez Bl.81; Fi.55,60). | Fi.2751-2811 Mi.2899-2959 |
| 50 PLN | |
37942 |
1984 poczta podziemnej Solidarności, bloczek. | |
| 40 PLN | |
37943 |
1984 koperta podziemnej poczty Solidarności. | |
| 35 PLN | |
37944 |
1984 koperta podziemnej poczty Solidarności. | |
| 35 PLN | |
37945 |
1984 koperta podziemnej poczty Solidarności. | |
| 35 PLN | |
37946 |
1984 koperta podziemnej poczty Solidarności. | |
| 35 PLN | |