The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 76. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
34819

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta z sygnaturą II.41, wysłana 21.11.1944 ze Skierniewic do obozu pracy Wessenberg (Fi.150.-).

Fi.Cp8II
Mi.P11 
100 PLN
34820

1940 seria znaczków doręczeniowy w parkach, skasowana grzecznościowo owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe ZAHAJKI", znaczki z pełną oryginalną gumą.

Fi.D1-4
Mi.Z1-4
60 PLN
34821

1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe BIELINY".

Fi.D1-4
Mi.Z1-4
50 PLN
34822

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst Va "1) Alle im Generalgouvernement erschinenen ...", ale skreślono "erschinenen" i dopisano "gültigen", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp2I
200 PLN
34823

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst XI "Mehr als 5 gestempelte Sätze können wegen Papier-", karta czysta; dobry stan zachowania (pionowe zgięcie).

Fi.Fcp2I
100 PLN
34824

1940 wydanie przedrukowe na całostce dla poczty polskiej w Porcie Gdańsk, złamany prawy dolny narożnik.

Fi.Fcp2I
70 PLN
34825

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 37,5 mm!!! niezwykle rzadko, a właściwie najrzadziej występująca odmiana, bardzo wysoka wycena katalogowa; wysłana 3.8.1944 z urzędu Kraków 3 do Wolfersdorf w Turyngii; dodatkowo niebieski stempel urzędowy z godłem "Postamt Krakau 3"; egzemplarz w idealnym stanie zachowania; gwarancja i opis typu Schmutz.

Fi.Fcp2II
2 000 PLN
34826

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp3
100 PLN
34827

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, bez wydrukowanego na odwrocie tekstu; z dopisaną na maszynie treścią, datowana 27.10 wysłana do Bydgoszczy, stempelek "Versandstelle für Sammlermarken Krakau"; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Fcp3
300 PLN
34828

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst III "Und den Wünschen ..." 12 wierszy tekstu, karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp3
150 PLN
34829

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst III "Um den Wünschen ..." 12 wierszy tekstu, karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp3
100 PLN
34830

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XV "Durch ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp4
60 PLN
34831

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XXIIb "Infolge ..." w podpisie "Postamt Krakau 3", wysłana 5.5.43 z urzędu Kraków 3 do Skarżyska Kamiennej, dodatkowo niebieska pieczęć urzędowa z godłem "POSTAMT KRAKAU 3" z wyróżnikiem "a"; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Fcp4
500 PLN
34832

1940 znaczki urzędowe I i II wydanie, 60 + 8 + 40 gr - frankatura mieszana, list urzędowy za zwrotnym poświadczeniem odbioru wysłany 4.12.1942 z sądu w Radomiu do miejscowości Jedlnia Letniska; adresat odmówił przyjęcia, przesyłkę zwrócono do nadawcy.

Fi.U11, U17, U24
60 PLN
34833

1940 znaczek makulaturowy z rozmazanym rysunkiem.

Fi.U11MK
25 PLN
34834

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, seria znaczków urzędowych na kopercie ostemplowana 10.8 kasownikiem okolicznościowy z okazji wyścigów konnych rozegranych w Lublinie "ERSTES PFERDEZUCHTRENNEN".

Fi.U16-24; 11
50 PLN
34835

1940 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, ładnie frankowany list polecony wysłany 7.V z Budapesztu do Zakopanego, zalepka i liczne stempelki cenzury; polski przedwojenny datownik użyty jako kasownik odbiorczy.


Mi.Bl.7, 598, 606, 6
120 PLN
34836

1940 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, karta pocztowa z Rumunii, wysłana 20.I z miejscowości Braila do Chrzanowa.


50 PLN
34837

1940pocztowe znaczki opłaty radiowej, górny znaczek podlepka.


50 PLN
34838

1940 znaczek opłaty radiowej (Rundfunk) grzecznościowo skasowany na karcie 6.12.41 w Krakowie, zwykle część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum; bardzo rzadko spotykany walor.


100 PLN
34839

1940 wydanie przedrukowe, trzy grzecznościowe listy polecone z Krakowa do Niemiec, na odwrocie stemple odbiorcze.


60 PLN
34840

1940 widoki zabytkowych budowli, trzy listy grzecznościowe do Niemiec.


15 PLN
34841

1940 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum.


50 PLN
34842

1940 (?) formularz kartkowy czysty, z liniaturą i napisami polskim i niemieckimi


20 PLN
34843

1940 listownik z Oflagu IXB wysłany 23.1 do Milanówka; stempelek cenzury obozowej; zwraca uwagę stempel w ramce "Leitpunkt: Warschau 2"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


200 PLN
34844

1940 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, karta pocztowa wysłana 1.V z Bukaresztu do Lublina, cenzury.


50 PLN
34845

1940 formularz Polskiego Czerwonego Krzyża, wysłany 29.2 z Oflagu IXB do PCK w Krakowie, niemy datownik nadawczy, stempelek cenzury obozowej nr.5, różne stempelki i adnotacje; zwraca uwagę stempel w ramce "Leitpunkt: Krakau 2"; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); temat - CZERWONY KRZYŻ.


200 PLN
34846

1940 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, karta pocztowa z Budapesztu wysłana 5.VI do Krakowa, cenzury.


50 PLN
34847

1940 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, karta pocztowa z Ploesti (Rumunia) wysłana 5.II do Czarnego Dunajca, cenzura Wehrmachtu.


60 PLN
34848

1940-44 zestaw znaczków stemplowanych.


120 PLN
34849

1941 znaczek na formularzu kartkowym poczty polowej skasowany 15-17.8 w Krakowie z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie stemplem okolicznościowym "EIN JAHR NSDAP IM GENERALGOUVERNEMENT"; na odwrocie formularza cytat z przemówienia wodza.

Fi.12; 51
40 PLN
34850

1941 2 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria 5 kart okolicznościowych ostemplowanych okolicznościowo 26.10 w: Krakowie, Lwowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie.

Fi.14-18
60 PLN
34851

1941 "UBERNAHME DES DISTRIKTS GALIZIEN I DAS GENERALGOUVERNEMENT" powstanie Dystryktu Galicji, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 1.VIII we Lwowie.

Fi.18; 10
25 PLN
34852

1941 kartka z Częstochowy do Niemiec z kasownikiem propagandowym poczty niemieckiej typ VIIb.

Fi.43
100 PLN
34853

1941 miejscowa kartka z Krakowa.

Fi.43
15 PLN
34854

1941 miejscowy firmowy list z Warszawy adresowany na adres w getcie warszawskim na ul Zielną 16, przesyłka zwrócona , stempel pomocniczy Zuruck , na rewersie adnotacja służby pocztowej "adresat nieznany".

Fi.43
550 PLN
34855

1941 "TATRA BERGSPORTFEST" znaczek na karcie skasowany okolicznościowo 6-7.9 w Zakopanym z okazji rozgrywanych tam zawodów sportowych.

Fi.45; 13
30 PLN
34856

1941 widoki zabytkowych budowli (II), znaczek za 10 zł narożnikowy z marginesami na kopercie listu poleconego (opłata niezgodna z taryfą), wysłanego 7.IV.43 ze Starachowic do Berlina-Köpenick, kasownik odbiorczy z 9.4 na odwrocie; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.65
200 PLN
34857

1941 koperta zbiorcza do pakowania arkuszy znaczków Generalnego Gubernatorstwa, przeznaczona dla znaczków za 10 zł (Fi.65), opis według klasyfikacji zaproponowanej przez A.B.Baranowskiego w Filatelistyce 9/1997: stempel 1a - "Staatsdruckerei Wien" (66x37mm) z datą "29 APR 1941"; stempel 2a - "Freimarken für das General-Gouvernement" (80x35mm); nieopisany stempel typu 4 "Deutsche Post Osten/ 20 Bogen/ 160 Stuck Freimarken für das/ Generalgouvernement zu 10 Zlotych/ 1600 Zloty"; stemple 5a "GIESMANN", 5b "METZKER", 5i "TABERY"; wszystkie stemple koloru zielonego; koperta do tej pory nieznana i nie uwzględniona nawet w późniejszych uzupełnieniach J.Z.Piekuta i M.Kalinowskiego; walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.65
500 PLN
34858

1941 widoki zabytkowych budowli (II), znaczek za 10 zł, arkusik - sektor 2, minimalnie słabszy stan zachowania (lewy górny narożnik delikatnie nadgięty z minimalną punktową prześwitką na krawędzi, delikatna naturalna fałdka w papierze na wysokości drugiego od góry lewego znaczka).

Fi.65
160 PLN