The auction will end on 08.07.2024

Auction 75. Communist Poland 1945-1952

28090

1946 kartka z Niemiec do Wrocławia, stempel Urzędu Cenzury nr 3221 i odbiorczy UP Wrocław 7 w kolorze fioletowym.

90 PLN
28091

1946 kartka polecona z Dębowca koło Jasła do Krakowa, stempel prowizoryczny z ręcznie wpisana datą, opłata gotówkowa również ręcznie wpisana.

250 PLN
28092

1946 list z Niemiec do Środy, stempel urzędu cenzury nr 3239, zalepka cenzury brytyjskiej.

80 PLN
28093

1946 "Fabryka Kabli Spółka Akcyjna" - 300 gr frankatura mechaniczna D77 Kraków, list (koperta okienkowa) wysłany 3.VII, zwraca uwagę wykorzystanie koperty z okresu okupacji "KABELWERK KRAKAU"; bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN
28094

1947 list z Warszawy do Szwajcarii.

Fi.377, 380, 418, 432B
Mi.410, 414, 454, 466A
25 PLN
28095

1947 kartka z Poznania do Ameryki.

Fi.383
Mi.417
10 PLN
28096

1947 list lotniczy z Poznania do Ameryki.

Fi.396, 441
Mi.429, 476
25 PLN
28097

1947 list lotniczy z Lublina 3.4.47 do Wielkiej Brytanii.

Fi.397
Mi.430
10 PLN
28098

1947 ekspresowy list polecony z Rzeszowa do Warszawy opłacony między innymi znaczkami na przesyłki lotnicze.

Fi.397, 434A, 442a
120 PLN
28099

1947 kartka lotnicza z Poznania do Ameryki.

Fi.398, 424A
Mi.431, 459B
15 PLN
28100

1947 list polecony z Jeleniej Góry 28.2.47 do Warszawy, niemy kasownik i prowizoryczny miejscownik JELENIA GÓRA 3, stempel odbiorczy na odwrocie.

Fi.408b
Mi.441b
120 PLN
28101

Fi.408b, 427A
Mi.441b, 462B
20 PLN
28102

1947 "PIERWSZE MIĘDZYNARODOWE TARGI GDAŃSKIE" Gdańsk 2, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 18.7 (Myślicki 47 016).

Fi.409
Mi.442
20 PLN
28103

1947otwarcie Sejmu Ustawodawczego, znaczek z przesuniętym w dół nadrukiem.

Fi.416
Mi.451
40 PLN
28104

1947 otwarcie Sejmu Ustawodawczego, czworoblok.

Fi.416
Mi.451
30 PLN
28105

1947 Sejm Ustawodawczy, wydanie przedrukowe, oryginalnie kasowany znaczek za 3+7 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.416
Mi.451
100 PLN
28106

Fi.416
Mi.451
60 PLN
28107

1947 FDC - "Otwarcie Sejmu Ustawodawczego".

Fi.416
Mi.451
150 PLN
28108

Fi.416
Mi.451
180 PLN
28109

Fi.416
Mi.451
50 PLN
28110

1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, czworoblok z silnym abklaczem.

Fi.417
Mi.451
50 PLN
28111

1947 Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek z przesuniętym nadrukiem w poziomie, niewielkie załamanie papieru.

Fi.417
Mi.452
20 PLN
28112

1947 XXII narciarskie mistrzostwa Polski, znaczek za 5+15 zł. z poz.8, ze znacznie zniekształconym nadrukiem co czasem występuje na skrajnych znaczkach, tu w górnym rzędzie, gwarancja Krawczyk.

Fi.417 B
Mi.452
50 PLN
28113

Fi.417 B+B+B
Mi.452
240 PLN
28114

1947 wydanie przedrukowe, parka z przesuniętym poziomo w lewo nadrukiem.

Fi.418
Mi.454
35 PLN
28115

Fi.418 FFi
Mi.454
150 PLN
28116

1947 wydanie przedrukowe, narożny czworoblok znaczków ciętych z lekko przesuniętym nadrukiem nowej wartości 5/6 zł. z oznaczeniem walca N.1.W.IV. pod 91/92 znaczkiem na dolnym marginesie; na tym wydaniu występuje ono tylko w tym narożniku arkusza, więc blok legitymacyjny ciętego znaczka jest unikalny, gwarancja Schmutz.

Fi.418 nz
Mi.454 U
2 400 PLN
28117

1947 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem w kolorze pomarańczowym.

Fi.418b
Mi.454
25 PLN
28118

1947 wydanie przedrukowe, narożny czworoblok znaczków za 5/6 zł., lewy dolny z błędem na poz.99 "PRÓBUS", gwarancja.

Fi.418b B
Mi.454
70 PLN
28119

1947 wydanie przedrukowe, marginesowy czworoblok znaczków za 5/6 zł., prawy dolny z błędem na poz.98 "uszkodzone Z w ZŁ", gwarancja.

Fi.418b B
Mi.454
60 PLN
28120

1947 wydanie przedrukowe, znaczek za 5/6 zł. z zalanym ciemnopomarańczowym nadrukiem, gwarancja Krawczyk.

Fi.418b B
Mi.454
40 PLN
28121

1947 wydanie przedrukowe, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.418nz
Mi.451U
650 PLN
28122

1947 wydanie przedrukowe, znaczek cięty.

Fi.418nz B2
Mi.454U
200 PLN
28123

1947 wydanie przedrukowe, sześcioblok znaczków ciętych, gwarancja.

Fi.418nz
Mi.454U
900 PLN
28124

Fi.418nz
Mi.454U
1 100 PLN
28125

1947 Emil Zegadłowicz, odmiany papieru i ząbkowań.

Fi.419
Mi.453
20 PLN
28126

1947 Kultura Polska (I) - Malarstwo - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński; czworoblok bardzo rzadkich prób znaczka za 1 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, drukowana z walca N.2.W.1 - oznaczenie znajduje się przed 90 i za 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować; próba była drukowana 22.IV.1947 roku i nie została w tej formie przyjęta do druku, stosowna adnotacja prof.S.Miksteina na dolnym marginesie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.420 P1
Mi.455
9 000 PLN
28127

1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów.

Fi.420-7A
Mi.455-62B
150 PLN
28128

1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów i ząbkowań ZL10 3/4 i ZL11.

Fi.420-7B
Mi.455-62A
300 PLN
28129

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.420A
Mi.455B
25 PLN