The new auction will start soon

Auction 75. Post offices abroad 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
26242

1929 Port Gdańsk, poczta lotnicza z Polskiego Urzędu Pocztowego Gdańsk 1, list lotniczy przesłany 8.I na trasie Gdańsk - Katowice; znaczki unieważnione w urzędzie Gdańsk 1 datownikiem "POLSKI URZĄD. P.-T." z wyróżnikiem "p"; specjalny dodatkowy stempel "I Lot Gdańsk-Katowice" - w katalogu Fischera opisany, ale nie reprodukowany; lotem tym przesłano zaledwie 65 sztuk poczty!!! kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.82a
1 000 PLN
26243

1929 Port Gdańsk, OPŁATA RYCZAŁTOWANA - formularz kartkowy z Dyrekcji Kolei Państwowych w Gdańsku wysłany jako polecony 12.II z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Banku Gospodarstwa Krajowego w Krakowie; czerwony w ramce dwuwierszowy stempelek zwalniający przesyłkę od opłaty pocztowej "Opłata ryczałtowana na mocy art.23 ustawy z dn.3.6.24 o pocz. telegr. i tel." i odciśnięty tym samy kolorem w ramce "Polecone", datownik nadawczy "POLSKI URZ. P.-T." z wyróżnikiem "s"; czarny stempelek polecenia; dodatkowo fioletowa pieczęć urzędowa z godłem "GŁÓWNA KASA DYREKCJI KOLEI PAŃSTW. w Gdańsku"; niezwykle rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.


3 200 PLN
26244

1930 Port Gdańsk, znaczki z przedrukiem użyte na terenie Polski!!! seria "widokowa" z przedrukiem, 10 gr +15 gr - frankatura dwukolorowa na widokówce wysłanej 25.4 z Poznania do Paryża, znaczki unieważnione datownikiem urzędu Poznań 3; chociaż przesyłka została nienależnie opłacona według obniżonej taryfy do Austrii, Czechosłowacji, Rumunii i Węgier, zarówno Poczta Polska, jak i francuska nie naliczyły dopłaty; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.13b, 14c
Mi.16, 17
200 PLN
26245

1930 Port Gdańsk, "WYSTAWA MIĘDZ. "KOM - TUR" POZNAŃ 6.VII-10.VIII" POL.URZ.POCZT.TEL GDAŃSK 1 - wyjątkowo rzadki kasownik okolicznościowy czytelnie odciśnięty 4.VI na widokówce wysłanej do Krakowa, ofrankowanych znaczkiem wydania przedrukowego "różne widoki" za 15 gr; kasownik rzadko spotykany nawet odciśnięty grzecznościowo - na przesyłkach z oryginalnego obiegu praktycznie niespotykany; całość w dobrym stanie zachowania (nawet lekko uszkodzony znaczek nie obniża jej wartości); gwarancja Schmutz.

Fi.KO1, 14
Mi.17
1 800 PLN
26246

1930 Port Gdańsk, druk urzędowy wysłany z biura paszportowego w Gdańsku do Szubina, przesyłka zwolniona z opłaty pocztowej.


200 PLN
26247

1931 Port Gdańsk, polska całostka nadana z urzędu pocztowego w Gdańska, brzegi zanieczyszczone od taśmy.

Fi.Cp48I
50 PLN
26248

1932 Port Gdańsk, polski znaczek dopłaty użyty w Gdańsku (dopłata na liście Mi.500 euro), gwarancja.

Fi.D69I
80 PLN
26249

1933 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, dwie odmiany znaczka podstawowego szaroczarna i czarna z nadrukiem pionowym PORT GDAŃSK, gwarancja Kalinowski, Krawczyk.

Fi.22
Mi.25
700 PLN
26250

1933 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem pionowym PORT GDAŃSK (Fi.320.-), piękny stan, gwarancja Kalinowski.

Fi.22
Mi.25
300 PLN
26251

1933 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem pionowym PORT GDAŃSK (Fi.450.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.22
Mi.25
400 PLN
26252

1934 Port Gdańsk - Godło państwa (II) tzw."doniczki", seria czysta w ładnym stanie, gwarancja Kalinowski.

Fi.23-25
Mi.26-28 
180 PLN
26253

1934 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Kolumna Zygmunta) z przedrukiem typu I: cyfra "1" z dużym szeryfem, cyfra "5" prosta; niewielki nakład 50.000; doskonały stan zachowania; na karcie wystawowej z opisem; gwarancja.

Fi.Cp1I
Mi.P1a 
800 PLN
26254

1935 Port Gdańsk, przesyłka do Gdańska przechodząca przez Polski Urząd Pocztowy nr.1 - list ekspresowy wysłany 12.V z Łowicza, zwraca uwagę dopisek - najpewniej pocztowca w Łowiczu - "Polski Urząd Paczkowy Gdańsk 1"; na odwrocie datownik odbiorczy z 13.V - "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; koperta firmowa "M.Kowalski & Sohn. Łowicz (Polen) Pferde - Export"; walor w minimalnie słabszym stanie zachowania.

Fi.267, 282
Mi.288, 303
300 PLN
26255

1935 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, widokówka (przesyłka do pięciu słów) wysłana 31.VII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Tomaszowa Mazowieckiego; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; walor w dobrym stanie zachowania (minimalne punktowe przebarwienia); gwarancja.

Fi.273
Mi.294I 
300 PLN
26256

1935 Port Gdańsk, list firmowy z Gdańska opłacony polskim znaczkiem według taryfy na papiery handlowe.


240 PLN
26257

1936 Port Gdańsk, polecony list zleceniowy z Gdańska 27.11.36 do Gdyni, mieszana frankatura ze znaczkiem bez nadruku dla poczty polskiej w Gdańsku, na odwrocie stempel odbiorczy, fotoopinia Gruber.

Fi.11, 280
350 PLN
26258

1936 Port Gdańsk, znaczki z przedrukiem użyte na terenie Polski!!! seria "widokowa" z przedrukiem, 5 gr - frankatura mieszana, list lotniczy adresowany do odbiorcy w Siemianowicach Śląskich, wysłany 27.X lotem z Warszawy do Jerozolimy (kasownik odbiorczy Jerusalem 30 OC) i z powrotem; specjalny dodatkowy stempel "I Lot Pocztowy z Polski do Palestyny"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.26, 292
Mi.29, 313
120 PLN
26259

1936 Port Gdańsk, wydanie obiegowe - widoki (I), seria czysta (Mi.50 euro), gwarancja Kalinowski.

Fi.26-28
Mi.29-31I
60 PLN
26260

1936 Port Gdańsk, seria "widokowa" z przedrukiem, 25 gr (mniejszy format) - frankatura pojedyncza, list wysłany 12.XII.37 z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Tczewa; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY" z wyróżnikiem "a"; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.28
Mi.31I
150 PLN
26261

1936 Port Gdańsk, AMBULANS NR.45 RELACJI GDYNIA-POZNAŃ, polskie ambulanse przejeżdżające przez obszar Wolnego Miasta Gdańska podlegały "pocztowo" polskiemu dworcowemu urzędowi kolejowemu Gdańsk 2; widokówka (Świecie) przesłana 7.VII ambulansem do Poznania; wysoka wycena katalogowa (Wolff 250,- pkt.); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.282
Mi.413
400 PLN
26262

1936 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, list polecony wysłany 5.III z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Radomia; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No1" z wyróżnikiem "e" ze szczerbą w górnej poprzeczce mostka; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, z wyróżnikiem "1s" i cyfrą rzymską "I" pod "R"; na odwrocie datownik odbiorczy 7.III; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.288I
Mi.309I 
500 PLN
26263

1937 Port Gdańsk, frankatura mieszana - znaczek wydania przedrukowego i znaczek polski bez przedruku, list polecony wysłany 11.II z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Poznania; znaczki unieważnione datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "k"; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, z wyróżnikiem "1e" ("małe e"); koperta firmowa "Para Gummiband-Werke A.-G. Danzig-Heubude", na odwrocie kasownik odbiorczy 12.II; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.26, 295
Mi.29, 316 
600 PLN
26264

1937 Port Gdańsk, wydanie obiegowe - widoki (II), seria czysta (Mi.50 euro), gwarancja Kalinowski.

Fi.29-31
Mi.31II-33
60 PLN
26265

1937 Port Gdańsk, seria "widokowa" z przedrukiem, 15 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 2.VI.39 z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Gniezna; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY" z wyróżnikiem "b" - stosowanym zaledwie około pół roku; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.30
Mi.32
200 PLN
26266

1937 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, list (koperta okienkowa) wysłany 29.VI z Polskiego Urzędu Gdańsk 2, znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY GDAŃSK 2" z wyróżnikiem "b"; koperta firmowa "AEG Elektrizitäts - Akt.Ges.Danzig, Elisabethwall 9"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.287I
Mi.308I
250 PLN
26267

1937 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Lwów Uniwersytet) z przedrukiem, hasło propagandowe - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!"; niewielki nakład, przedruku dokonano na zaledwie 50.000 kart z 3 różnymi hasłami propagandowymi; idealny stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp3c
500 PLN
26268

1938 Port Gdańsk, znaczki użyte na terenie Polski!!! znaczek za 5 gr skasowany 26.V stemplem okolicznościowym "PIERWSZA WYSTAWA ZBIORÓW GDYŃSKIEGO TOWARZYSTWA FILATELISTÓW" na froncie karty widokowej.

Fi.32
Mi.34 
50 PLN
26269

1938 Port Gdańsk, FDC - 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria znaczków na wycinkach ostemplowanych 11.XI w pierwszym dniu obiegu datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY GDAŃSK 1" (Mi. seria kasowana - 110 euro, FDC - 80 euro).

Fi.32-35
Mi.34-37
60 PLN
26270

1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria czysta w czworoblokach (Fi.320.-).

Fi.32-5
Mi.34-7
60 PLN
SOLD
26271

1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria znaczków na ekspresowym liście poleconym wysłanym 24.V z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Poznania; znaczki unieważnione datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T." z wyróżnikiem "i"; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem z wyróżnikiem "1i"; na odwrocie datownik odbiorczy Poznań 25.5; zwraca uwagę adres nadawcy na odwrocie "A.Góralczyk P.U.P. Gdańsk Dworzec Główny Ks."Ruch""; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; opłata niezgodna z taryfą (jest 1,15 zł powinno być 1,05 zł).

Fi.32-35, 30
Mi.33, 34-37
180 PLN
SOLD
26272

1938 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, czysta karta wydania definitywnego, bardzo dobry stan zachowania (Fi.200.-).

Fi.Cp4
140 PLN
26273

1938 Port Gdańsk, "OGÓLNOPOLSKI ZJAZD ŚPIEWACZY" - rzadki kasownik okolicznościowy idealnie odciśnięty 4.VI na drukach do Gdyni, ofrankowanych znaczkiem wydania przedrukowego; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania (na odwrocie tylko wydrukowany tekst); temat - MUZYKA.

Fi.KO2
500 PLN
26274

1938 Port Gdańsk, strona z karnetu - "WESOŁYCH ŚWIĄT" ze znaczkami Poczty Polskiej w Gdańsku skasowanymi 17.XII stempelem okolicznościowymi Gdańsk 1; gwarancja Krawczyk.

Fi.KO4, 29-31
Mi.31II-33
150 PLN
26275

1938 Port Gdańsk, "WESOŁYCH ŚWIĄT" - kasownik okolicznościowy idealnie odciśnięty 24.XII na drukach do Torunia, ofrankowanych polskim znaczkiem bez przedruku; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (minimalne przebarwienia na końcach ząbków); gwarancja Krawczyk.

Fi.KO5
240 PLN
26276

1938 Port Gdańsk, list polecony z Gdańska 13.5.38 do Łaska, mieszana frankatura znaczków polskich i znaczka dla urzędu pocztowego Port Gdańsk.


250 PLN
26277

1939 list z rzadkim kasownikiem okolicznościowym Ogólnopolskiego Zjazdu Śpiewaczy w Gdańsku 4-6.VI.39.

Fi.29, 30
300 PLN
26278

1939 Port Gdańsk, 20 rocznica odzyskania niepodległości, 25 gr. - frankatura pojedyncza, list z oddziału gdańskiego Banku Kwielcki, Potocki w kopercie firmowej POLSKIEJ AGENCJI INFORMACJI HANDLOWEJ, wysłany 26.V z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Warszawy; znaczek unieważniono datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY" z wyróżnikiem "b" z wyszczerbioną obrączką; znaczki tego wydania spotykane są przeważnie na korespondencji filatelistycznej, całości z oryginalnego obiegu spotykane są bardzo rzadko; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.34
Mi.36 
500 PLN