The new auction will start soon

Auction 74. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
17927

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Wołkowysk - Warszawa przez Czeremchę nr 116 z wyróżnikiem b.

Fi.254
Mi.275 
60 PLN
17928

1933 list do Ministerstwa Spraw Wojskowych w Warszawie nadany w ambulansie pocztowym na trasie Kielce - Dęblin nr 258.

Fi.255
Mi.276 
120 PLN
17929

1933 list do Wilna nadany w ambulansie pocztowym na trasie Gdynia - Warszawa przez Kutno i Tczew nr 5 z wyróżnikiem a.

Fi.256
Mi.277 
80 PLN
17930

1933 700-lecie założenia Torunia.

Fi.258
Mi.279
180 PLN
17931

1933 700-lecie założenia Torunia, znaczek w ładnym stanie.

Fi.258
Mi.279
200 PLN
SOLD
17932

1933 700-lecie założenia Torunia.

Fi.258
Mi.279 
200 PLN
17933

1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z położeniem znaku wodnego W.II.G. (Fi.350.-)

Fi.258G
Mi.279 
280 PLN
17934

1933 zwycięzcy Chellengu.

Fi.259
Mi.280
60 PLN
17935

1933 zwycięzcy Challengu, znaczek w ładnym stanie.

Fi.259
Mi.280
120 PLN
17936

1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura.

Fi.259
Mi.280
90 PLN
17937

1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty (Fi.185.-).

Fi.259
Mi.280 
110 PLN
17938

1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty (Fi.185.-).

Fi.259
Mi.280
110 PLN
17939

1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku (Fi.740.-).

Fi.259
Mi.280
440 PLN
17940

1933 F.Żwirko i S.Wigura - frankatura pojedyncza, list wysłany 20.9 z Ostrowa Wielkopolskiego do Kalisza.

Fi.259
Mi.280 
30 PLN
17941

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek w ładnym stanie.

Fi.260
Mi.281
65 PLN
SOLD
17942

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, karta maksimum - znaczek ostemplowany okolicznościowo 21.V w Toruniu na specjalnej pamiątkowej karcie (Myślicki 33 005).

Fi.260
Mi.281 
100 PLN
17943

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna.

Fi.260
Mi.281 
70 PLN
17944

1933 Wystawa filatelistyczna w Toruniu, odmiana ze znakiem wodnym IID.

Fi.260D
Mi.281
80 PLN
17945

1933 Wystawa filatelistyczna w Toruniu, odmiana ze znakiem wodnym IID.

Fi.260D
Mi.281
110 PLN
17946

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D (trąbki w dół Fi.150.-) na wycinku ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika.

Fi.260D
Mi.281Y
100 PLN
17947

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.110.-), na wycinku ze stemplem okolicznościowym.

Fi.260D
Mi.281Y 
80 PLN
17948

1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.150.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.260D
Mi.281Y 
120 PLN
17949

1933 karnet - "II WSZECHPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W TORUNIU", znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w położeniu - W.II.G (trąbki w górę).

Fi.260G
Mi.281X
120 PLN
17950

1933 karnet - "II WSZECHPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W TORUNIU", z podpisami najwybitniejszych polskich filatelistów: W.Rachmanowa, W.Polańskiego, J.Dudzińskiego, J.Witkowskiego i wielu innych biorących udział w wystawie; do karnetu wklejone okolicznościowe znaczki za 60 gr ze znakami wodnymi w położeniu (licząc od lewej): II.D, II.G; unikalny - być może jednostkowy - walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.260G-D
Mi.281X-Y
750 PLN
17951

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek w ładnym stanie.

Fi.261
Mi.282
80 PLN
17952

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282
75 PLN
17953

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok.

Fi.261
Mi.282
400 PLN
17954

1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza, znaczek czysty (Fi.140.-).

Fi.261
Mi.282 
100 PLN
17955

1933 250. rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283
150 PLN
17956

1933 250 rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283 
160 PLN
17957

1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, marginesowy znaczek czysty (Fi.240,-).

Fi.262
Mi.283
200 PLN
17958

1933 list urzędowy z Warszawy do Bochni, zwrócony do Warszawy i tu ostemplowany rzadkim wirnikiem "Pomóż Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi ratować Ciebie (wyróżnik c)", Myślicki 31106.


30 PLN
17959

1933 "ROBUR Związek Kopalń Górnośląskich" - 20 gr frankatura mechaniczna H7 Katowice, karta firmowa wysłana 15.VII do Kielc; bardzo dobry stan zachowania.


50 PLN
17960

1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Borysław - Lwów nr 375.

Fi.210
50 PLN
17961

1934 firmowy list polecony z Łodzi do Stanów Zjednoczonych, ciekawa frankatura, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.221, 223, 269
Mi.229, 231, 290&nbs;
120 PLN
17962

1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Chełm - Brześć nad Bugiem nr 455 z wyróżnikiem a.

Fi.242
60 PLN
17963

1934 list z Jasła do Warszawy.

Fi.251, 254
Mi.272, 275
30 PLN
17964

1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Woronienka - Stanisławów nr 384, widokówka Jaremcze z widokiem tunelu kolejowego.

Fi.254
120 PLN
17965

1934 list polecony z Żyrardowa 3.10.34 do Warszawy.

Fi.255, 269
Mi.276, 290 
30 PLN
17966

1934 bankowy list polecony z Łodzi do Zambrowa.

Fi.257
Mi.278
25 PLN