The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 74. Foreign Postage on Polish territory

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
16035

1894 ZEZWOLENIE NA CZASOWY POBYT W WARSZAWIE (БИЛЕТЪ НА СВОБОДНОЕ ПРОЖИВАНIЕ ВЪ Г.ВАРШАВѢ), 3-miesięczne zezwolenie na pobyt w Warszawie, dokument w języku rosyjskim (informacje po polsku, francusku i niemiecku) sporządzony na papierze ze znakiem wodnym przedstawiającym warszawską syrenkę, opłacony znaczkiem skarbowym za 50 kop. (revenue) unieważnionym poprzez perforację dwóch krzyżujących się linii z literami "ПРАГ. УЧ"; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


600 PLN
16040

1854 około, list polecony z Krakowa do Tarnowa opłacony dwoma znaczkami pierwszego wydania Austrii za 6 Kreuzerów adresowany do księcia Władysława Sanguszki, hrabiego tarnowskiego, na odwrocie kasownik odbiorczy z Tarnowa, piękna mała koperta z pieczęcią lakową nadawcy na odwrocie, najprawdopodobniej wydawcy i poety Józefa Kazimierza Turowskiego. Władysław Hieronim Sanguszko – polski książę, ziemianin galicyjski, polityk konserwatywny, był jednym z założycieli i prezesem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie i zapewne z tą działalnością był związany ten list. Dekoracyjny i rzadki walor w wyjątkowo dobrym stanie.


Mi.4
1 500 PLN
16041

1859 kompletny składany list z Makowa do Starego Sącza.


60 PLN
16042

1859 kompletny składany list z Krynicy do Starego Sącza.


60 PLN
16043

1864 pocztowy druk poczty niemieckiej potwierdzający doręczenie z Wrocławia.


30 PLN
16044

1865 obwoluta listu z Stargardu do Szczecina.


40 PLN
16045

1867 ZAŁOŹCE, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1867 roku, czytelnie unieważniony rzadkim polskim miejscownikiem w Załoźcu.


Mi.37I 
50 PLN
16046

1867 GRZYMAŁÓW, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1867 roku, czytelnie unieważniony rzadkim polskim miejscownikiem w Grzymałowie.


Mi.37I 
50 PLN
16047

1868 list polecony wysłany 29.8 z Wiednia do Tarnowa na ręce biskupa tarnowskiego Jego Ekscelencji Józefa Alojzego Pukalskiego, owalny datownik nadawczy WIEN RECOMMAND; na odwrocie dwie pieczęci lakowe, w tym biskupia; walor w doskonałym stanie zachowania.


240 PLN
16048

1868 kompletny składany list z Nowego Sącza do Krościenka.


35 PLN
16049

1869 niekompletna obwoluta listu z Janowa Zamojskiego do Zamościa.


40 PLN
16050

1870 około, obwoluta listu z Radomia do Łodzi.


35 PLN
SOLD
16051

1870 około, obwoluta listu z Łodzi do Tuszyna.


40 PLN
16052

1870 około, obwoluta listu z Luschwitz (Włoszakowice) do Poznania, Interes Kościelny.


40 PLN
16053

1870 obwoluta listu z Łaska do Łodzi.


40 PLN
16054

1870 około, obwoluta listu z Kowala do Włocławka.


30 PLN
SOLD
16055

1871 wydanie Północnoniemieckiego Związku Pocztowego - list urzędowy ofrankowany znaczkiem za 1 grosz, wysłany 17 5 z Kwidzyna do miejscowości Lipowa koło Śliwic (Königsbruch bei Gr.Schliewitz), jednoobrączkowy datownik nadawczy MARIENWERDER; na odwrocie stempelek nadejścia i pieczęć lakowa nadawcy; dobry stan zachowania.


Mi.4
50 PLN
16056

1872 pocztowy druk poczty niemieckiej potwierdzający doręczenie z Brzezinki.


80 PLN
16057

1873 list z Goerbersdorf (Sokołowsko) do Krakowa.


100 PLN
16058

1874 II wydanie Niemiec, 1 Gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 22 10 z miejscowości Strzelce Opolskie do Kotulina, znaczek skasowany dwuwierszowym w ramce stemplem GROSS-STREHLITZ, na odwrocie kasownik odbiorczy (GROSS-KOTTULIN) z 23.10; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.


Mi.16
120 PLN
16059

1875 karta pocztowa za 5 kop wysłana 18.XI z Rygi do miejscowości Felin (obecnie Viljandi w Estonii), kasownik odbiorczy na odwrocie; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.P2a 
80 PLN
16060

1875 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta za 4 kop przeznaczona do korespondencji miejscowej; słabszy stan zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia); sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.


Mi.P4 
60 PLN
16061

1877 kartka z Warszawy do Berlina.


30 PLN
16062

1878 list z Nowego Targu do Neumark.


60 PLN
16063

1878 list z Krakowa do Wiednia, stempel Kraków Dworzec wieczór.


80 PLN
16064

1878 kompletny składany list z Konsystorza w Krakowie do Rybnej.


40 PLN
16065

1878 kompletny składany list z Krakowa do Rybnej.


30 PLN
16066

1879 list opłacony rosyjskim znaczkiem za 7 kop wydania z 1875 roku, na żeberkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14½:15, wysłany 16.VII z Przasnysza do Warszawy, znaczek skasowany datownikiem jednoobrączkowym ПРАСНЫШЪ, odciśniętym również poniżej, na odwrocie ten sam datownik z następnego dnia i warszawski kasownik odbiorczy; walor w dobrym stanie zachowania.


Mi.25x
60 PLN
SOLD
16067

1879 obwoluta listu z Przegini do Krakowa.


40 PLN
16068

1880 kompletny składany list z Limanowej do Krynicy.


50 PLN
16069

1880 kompletny składany list z Konsystorza w Krakowie do Rybnej.


40 PLN
16070

1881 list z Starostwa w Krakowie do Rybnej.


25 PLN
16071

1882 karta pocztowa za 3 kop wysłana 6.VI z Warszawy do Berlina, znak opłaty skasowany datownikiem "ВАРШВА 4 ЭКСПЕД." odciśniętym dodatkowo poniżej; dobry stan zachowania.


Mi.P5
50 PLN
16072

1882 karta pocztowa za 3 kop datowana "18/4 82 Station Kowal", wysłana 6.4 do Włocławka, przesłana wagonem pocztowym nr.27 relacji Warszawa-Aleksandrów - kasownik POCZTOWY WAGON No.27 (ПОЧТОВЫЙ ВАГОН No.27) z wyróżnikiem "7", znak opłaty skasowany nieczytelnie odciśniętym datownikiem, kasownik odbiorczy Włocławek na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.P5 
120 PLN
16073

1882 kartka z warszawy do Wiednia.


15 PLN
16074

1883 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (minimalne ślady podlepek na odwrocie).


Mi.U30C 
50 PLN
16075

1884 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop; bardzo dobry stan zachowania (minimalny ślady podlepek na odwrocie).


Mi.P6 
60 PLN
16076

1884 kartka z Włocławka do Teplitz.


15 PLN
16077

1885 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i polskim, wysłana 8/7 z Rzeszowa do Wiednia, kasownik odbiorczy LEOPOLDSTADT-WIEN; całość w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta).

Fi.Cp6
Mi.P46 
20 PLN
16078

1885 kartka z warszawy do Belgii.


25 PLN