The new auction will start soon

Auction 74. PoW Woldenberg camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
19170

1943 odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.Cp6
35 PLN
19171

1943 80. rocznica Powstania Styczniowego, blok okolicznościowy stemplowany w pierwszym dniu obiegu, niewielkie plamki z zmarszczenia widoczne na ilustracji.

Fi.bl.3
300 PLN
19172

1943 karykatura starszego oficera obozu pułkownika Szalewicza, autorska odbitka E.Czarneckiego z jego sygnaturą w prawym dolnym rogu, jedna z pierwszych odbitek - ciemnoniebiesko brunatna i o ostrym rysunku, bardzo rzadka - prawie wszystkie znane egzemplarze są w jasnych odcieniach.


4 000 PLN
19173

1943 (?) Ucieczka do Egiptu, odbitka przepięknego artystycznego drzeworytu sztorcowego sporządzona przez nieznanego artystę według pierwowzoru autorstwa Stanisława Ostoi-Chrostowskiego z 1930 roku; wspaniały walor w bardzo dobrym stanie zachowania (na odwrocie kilka nieznacznych przebarwień).

Nowodruk z oryginalnego klocka - wersja II - sporządzony w 2007 roku, sprzedawany jest na aukcjach grafik za ok 1000 zł.


2 500 PLN
19174

1943 pocztówka ozdobiona grafiką autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiającą Pałac na wodzie w warszawskich Łazienkach, na odwrocie napis POCZTÓWKA.


80 PLN
19175

1943 pocztówka ozdobiona rzadko spotykaną patriotyczną grafiką z okazji 80 rocznicy Powstania Styczniowego 1863-1943 z wplecionym w ramkę napisem BIWAK POMORZE.


300 PLN
19176

1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem z motywem harcerskiej lilijki, którego autorem jest Stefan Płatkowski; temat - HARCERSTWO.


125 PLN
SOLD
19177

1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przygotowana z okazji Wystawy Leśnej, organizowanej w dniach 12-18 września.


100 PLN
19178

1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem przedstawiającym katedrę na Wawelu, na odwrocie napis POCZTÓWKA.


80 PLN
19179

1943 karnet - zaproszenie na otwarcie wystawy "DOM MIESZKALNY" w dniu 14.VIII organizowanej przez Koło Techników Budowlanych i Drogowo-Wodnych, wykonane drzeworytem efektowne i rzadkie wydawnictwo w dobrym stanie zachowania (na okładkach niewielkie przebarwienia).


500 PLN
19180

1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiającym ratusz poznański, na odwrocie napis POCZTÓWKA.


80 PLN
19181

1943 ZADUSZKI okolicznościowa grafika ozdobiona drzeworytem z motywem harcerskiej lilijki, odbita na cienkiej bibułce; walor w dobrym stanie zachowania (ukośne zagięcia); temat - HARCERSTWO.


200 PLN
SOLD
19182

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, odbitka górnej części bloku z unieważnionej matrycy, gwarancja.


40 PLN
19183

1943 odbitka linorytu (?) o wymiarach 60x85 mm, przedstawiającego narciarza szusującego w dół stoku, odciśnięta w barwie oliwkowej; z pamiątek ppor.Tadeusza Jakubowskiego.


1 000 PLN
19184

1943 Matka Boska Ostrobramska - karta z suchym tłoczeniem jednostronnie barwiona, sygnowana ołówkiem p.d. z datą 1.VI.43 w karnecie ozdobionym suchymi tłoczeniami ze Znakiem Pancernym na odwrocie i datą 1.VI.43 - przed wojną był to dzień Święta Pułkowego oddziałów pancernych, ustanowiony dla upamiętnienia przybycia w 1919 do Polski z Francji 1 Pułku Czołgów; użyta symbolika może sugerować żołnierzy wydzielona kompania czołgów TK z garnizonu Wilno; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.


1 800 PLN
19185

1943 SEKCJA OŚWIATOWO-SPOŁECZNA WOLNEJ WSZECHNICY POLSKIEJ, "legitymacja" ozdobiona wizerunkiem otwartej książki z łacińską dewizą "Ex libris libertas" (z książek wolność) koła studentów z nr.164 wystawiona dla por.Zdzisława Zagłoby, który w oflagu ukończył konspiracyjne studia na Akademii Nauk Politycznych, był członkiem komendy Koła Harcerskiego Ruchu Oporu, a także sekretarzem obozowej Komisji Kulturalno-Oświatowej; w 1944 po nieudanej próbie ucieczki, został skazany przez niemiecki sąd wojenny w Szczecinie na 14 miesięcy więzienia za znieważenie armii niemieckiej;

dodatkowo (nieliczona) karta datowana 19.II.1943 wysłana z obozu do Warszawy, stempelek cenzora obozowego;

na karcie albumowej.


700 PLN
19186

1944 kartka grafika z Ostrą Brama w Wilnie z obiegu pocztowego, stempel okolicznościowy "UCZYMY SIĘ LATAĆ", gwarancja Schmutz.

Fi.24
220 PLN
19187

1944 kartka świąteczna z grafiką obozową.

Fi.24
80 PLN
19188

1944 znaczki ze Stanisławem Żółkiewskim i Stefanem Czarnieckim na karcie, ostemplowane 4.IV kasownikiem okolicznościowym "RACŁAWICE"; gwarancja.

Fi.24, 29
30 PLN
19189

1944 "CZYTAJCIE POLSKICH AUTORÓW" karta z okolicznościowym dodrukiem, wydana z okazji wystawy - 400 lat Polskiej Książki; dodatkowo odbitka artystycznego stempla ze stylizowanymi literami KSP będącymi skrótem hasła "Książka Sama Przychodzi", rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania, stara gwarancja na górze kartki Schmutz.

Fi.25
500 PLN
19190

1944 Hetmani, znaczek z Janem Karolem Chodkiewiczem, ostemplowany 2.V kasownikiem okolicznościowym "GÓRA ŚW.ANNY" na karcie pocztowej ozdobionej drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski; karta w rzadziej spotykanym niebieskim kolorze; gwarancja.

Fi.27
100 PLN
19191

1944 rocznica bitwy o górę św. Anny i III powstania śląskiego, karnet pamiątkowy ozdobiony suchym tłoczeniem; gwarancja.

Fi.28
200 PLN
19192

1944 okolicznościowy karnet z okazji zdobycia Wilna w 1919 roku.

Fi.30
200 PLN
19193

1944 wydanie obiegowe, czarna odbitka z unieważnionej oryginalnej matrycy kreślona w dół na skos, gwarancja Krawczyk.

Fi.36
30 PLN
19194

1944 wydanie obiegowe - znaczek na zawiadomieniu z biblioteki o możliwości odebrania zamówionej książki, wysłanym 2.III, dodatkowy rzadko spotykany stempelek "DRUK BEZPŁATNY KSP" - K(siążka) S(ama) P(rzychodzi); niewielkie miejscowe przebarwienia; gwarancja Krawczyk.

Fi.36a
150 PLN
19195

1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44.

Fi.36
50 PLN
19196

1944 kartka wielkanocna z obiegu z grafiką obozową.

Fi.36
180 PLN
19197

1944 kartka z obiegu z grafiką obozową.

Fi.36
180 PLN
19198

1944 zaproszenie na spotkanie klubu sportowego WKS Warta w formie kartki z grafiką obozową.

Fi.36
300 PLN
19199

1944 pocztówka z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz.

Fi.36
80 PLN
19200

1944 wydanie obiegowe, znaczek za 5 f. w kolorze brązowoczerwonym kasowany okolicznościowo na oryginalnym wycinku z druku bibliotecznego, gwarancja.

Fi.36a
20 PLN
19201

1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze brązowoczerwonym unieważniony 13.VI kasownikiem okolicznościowym "UTWORZENIE POLSKIEJ ŻANDARMERII" na pocztówce ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św.Jadwigi w Pszczynie; słabszy stan zachowania (przebarwienia); gwarancja.

Fi.36a
45 PLN
19202

1944 wydanie obiegowe, kasowane okolicznościowo dwa czworobloki znaczka za 5 f. w kolorach brązowoczerwonym i ciemnoczerwonym, gwarancja Krawczyk.

Fi.36a, b
60 PLN
19203

1944 wydanie obiegowe, dwa czworobloki znaczka za 5 f. w skrajnie rożnych kolorach brązowoczerwonym i ciemnoczerwonym, gwarancja.

Fi.36a, b
100 PLN
19204

1944 wydanie obiegowe, znaczek za 5 f. w kolorze ciemnoczerwonym kasowany okolicznościowo na oryginalnym wycinku z karty pocztowej, gwarancja.

Fi.36b
20 PLN
19205

1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze ciemnoczerwonym, skasowanym 4.IV stemplem okolicznościowym "RACŁAWICE" na wielkanocnej karcie ozdobionej drzeworytem sygnowanym Z.S.(Zygmunt Szatkowski); gwarancja.

Fi.36b
80 PLN
19206

1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze ciemnoczerwonym na pocztówce ozdobionej drzeworytem sygnowanym Z.S.(Zygmunt Szatkowski), wysłanej 7.IV; słabszy stan zachowania (karta w dwóch miejscach złamana); gwarancja.

Fi.36b
70 PLN
19207

1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego, znaczek na karcie ostemplowany 13.VI kasownikiem okolicznościowym "UTWORZENIE POLSKIEJ ŻANDARMERII"; gwarancja.

Fi.37
50 PLN
19208

1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego, dwa znaczki za 10+40 f. o ciemniejszym i jasnym odcieniu, gwarancja.

Fi.37
30 PLN
19209

1944 okolicznościowy karnet z okazji rocznicy bitwy pod górą Świętej Anny w czasie III powstania śląskiego.

Fi.37
200 PLN